Fotky zítřka

• USA Time Lapse

Tři kamarádi objeví stroj času, který pořizuje fotografie ze čtyřiadvacet hodin vzdálené budoucnosti. Začnou ho využívat k tomu, aby vyhrávali v dostihových sázkách. Všechno jde hladce, dokud nezačne být jeden chamtivější než druhý... Tři kamarádi kolem dvacítky najdou v domě zmizelého souseda obrovský fotoaparát. Na pořízených snímcích jsou zachyceni v situacích, které nepoznávají. Přijdou na to, že se jim události na fotkách přihodí až za čtyřiadvacet hodin. A tak je napadne, že by tenhle úžasný vynález mohli využít pro vlastní účely. Začnou v dostizích sázet na vítězné koně, jejichž jména se objeví na obrázcích z budoucnosti. Bookmakerovi ale začne brzy připadat série jejich výher podezřelá a trojice přátel bude muset použít přístroj k tomu, aby si zachránila život. (Cinemax)

Raziel_cz

Komorní scifko, které táhne zajímavý nápad. Stopáž by klidně mohla být o dvacet minut kratší, protože dojezd je sice dramatický, ale zbytečně nastavovaný a vlastně překope všechno, co vám film do té doby sdělí. Obsazení je ale sympatické, postavy se vydrží nechovat jako čuráci skoro sedmdesát minut a režie připomíná Trevorrowa před Jurským světem. Fajn debut. ()

emdvojka

Pre mňa veľmi mrazivé a znepokojujúce tou nevysvetlenou atmosférou. Herci boli v pohode, samozrejme, že niektoré postavy boli pre príbeh určite nepodstatné a niektoré podstatné veci sa mohli učinkujúci dozvedieť aj menej násilnou formou, ale nápad bol výborný a na to, že tam hrali vlastne 3 herci a odohrávalo sa to v jednej miestnosti za pomoci pár fotiek z budúcnosti je to záživné a zábavne rozprávanie. I keď koniec je samozrejme už pritiahnutý za vlasy a zbytočne sa to snaží byť prekvapivé, až to vyznieva divne a ohrano. Proste za každu cenu priniesť top koniec a šokovať poslednými zábermi pred zaverečnými titulkami. Vlastne sa to tak trošku aj podarilo, ale len trošku... ()

Pavel82

Nečekejte žádnou nafintěnou pecku hollywoodského stylu, ale připravte se na komorní jízdu s několika velmi dobře vybranými herci, kteří Vás oblbnou tak, že nebudete vědět, jestli je dneska zítra, nebo včera. Tohle je něco na mě. ()

bakeero

Doufal jsem ve víc, ale zklamaný jsem nakonec nebyl. Je to zkrátka "jenom" fajn komorní sci-fi o časových paradoxech a pudech, které v nás neobvyklá šance probouzí. Víc na Filmfanatic.cz. ()

chaturga

Tyhle filmy miluju, takže za mě dobrý. Některé komentáře mě tu šokují... Opět od lidí, kteří u filmu nechtějí přemýšlet a vše nelogické jim přijde nelogické, ale nechápou, že celek je vlastně nelogický, ale v reálném chápání logický... Asi jako když budete filmu Predestination vyčítat, že všech 50 věcí z filmu není možných, protože tohle bylo dřív a nemohlo to logicky být dřív... Ano mohlo.. Stačí brát rovnici, že, co je v čase dříve, je prostě základ, i když to logicky nejde vysvětlit.... A takhle někteří jedinci hodnotí tento film, který je opak a přednost má budoucnost. ()

GTS_PUNK

Filmy o časových paradoxoch alebo cestovaní časom budú mať vždy niečo do seba. Zaujímavý námet o tom, ako sa dá využiť fotoaparát, ktorý vytvára fotografie z budúcnosti, predstavuje vo svojom filme z roku 2014 režisér Bradley King. Prostredníctvom hlavnej myšlienky, využívajúcej koncept možnosti nahliadnuť do budúcnosti, zároveň poukazuje na medziľudské vzťahy a akúsi prirodzenú ľudskú chamtivosť, chcenie mať stále viac, ktoré môžu vyústiť až do tragických udalostí. Pomerne komorne pôsobiaci počin, odohrávajúci sa prakticky na ploche dvoch izieb, obsahuje v podstate všetko, čo od podobne tematicky ladeného diela divák očakáva. V rámci jeho príbehu vyvstávajú rôzne otázky (v tomto prípade týkajúce sa nielen času, ale vôbec podstaty existencie spomenutého fotoaparátu), pričom príbeh sa zároveň snaží pôsobiť nepredvídateľne. To sa mu svojím spôsobom viac-menej darí. V závere naň síce dolieha možno až prílišná snaha pôsobiť komplikovane, čo je v konečnom dôsledku čiastočne na škodu, ale väčšinu svojej minutáže dokáže diváka adekvátnym spôsobom baviť. Viditeľne nižší rozpočet či neopozerané herecké tváre takisto neprekážajú, keďže snímka pôsobí dostatočne profesionálnym dojmom. Time Lapse ale aj napriek tomu, že predstavuje pozerateľný film, nedokáže preklenúť hranicu priemeru, čo sa celkovej kvality týka. Námet aj realizácia sú obstojné, ale nie zas svetoborné. Snímka režiséra Bradleyho Kinga má svoje limity, ktoré dosahuje, no neprekonáva. Ale to v konečnom dôsledku stačí. ()

