Magický hlas rebelky

(festivalový název)

Magický hlas rebelky

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

Dokument o svéhlavé zpěvačce s báječným nezaměnitelným hlasem a kupou jejich krásných písniček. Bohužel, až na pár archivních záběrů, mě tento film příliš neobohatil, a více než bližší osud oné ženy, přípomínal slet událostí sametové revoluce, do kterých byla zpěvačka více než zapletena. Nedívat se na to s migrénou a teplotami, byl by dojem ze zhlédnutí snad lepší. Za Martu * * * * *(18.11.2014)

Výborný dokument a oslava magicky nádherné a okouzlující MARTY KUBIŠOVÉ......krásné dobové záběry, písně i silné poselství o době, která se snad již nikdy nevrátí. Takový hlas tu před ní nebyl a po ní dlouho nebude. Ale co bych tu vykládal, to se musí VIDĚT A SLYŠET :-)(17.11.2014)

Silný film, ale nejvíc mě zklamala kamera. Fakt škoda. Ty nepůvodní záběry jsou chvílemi doslova strašné. Nepotřeboval bych vidět detailní záběry na Coca-Colu nebo znak Toyota, ale to asi k dnešnímu filmu patří tak, jako dnešní politická situace, která prostě musela být zmíněná. Příběh je na druhou stranu nadmíru poutavý. Až mě párkrát zamrazilo.(22.7.2014)

Marty si vážím za její postoje, mám ji rád za její hlas a za to, že zůstala normálně svá, bez hvězdných manýrů. Mám na ni osobní vzpomínku z 89., kdy zpívala nám všem. Mám ještě dřívější vzpomínku na jejího otce Jana Kubiše Římana, ke kterému jsem jako kluk chodil do ordinace. Takže asi ty hvězdy patří víc jí a také trochu dokumentu. Viděno v rámci Challenge Tour 2015.(14.4.2015)

Koukatelný dokument o skvělé zpěvačce, která v 60. letech přešla na druhou stranu a z pop hvězdy se stala hvězdou undergroundu. Bohužel celé je to zpracováno poměrně plytce a kromě archivních záběrů mi Magický hlas rebelky nepřinesl nic moc nového. Jak píše Kinderman: nepochybuji o uměleckých a morálních kvalitách Marty Kubišové (ba naopak, její hlas a vůbec projev obdivuji), ale odpovědi na otázky tenhle dokument nepřináší. Jako by šlo jen a pouze o srpen 68, pak se věnovala Olga Sommerová Martině osobnímu životu a prásk: najednou rok 1989 a Marta stojí na balkoně a zpívá. Trochu podivný pohled dokumentaristy, ne?(18.11.2014)

• - K získání prostředků na dokončení filmu se producenti rozhodli získat peníze pomocí tzv. crowdfundingu. To znamená, že se peníze snaží nasbírat po menších či větších částkách výměnou za podepsané CD, pozvánku na premiéru nebo uvedení v titulcích filmu. Peníze, které tvůrci vybrali, by chtěli použít na úhradu archivních záběrů a archivní hudby, bez nichž nebylo možné tento film natočit. (Zdroj: a-company.cz) (VášaVF)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na 49. filmovém festivalu v Karlových Varech, kde získal Cenu diváků, což je pro dokument neobvyklé. (Terva)