Gerald's Game

• Velká Británie Gerald's Game

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí - tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná... (text z přebalu knihy) (Nivenx)

Saxos

Modrá pilule a pouta to prostě nejde dohromady. Docela jsem se bavil i když tyhle jednopokojovky pro mě nejsou, ale tady ten Král z toho přímo sršel. ()

Kushina odpad!

Naprosto zbytečný film, který se spíš zdál být myslí vyfetované hlavy. Musel jsme se hodně snažit, abych tuhle sračku dokoukal, snad jen 10% za to, jak vymyslela to, jak se napije....Teda spíš démoni v její hlavě to vymysleli -_-. 10% ()

stanyko odpad!

Navnadil ma trailer, ten bol za 5*. Ale uz prve minuty naznacovali, ze ten film nefunguje. Prestarnuti slabi herci za zenitom, uvod do deja sa natiahol maximalne na 5-6 minut (vratane zapletky so psom) a uz bola slecna na posteli. Halucinacie panicky ma uz neoslovili vobec a do pol hodiny som pozeral jeden nudny trapny film, pri ktorom som mal co robit aby mi nepadali oci. Nedopozerane - mozno to ma nejaku super poentu, mozno predloha bola fantasticka, mozno predlohu napisal spisovatelsky superstar ale je mi to uplne jedno. Toto spracovanie je uplny odpad. ()

Emperor1

Samozřejmě, kniha je lepší. A i mnohá filmová zpracování jiných kingovek jsou lepší. Na druhou stranu už jen napsat samotnou knihu, pojednávající většinu stránek o tom, jak se dostat z pout a současně celou dobu držet čtenáře v napětí, je umění. Člověk by řekl, že to je nezfilmovatelné. Nemluvě o převedení vnitřních monologů, tolik typických pro Kingovy postavy, na plátno. U Misery či Dolores se to podařilo dokonale, ale tam byl výhodou košatější příběh. Toto komorní drama vyžadovalo jistou míru improvizace a odchýlení se od předlohy, výsledek ne vždy korespondoval s mými představami, ale kdybych knihu nečetl a neměl možnost srovnání, byl bych asi naprosto spokojený. ()

WugWugs

Dopozeraný s nezáujmom. Ďalší, až príliš televízny King. V knihe to má možno nejaké čaro, ale tu vidieť len kýbel otravných klišé kecov z nudného vzťahu zachovalej milfky s "daddy issues" a zvráskaveného dôchodcu (medzi hercami je 15 ročný rozdiel, ale vyzerá aj na 20 a viac). Psychologickú rovinu by si žiadalo presunúť do reálu, namiesto neustáleho komentovania, ktoré kazí vážnosť situácie, akokoľvek dramaticky sa snaží pôsobiť. Záverečné vysvetľovanie a vyústenie sú vyslovene na smiech. ()

Mark1983

Po delší době se povedlo natočit alespoň obstojně dobrý horor dle knihy Stephena Kinga až mě to připoutalo ke křeslu. Normálně bych dal celých pět hvězdiček, ale vím, že s postupem času, jak film bude stárnout, tak ta kvalita stejně půjde, i když jen o minimum, dolů. Přesto i tak říkám: Krásný, i když drsný a depresivní, hororový thriller se vším všudy. Na knihu jsem nenarazil, tak snad někdy, ale film mě vůbec nezklamal. ()

titi74

Podľa očakávania veľmi dobrý thriler horor, scénky a psychologia hrdinky zvládnutá na jednotku, atmosféra hutná a jednoducho natočené , po tom ako som si nevedel predstaviť ako sa to dá sfilmovať ked som čítal knižku , škoda že mohli tie mrle v posteli lepšie natočit v prežiti neprestajného prehadzovania sa hrdinky , a tieš konca filmu , inak asi po dlhej dobe výborná Kingovka. No škoda keby to natočil niekto iný mohol s toho byť niečo také ako Stoj pri mne , Vykúpenie z väznice shawshank , nadaný žiak alebo zelená miľa. Ale asi 5ta naj Kingovica - nazdravie . ()

