Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

luboss822

Napriek nízkemu hodnoteniu 2* to bude docela pozitívny koment, čo sa mi ešte nikdy nestalo a nepochopím v tomto prípade ani svoju logiku uvažovania. Celý film je o ničom bez zápletky a deja, ale predsa len je to hororová komédia - paródia a dokonca paradoxne jedna z tých lepších a inteligentnejších, aj napriek nízkemu hodnoteniu. Má to svoje pestré momenty a hlavne je celý film prepojený s úžasným songom Bette Davis Eyes. Bohužiaľ nemôžem vyššie ako za 2 *, ale v tomto prípade majú hodnotu naozaj cenu zlata a sú to najpozitívnejšie 2 *, ktoré som kedy udelil. ()

Slack

Takmer 4 hviezdy. Príjemne to odsýpalo. Sem tam dobrý vtip. Herci to hrali dobre, lebo mali čo. Do štvrtej hviezdy mi chýbali nejaké fajn ľakačky. Lebo aj keď sa nejedná o horor ani nič strašidelné, bol na ne veľký priestor. Škoda.. ()

Little_Sawy

Mě ke štěstí stačí opravdu málo, a tady toho bylo opravdu málo. Škvadra přátel se vybere do kina kde hlavný postavy jsou trochu víceméně divně sympatický, alespoň jeden býlí kluk na plátnu, kterej si myslí že s bicákama se mu budou holky vrhať do náruče. Hlavně se mi to celé líbilo, kde se Max s partou ocitli, když se proštourali plátnem a skončili v 80. letech plných barev, a rozprávkového prostředí, kde jim po krku jde vrah s divnou dřevěnou maskou a zhrzavěnou mačetou. ()

Vena69

Self aware horrory, které si utahují z celého žánru mi nijak nevadí, ale vyžaduji, aby ten film i sám o sobě byl kvalitní horor (jako třeba Vřískot). Tady se bohužel nepovedlo ani jedno. Vtipů na horory je tady zoufale málo a nejsou nic moc a kvalitní film Final Girls taky nejsou. Je zde spousta nesympatických postav (Nemyslím pouze hororové karikatury, ale i ty postavy, které máme brát vážně.), v podstatě žádná krev, takže i slabé killy (ve slasheru proboha!), minimum odkazů na slavné horory (Evidentně se tady paroduje Pátek třináctého, ale bez jakékoliv snahy.), vrah je také nudný a bez nápadu, neobjeví se zde žádné scény ani hlášky, které by se člověku vryly do paměti, žádné strašení ani napětí,...... prostě nic. Je tady pár dojemných scén s Amandou/Nancy (Malin Akerman), kvůli kterým jsem dal 1 hvězdičku z 5. ()

Miroslav.Zac

Když už je žánr táborových vyvražďovaček tak vyždímaný, že do něj nic nového nepřinesete, udělejte si z toho srandu, třeba to projde. Tady to prošlo. Divák, odkojený starými žánrovkami, se bude cítit jako ryba ve vodě, a i i ti nepolíbení se pobaví. ()

tXtX

Sklamanie. Toto že má dávať holt kultovkám ako Friday the 13th ? Prosím vás, nechcite ma rozosmiať.. Veď to vyzerá jak z Disney produkcie, cukríkovo farebné, žiadne napätie, žiadna krv.. nič. Vraha a jeho masku ani nejdem komentovať, otras.. Pár vtipných dialógov tam bolo, hlavne od nadržaného svalovca, ktorý sa tam ale dlho neohrial, takže smola. U mňa to rozhodne nezafungovalo po žiadnej stránke, prakticky som sa nudil, horko ťažko jedna*. ()

Goodboyko

Presne to čo som chcel dostať som dostal,poctivá pocta 80's slasherom, vtipná, farebná - žiadna zbytočná hmla a nočné bažiny, komediálne vydarené, troška pravidiel ako vo Vreskote. A finále s Kim Carnes a Bette Davis Eyes... Malin Akerman je úžasná. ()

Korra

Je to mnohem víc komedie než horor. Ale já se dobře pobavila a děj druhého dílu by mě rozhodně zajímal:-) Když je dvojka mnohem lepší než jednička... ()