coinneach

Chytrý děj, kterému podkoply nohy překombinovaný závěr a vývoj jedné z postav. Snad ještě více ale zamrzí nevyužitý prostor pro Johna Rhyse-Daviese. I přes pomalé tempo však dokáže Time Lapse upoutat pozornost a poškádlit mysl otázkou, proč nejsou podobně finančně nenáročného sci-fi schopni čeští filmaři. 60 % ()

petrik11

Nápad so strojom času trochu uletený, ale inak super. Nechýbala dynamika, bolo to dobre zahrané, ťažko tomu čosi vytknúť. ()

dzberry

Noooo... Tohle byl silnej kalibr. Prvních deset minut jedete na vlně očekávání, dokonce to ani nezačíná nijak tragicky, přemýšlíte nad časovou mašinkou...ale, achichouvej, ejhle, tradá – najednou se přehoupnete přes stále horší herectví té hlavní trojky do upachtěného smrdutého a odosobněného patvaru, který nemá se sci-fi nebo thrillerem nic společného... Blbostí to možná nejvíce připomínalo nějakou telenovelku, případně scénáře zábavných pořadů nováckých show z devadesátých let... Flákal to tam ten klučina scénáristický, jak jej jen napadlo... Chceš drsného Ivana? Máš ho mít! Chceš doktorku z hor? Bude tam! Chceš vraždu? Dvě? Anebo raději pět? Není problém! Týýý bláááho... Jednu za prvních deset minut... ()

curfew77

Tři mladí lidé potřebují fotografický stroj času, aby přišli na to, že bydlení dvou kamarádů s jednou dívkou nikdy nebude dělat dobrotu. Na to, že je to (patrně?) značná nízkorozpočtovka, to není zas tak zlé, ale pokud si někdo myslel, že zboří svět, tak mu evidentně radil špatný polaroid. 50 %. ()

Mamlas

Zajímavé, nápadité, povedené až do konce. Minimum prostojů a docela nečekané vyústění. Na tu komornost a nízkonákladovost velmi zdařilý počin. ()

MFloyd

Mám v tom filmu hledat všechny spojitosti? Nebo si prostě jen říct, tady to někdo trošku překombinoval, až to hezký není. Trošku mi to připomnělo Coherence. Ze začátku vtahující podívaná plná očekávání, co se z toho vyklube. Ale to klubko se zamotalo tak, že se zdá, jakoby si řekli tvůrci "Fuck off... prostě to nějak ukončíme" Celkově jde o průměrný film, řekl bych jeden z mnoha o cestování časem. Určitě zabaví, u filmu jsem se nenudil, ale skončil pro mě s tím, že nad ním víc přemýšlet nebudu a už vůbec si ho vícekrát nepustím. ()

Facerr

Super nápad, ze kterýho šlo vytěžit trochu víc. Na druhou stranu se tu nic neprotahovalo a celkem gradovalo až k trochu zamotanýmu finále. Aspoň člověk pak může do alelůja přemejšlet o teoriích cestování v čase a o tom, že "s časem se nemá vyjebávat". ()

megajalec

Nápad je veľmi dobrý, všeobecne filmy s tematikou času a hraním sa s ním (minulosť, budúcnosť), mám rád. Je to však pohyb na veľmi tenkom ľade, každá drobnosť a chybička je o to viditeľnejšia. Time Lapse sa s tým celkom dobre popasoval, vadili mi možno také veci ako podávanie cez jedného dílera (v dnešnej dobe sa to dá určite aj inak). Ku podivu mi neprekážal záver, tvorcovia ho vymysleli celkom obstojne. Až na jednu drobnosť, prečo si holka v závere myslela, že foťák oplyvní minulosť, keď ovplyvňoval budúcnosť. Inak spokojnosť, ak máte radi komornejšie príbehy s málo postavami, choďte do toho. ()

blazma

To jak si puberťáci zahrávají s osudem, takových filmů jsem viděl poměrně dost a všechny nakonec skončí stejně a průběh těch filmů je vlastně taky pořád stejný jen v bleděmodrém. nechci moc spoilerovat, ale to co se mi na filmu líbilo je jak museli replikovat ty fotky. Tohle bylo fakt dobře namyšleno a celkově to dalo zajímavý koncept. ()

jim_clark65

Dobrý nápad (aj keď je to v podstate latentná kópia Plytkého hrobu s pridaným elementom cestovania v čase), ktorý zrádza prevedenie, ako dialógy (scenár), tak herecké výkony (skôr C-čkového rázu, na úrovni sitcomu z káblovky). Ale gro príbehu je dobre premyslené, aby všetko do seba pekne a súvisle zapadalo, keďže nik z daných protagonistov defacto nemá právo voľby a všetko sa deje presne tak, ako sa má udiať. Na poli B/C žánru je to celkom dobrý počin ale existujú aj lepšie "low-budget" filmy, ktoré sa vedeli viac vyhrať s dramatizáciou, postavami a taktiež zápletkou (ako napr. Timecrimes, Coherence alebo Primer). Tento film, skôr pôsobí, ako jednoduchá a dobre premyslená epizóda z nejakého sitcomu (2/5). ()