vojacekr

A já pořád čekal, proč se nepokusila namísto toho zmítání v posteli v ní raději postavit. Film mě nepřesvědčil, byl málo uvěřitelný, nepravděpodobný a sem tam nelogický. Podle zápletky jsem se těšil na smršť nápadů a vynalézavých úniků a místo toho sklouzává do patetické psychoanalýzy, jak je nefér býti ženou. Zůstanu raději s knížkou. ()

Mejkby

Průměrný film podle Kinga. Možná škoda že jsem to četl, v knize jsou Jessiiny "myšlenky" lepší, a byla i o dost víc děsivá. ()

uprchlice

Dramaticko - hororový thriller s jemnou "vůní" erotiky podle knihy Stephena Kinga. Starší manželský pár, Gerald a Jessie, si vyjede na odlehlou chatu daleko od civilizace. Aby si trochu okořenili manželství začnou provozovat erotické hrátky. Ovšem to, co vypadá jako nevinná hra, vyústí k tragické události... Krví naplněný thriller natočil v roce 2017 režisér Mike Flanagan. A povedl se! Dramatická situace hlavní hrdinky v poutech, obklopená démony, by se dala popsat jako nesnesitelně krutá a nespravedlivá. Se zapáchající mrtvolou na zemi je to jako noční můra. Thriller je natočen velice kvalitně a zajimavě. Prolínání z minulosti do přítomnosti bylo opravdu dechberoucí. Celkový závěr celého filmu je taktéž velice povedený. Shrnutí všeho, co se stalo teď a co se stalo hlavní hrdince jako dvanáctileté a její propojení s mrtvým manželem a otcem bylo skvěle "odhaleno". Do toho jakýsi démon z kterého vyjde najevo, že nebyl úplně démon. Carla Gugino a Bruce Greenwood jako manželský pár byli naprosto sladěni a presvedčivě rozehráli hru s démony, utrpením a slzy. ()

Accuphose odpad!

Takže další srajda, co vychvaloval Psychor. Když to porovnám s Locke, Expresem na západ, nebo třeba i Tísňovým voláním, tak si to hraje na výbornou filmařinu, hraje si to na skvělé dialogy a na překvapení, ale herecké výkony jsou uměle amatérské, šokující zápletky s pokorektnělými dialogy jsou neuvěřitelné, až směšné. Ani ten pes se nechová jako pes... Přemejšlel jsem o jedné hvězdičce za dobrej vizuál, nicméně konec byl ještě větší výblitek než celej film. Vlastně celá snaha je o tom, že někdo chtěl natočit šokující originální film, ale tak, aby to nikoho nepobouřilo, srovnal bych to s nudapláží v Hošticích, kdy byli všichni nazí od krku nahoru a od kolen dolů. Vlk se nenažral a koza chcípla. ()

Royaldell

Do posledních dvaceti minut jsem byla celkem mile potěšena, líbila se mi retrospekce, halucinace, filozofický kecy a to mystično, ale ten vrah, co ji ušetřil a nebyl halucinace ale reálná bytost.. To bylo na mě moc. Naprosto irelevantní, neviděla jsem v tom jediný význam a navíc tím zkazili celou pointu filmu. Chápu ale, že se tvůrci snažili držet co nejvíce předlohy, čili tohle vytknout asi ani nemůžu. ()

