Magický hlas rebelky

(festivalový název)

Magický hlas rebelky

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

nádherný dokument o obyčejné,přesto neobyčejné ženě,křehké,přesto úžasně silné,s nezaměnitelným hlasem a krásou,která s přibývajícími roky nemizí,pokud člověk umí vnímat krásu vnitřní....a jsem moc ráda,že mozaiku jejího příběhu poskládala a natočila Olga Sommerová,nevím,kdo jiný by to udělal tak dobře(21.11.2014)

!!! KOMUNISTI BYLI A JSOU SVINĚ !!! NEZAPOMÍNEJME !!! Osud paní Marty Kubišové je další z obrovských obžalob zrůdného komunistického režimu. Jsem přesvědčen, že i když ona svůj úděl dle svých vlastních slov nenesla až tak tragicky, národ díky těm 21 letům přišel o úžasnou umělkyni. Fero Fenič mi to vzal z úst. Marta byla na konci šedesátek neskutečně krásná ženská s tajemnou jiskrou v oku a se zatraceně dobrým hlasem... Kde dnes mohla být nebýt malosti soudruhů z ÚV? Kolik jsme mohli mít krásných písní, věřím, že by zastínila i ,,rodinné stříbro'' Káju... I přes to přeze všechno co ji ti sráči udělali (včetně nasazení na ni vlastního manžela!!!!) tím prošla s noblesou a důstojností dámy. Jsem si jist, že to ti sráči z STB zatraceně dobře věděli a že je to pěkně sr... Je dobře, že tento dokument vznikl, je to důstojná pocta jedné odvážné ženě, která si ,,stoupla na barikádu a držela prapor'' ---- No a já si jdu hned něco od ní pustit. Mým favoritem je Balada o kornetovi a dívce.... * * * * *(17.11.2014)

Výborný dokument a oslava magicky nádherné a okouzlující MARTY KUBIŠOVÉ......krásné dobové záběry, písně i silné poselství o době, která se snad již nikdy nevrátí. Takový hlas tu před ní nebyl a po ní dlouho nebude. Ale co bych tu vykládal, to se musí VIDĚT A SLYŠET :-)(17.11.2014)

Prvoplánovitá a tolik populární obžaloba socialismu se nekonala a to je dobře. Místo toho jsem viděl poměrně zajímavý dokument o skvělé ženě, která se nenechala semlít dobou a stála si za svým. Naprosto mne dostal její povzdech, že 45 let slibuje lidu, že se k němu vrátí vláda a ono pořád nic. To je v dnešní době hodně odvážné a já jen doufám, že ji nepotká polistopadový osud podobně kázajícího Karla Kryla - http://www.karelkryl.cz/s146-zeme-lhostejnost.html(2.12.2014)

Dokument jedné ze zásadních osobností protikomunistického boje, který zabodoval v Karlových Varech a získal tak cenu diváků na tamním filmovém festivalu. V rámci oslav 25. let výročí Sametové revoluce ho nabídla Česká televize, za což jí velice děkuji. Olga Sommerová natočila kvalitní dokument o veliké osobnosti, která život neměla rozhodně lehký a za své životní volby se rozhodně nemůže stydět. Téma pro Čecha silné a zajímavé. Události, které by nikdo z nás neměl zapomenout a stojí za to si je neustále opakovat. Styl vyprávění Sommerové se mi zdál zpočátku takový neuhlazený, ale následně přešla v klasický biografický styl a udržela mě u obrazovky až do konce. Marta Kubišová si zaslouží hlubokou poklonu.(18.11.2014)

• - K získání prostředků na dokončení filmu se producenti rozhodli získat peníze pomocí tzv. crowdfundingu. To znamená, že se peníze snaží nasbírat po menších či větších částkách výměnou za podepsané CD, pozvánku na premiéru nebo uvedení v titulcích filmu. Peníze, které tvůrci vybrali, by chtěli použít na úhradu archivních záběrů a archivní hudby, bez nichž nebylo možné tento film natočit. (Zdroj: a-company.cz) (VášaVF)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na 49. filmovém festivalu v Karlových Varech, kde získal Cenu diváků, což je pro dokument neobvyklé. (Terva)