Fotky zítřka

Rick Montgomery, Bp Cooper

Tom Cross

Scénografie:

Traci Hays

Mám rád tyhle komorní sci-fi a dialogovky. Time Lapse není bez chyb, ale dva slušní herci, výborná hudba, zajímavý nápad a sympaticky znepokojující atmosféra mi vlastně ke spokojenosti celkem stačili. Přesto by téhle science fiction variaci na Mělký hrob asi víc slušel nějaký čtyřicetiminutový formát, protože často bylo vidět, že King někdy neví, co si s tím vším počít a nemá dost nápadů na to, aby bavil hodinu a tři čtvrtě. Na celovečerní debut ale rozhodně dobré a určitě budu vyhlížet další režisérovy projekty.(2.6.2015)

Príjemné prekvapenie s pomerne originálnym nápadom tajomnej mašinky, ktorá dokáže fotiť fotky udalostí z budúcnosti. Dejová linka je dostatočne zaujímavá, dokázala ma držať v pozornosti po celý čas. Len škoda toho amatérskeho spracovania, čo sa odrazilo hlavne na slabšej atmosfére, ktorá celkovú pointu nedokázala dostatočne kvalitne zaobaliť do scifi-mystiky a tajomna. 65/100(21.2.2015)

• Caminzind

Překombinovaný thriller se sci-fi zápletkou, nad jehož údajnou promyšleností tady někteří slintají blahem. Já tvrdím, že scénář naopak promyšlený není, je banální (jako je banální už samotný námět) a místy až absurdní, takže nutí postavy dělat ze sebe pitomce. Je to ten typ rádoby chytrého filmu, u kterého kroutíte hlavou nad každou scénou. Není to film pro přemýšlivého diváka, nýbrž právě pro toho méně bystrého slintala. Vždyť už samotná premisa, od které se vše odvíjí, tedy že je nezbytné naplňovat vize z budoucnosti, aby nedošlo ke kolapsu časoprostoru, je prostě komická. Tady si někdo plete Nostradama s Einsteinem, a já to nejsem. Dvě hvězdy za jakoustakous koukatelnost a napínavou atmosféru.(17.2.2016)

Film si vystačí s minimem herců a to stejné platí i o prostorech, takže pokud nemáte rádi tyhle nízkorozpočtáky, tak ruce pryč. Musím velice pochválit nápad s foťákem, který nám ukazuje budoucnost, bohužel se neubráním pocitu, že z tohoto nápadu šlo vytěžit mnohem víc. Osobně mi tam chyběl moment překvapení, scéna, nebo pointa, která by mě dostala. Myslím si, ale že na debut se jedná o docela povedenou sci-fi jednohubku. 6/10(24.2.2015)

Podľa mňa skvelý koncept s motívom "stroju" času - aj keď len prostredníctvom fotografie. Podľa tých priemerných hodnotením som čakal, že potenciál zostane nevyužitý a bude to pôsobiť absurdne ako tomu už často býva pri mnohých sci-fi scenároch. Ale toto bolo zvládnuté veľmi kvalitne a všetko pekne stálo na logických základoch. A potešilo aj to, že rozuzlovanie deju prichádzalo pekne postupne, samozrejme za účastí viacerých zlomov, ktoré krásne odkryli skryté charaktery celej trojice priateľov. Nechcem prezrádzať nejaké detaily, ale ako celok to na mňa pôsobilo naozaj vynikajúcim dojmom. A na to nebolo treba ani nejakých áčkových hercov...(18.1.2015)