Vena69

Typický King - dostane výborný nápad, pak se napije a už to není schopen dotáhnout do konce, a tak do toho vhodí nějakou pitomost. Mike Flanagan se bohužel knižní předlohy držel až moc, a tak je jeho film také nedotažený. Začátek by potřeboval pár střihů, protože minimalistické filmy prostě nemohou mít takhle dlouhou stopáž a konec by potřeboval předělat úplně. Mám pocit, že všechen ten vývoj hlavní postavy, všechny ty flashbacky, všechno, čím si Jessie prošla, je během závěru totálně pohřbeno a prostě to jaksi zapadne, protože film z ničeho nic nabídne ještě jednu postavu, která by zde vůbec nemusela být. (Ačkoliv je to postava velice, velice zajímavá). Zároveň mám pocit, že film také zbytečně antagonizuje Geralda, ačkoliv pro to není sebemenší důvod (možná je v knize, nevím). Někde kolem poloviny filmu se však objevují velice slušné dialogy, výborná chemie mezi hlavními herci, trocha černého humoru a také neuvěřitelný, nervy drásající gore. Za to všechno si Gerald's Game zaslouží 65 %. ()

space weaver

O knize Geraldova hra mi jedna známá říkala, že pokud nechci aby spáchala sebevraždu, ať už jí nikdy nic takového nedoporučuju. Chci tím říct, že atmosféra hraje v tomto hororovém příběhu prim a Mike Flanagan, se tohoto těžkého úkolu zhostil velmi dobře. Ovšem velmi mu pomohla hlavní ženská role Carla Cugino. V jednom momentu, jsem musel dokonce odvrátit zrak, protože surovost vlastní pomoci byla ukázána ve vší parádě. Nebyla to jednoduchá látka , ale Mike ji zvládl skvěle. ()

BStone

Letos další Kingova adaptace a další příjemné překvapení. Flanagan si s nelehkou látkou poradil dobře, film nepostrádá atmosféru a napětí. Carla Cugino výborná. Místy bych asi přitlačil na pilu, jinde zase ubral konverzaci, ale rozhodně se jedná o kvalitní žánrovou jednohubku která předloze ostudu nedělá. Suma sumárum 65% ()

pravda1

Začalo sa to dobre - príchod na opustenú chatu,sexuálne hrátky a do toho skolabuje chlapík čo sa predávkuje viagrou.Potiaľ je to v pohode potom však nastúpia haluze v podobe duchov ktorí k nej hovoria - tak to ma nebavilo - až potom ten záver to zaklincoval a to som si vychutnal.Takže keď sa to vezme tak komplexne vychádza nám z toho ten lepší priemer.Ak sa budete nudiť môžte pozrieť..... ()

Kaylar

Vzhledem k tomu, že jsem skalní Kingova fanynka, potěšilo mě, že se někdo ujal zpracování románu Geraldova hra, který v rámci Kingovy tvorby patří spíše k těm komornějším dílům. To mu však neubírá na atraktivitě, kdy se za zdánlivě běžným životem obyčejných lidí skrývá něco úplně jiného... temného a minulého, o čem člověk nerad mluví a co by mělo zůstat navždy skryto. Myslím však, že po stránce thrilleru či hororu Geraldova hra neskýtá příliš možností pro to, aby úspěšně utáhla film v délce 103 minut - jeho hlavní síla tkví spíše v tištěné podobě, kde si čtenář více vychutná všechny nuance a může rozehrát svou fantazii. Film hodnotím bohužel jako průměrný. ()

Netflixovský dům Usherů našel nového patriarchu

Netflixovský dům Usherů našel nového patriarchu

01.05.2022

Jsou tomu přibližně dva týdny, co filmový svět obletěla zpráva o vyhození legendárního herce Franka Langelly z probíhajícího natáčení netflixovského hororového seriálu The Fall of the House of Usher… (více)

Režisér Doktora Spánka chystá další kingovku

Režisér Doktora Spánka chystá další kingovku

10.05.2020

Mike Flanagan (The Haunting of Hill House) už s adaptacemi knih Stephena Kinga má nemalé zkušenosti. Po Geraldově hře dostal od studia Warner Bros. šanci natočit velkorozpočtové pokračování Osvícení… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)