Jouzi.Ef

Nenechte se odradit modrými čísly, které byly ještě nedávno červené... zkrátka, nejdříve hodnotí profíci a pak ti ostatní... Jen blázen tomuhle povedému filmu může udělit méně než 3 hvězdy. Tupá blondýna naprosto válí a já doufám v pokračování! Někdo tady napsal, že by musel začít znovu hulit, aby mu TOHLE přišlo vtipný, já dodávám, ať tedy začne, protože vysmažený mozky bez štávy jsou snad to nejhorší... ()

lineker

Nuda na druhou v jezerním kempu. Film, který měl zřejmě parodovat kultovní slashery z devadesatých let. Ovšem jak chcete parodovat něco co je samo o sobě již parodií. Hůmor nulový, některé postavy mně vyloženě sraly ( nablblý tlusťoch, který chtěl poskákat každou pipinu v okruhu deseti mil). Tak trochu funguje paralela matka dcera, ovšem v kontextu celého filmu to vyznělo spíše jako něco co tam vůbec nepatří. ()

pan Spock

Výborná parodie komedie, která si dělá srandu z vyvražďovaček a zároveň sama ze sebe takovým způsobem, že je podle mého předurčena ke zkultovnění. Jo, možná bude nejdřív trochu opomíjená a nedoceněná, nevšimne si jí hned každý a normální divák jí nepochopí. Ovšem to správné publikum bude vrnět blahem. p.s. Malin Akerman byla výborná a strká své o generaci mladší kolegyně do kapsy. ()

sasenka1980

Hmmm, tak čo povedať na tento film. Pozrela som si ho, lebo ma zaujal hlavný motív: akože partička deciek, čo sa dostane do hororu a keď to zistia, vedia, že im pôjde o život. Slizký sukničkár, sexuchtivá blondínka a kupodivu veľmi sympatická kozatá hlavná hrdinka síce nesľubovali intelektuálnu zábavu, ale povedala som si, že tomu motívu treba dať šancu, možno tvorcovia prekvapia a dej nebude jednotvárny a predvídateľný. Žiaľ, je to tak na jedno pozretie, s pár humornými a pár prekvapivými scénkami, ale inak ma to ničím nenadchlo a druhý krát by som to nepozerala. ()

Pavik22

Přiznám se že na tento film jsem se podíval jen z důvodu Taissy Farmigy a Alexandera Ludwiga. O to větší pro mě bylo překvapení, když jsem na konci zjistil, že jsem se celkem dobře bavil a nemohla za to jenom výše zmíněná dvojce. Příběh vzdává poctu všem "slasherům" ale zároveň si z nich pěkně utahuje. Celý snímek je více komedie/parodie než horor. To je také dáno PG-13 ( takže málo krve a žádné boobs ). Zde se zkrátka jede čistě na komediální notu. Podle toho je tu také dost vtípků, některé jsou podařené jiné méně. Film táhnou nahoru i postavy, které jsou sympatické. Co mě zde ale chybělo byla přeci jenom větší absence krve, nudná maska záporáka a na můj vkus až příliš emočních scén, které zbytečně brzdí děj. Nakonec jsem od tohoto snímku sám nic nečekal, ale vyklubalo se z toho příjemné zpestření večera, kdy jsem se pobavil a současně zavzpomínal na staré "slashery". 4* ()

DavHav

Hororová??? Komedie??? Meta??? Bohužel, promrhaný potenciál. Jako horor to nefunguje, protože se to tváří meta. Jako metafilm to také nefunguje, protože tam, kde se tvůrci měli utrhnout ze řetězu, drží se při zdi. A vtipné to bohužel také moc není. ()

BigJohn02

Zábavný parodický slasher, který zabíjí jen to, že čtyřicetiletá Malin Åkerman teda vopravdu na panenskou teenagerku přes veškerou snahu nevypadá. ()

Bagrowitz

Tohle se mi hodnotilo vážně složitě. Tak dobrou půlku filmu bych tomu vrazil i těch 5* jak jsem byl nadšenej, ale... Druhá polovina trochu zbrzdila fakt krásně našláplej příběh. Tam kde ostatní slashery začínají, tenhle se ironicky i přes větší počet mrtvých, zpomalil. Nepřidalo tomu ani to, že tam nebyli žádný kozičky. Sakra u béčka (i u parodie na béčko) ty kozičky chceš a když je pak vlastně ukážou ale nenatočí, to je hřích. Snaha o dostupnější film pro mládež tomu hvězdu ubrala, málem i dvě. A teď to pozitivní. Herci to zahráli nádherně. Natočený taky super, horší kvalita a věřil bych že to jsou 80tky. Bavil jsem se opravdu dost většinu scén. Moc se mi líbila Billyho maska, žádná přehnaně děsivá a o to děsivější. Chybělo málo (čti kozičky + víc brutality) a byla by to pecka. I přes to je to ale skvělej film a krásná pocta Pátku 13tého. ()

SirErLeerdan

Dobrý nápad, film zabavil, ale za posledních 15 minut(srdceryvná nesmyslná scéna) beru jednu hvězdu. Jinak vcelku příjemné a netradiční pokoukání ()

ilikekayak

Přesně takhle si představuju film pro letní kino. Pokud si chcete večer s partou promítnout film místo táboráku, dát si pivkou, pohladit milou po koleni, tohle je ideální výběr. Nic intelektuálního, ale přibarvená, jednoduchá zábava, pár dobrých vtipů, dobré herecké výkony a vtipná pointa. ()