Personal Shopper

• Francie Personal Shopper (více)

Mladá Američanka Maureen (Kristen Stewartová) se živí jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě. Je Maureen opravdu schopná komunikovat s dušemi zemřelých? (Artcam Films)

lestyna

Veliká splácanina všeho možného...Tak by se asi dal film shrnout. Mé hodnocení (2*) dávám za sms chat a znepokojivé scény s ,,duchem,, na konci filmu. ()

runner85

Ak by sa ma zajtra dakto opýtal o čom bol tento pravzláštny film, tak by som buď nevedel odpovedať. Alebo by som povedal, že o žene čo nakupuje, esemeskuje a tára sprostosti. Harf si ma bude určite zase raz doberať, že som prihodil hviezdu za rozkošné ... ale to nie je pravda! :) O ducharine vlastne netreba hovoriť, lebo buď tam nie je, alebo je ju tam cítiť slabúčko, ako harmančekový čajíček. A vlastne neviem čo som pozeral... ()

Reesam

Nevěděla jsem, co čekat, protože z traileru jsem si pamatovala velký kulový. Takže jsem to po pár minutách musela stopnout a přečíst si vlastně o co go. A ani z toho jsem nebyla moudrá. Tak jsem koukala dál. Kristen je prostě skvělá. I když je ve všech filmech furt stejná, tak ji miluju. Je tak neuvěřitelně charismatická, že utáhla celý film. Vlastně bylo jen pár minut z těch 105, kdy nebyla na obrazovce ona. A vůbec mě nepřestala bavit. A díky ní ani ten film. Duchařská linie byla pro mě celkem nečekaná, ale příjemná. Trošku chabší závěr, čekala jsem, kdo bude pachatel, ale napětí bylo udělané skvěle, takže samotnýzávěr to nesrazil natolik, aby mé nadšení opadlo. ()

j.bena odpad!

Panebože...tak takovou chujovinu jsem neviděla už pěkně dlouho a to je co říct. Jako určitě doporučuji pokud máte večer problém usnout si tohle pustit, myslím že do 10.minut budete chrnět jak mimina... ()

berusche

Hlavni hrdinka trpi!!!! A je to na ni hodne videt. Neda se uprit, ze v tomhle pripade masker a kostymerka odvedli pul hereckeho vykonu Stewartove. Zbytek dotahla svym depresivnim ksichtem a pohyby, skoda jen, ze tak statickymi, tudiz po par desitkach minut zacnou nudit. Pokud mel byt zaver o sebenalezeni dusevni poruchy, je to blby. Nedava to totiz ve spouste momentu smysl. Pokud mel byt o nadprirozenu, bylo to lacine. ()

Aristes

Souhlasím s 3497299, rozdíl je jen v tom, že to, co on na filmu oceňuje, mně připadá laciné - přesněji řečeno způsob, jakým Assayas konkrétně v tomto filmu pracuje s oním nejednoznačným prolínáním rovin, mě neoslovuje a nudí. A obávám se, že i kdybyste mě zavalili sebevětším množstvím argumentů, na mém postoji to nic nezmění. ()

Caminzind

Koprodukční psychologické drama s bídnou atmosférou, které chce být zároveň thrillerem a trochu i mysteriózním horrorem, částečně zachraňuje sympatický pokus o pointu. Jako celek film není příliš srozumitelný, což je paradoxní, když režisér Assayas je zároveň i autorem scénáře. Dalším paradoxem je výkon Kristen Stewart, která na jednu stranu táhne sama celý film, v dramatických scénách ovšem až trapně přehrává a pro svoji postavu se jí moc nedaří vyprodukovat dostatečně silné lidské emoce. 59% ()

Aljak

Assayas u mňa neslávil úspech ani na druhý pokus. Nebavil ma jeho predchádzajúci film Sils Maria, a takisto ma nezaujal ani Personal Shopper. Ako psychologický thriller to síce pôsobilo ako tak obstojne, aj tá mysterióznosť v tom bola cítiť, ale celé mi to prišlo napokon ako úplný nezmysel, a pointa bola tiež rovnako odveci. Duchárske filmy si ma akosi nikdy nezískali. Vlastne ani neviem, čo by som na tomto filme vlastne vyzdvihol. Možno akurát tú tajomnú sms komunikáciu, ktorá vyplnila skoro polku filmu. Ale aj tak napokon nič extra! ()

peiton

Pýtam sa:,,čo to bolo za podivuhodný film??!"Z každého rožka troška.Trocha thriller,trocha mystery,trocha duchariny,dramy..Nemalo to žiadnu dejovú linku,ani jadro a o neuspokojivom závere ani nehovoriac.Takto filmy predsa nekončia (jedným buchnutím) takto filmy predsa začínajú...Trpla som celý čas,ale nie zo zvedavosti,ale z netrpezlivosti konca,z ktorého aj tak vyvstalo viac otázok ako odpovedí..Neodporúčam ani pri nadmernom dostatku času.P.S.Kristen Stewart je už zabehaná herečka a je mi záhadou prečo mala teda tendenciu ukazovať svoje A-čka celému svetu.Zhrnula by som to asi takto a síce, toto je asi jediná motivácia pre mužské pohlavie pozrieť si toto čudo.Dosť zbytočný snímok,ktorý ma obral o dosť času. ()

M.i.k.e

já ten film tak trochu asi nepochopil...bral sem to celou dobu jako celkem intimní příběh o hledání sama sebe s trochou toho nadpřirozena (jakkoliv zbytečného).Jenže pak duch...asi...odjede z hotelu výtahem a konec tomu nasadil korunu úplně.Vlastně sem v jednu chvíli očekával twist ve stylu Šestého smyslu.3 hvězdy jsou převážně za to,že i přesto,že sem vlastně většinu stopáže nic moc nechápal,tak atmosféra je víc než slušná a donutí diváka dokoukat (i když sem při prvním pokusu usnul),,,60% ()

honajz2

Takové nic o ničem, kterému před koncem dojde, že by mělo o něčem být, tak to málo co to za tu dobu naznačilo uzavřelo do jakože strašně psychologické pointy, která ale ve finále není ničím jiným, než typickým duchařským klišé. Ono to popravdě ani nebylo moc kam jinam vést. Místy to má slušnou atmosféru a když si Kristen Stewart píše s neznámým číslem, přišlo mi to hodně napínavé, ale postupem času si mě to získávalo stále míň a míň, když se to nikam nerozvíjelo - a že mě to ze začátku omrzelo celkem rychle, od textovek si mě to pak zase na chvíli získalo, ale ani to netrvalo dlouho. Ono to vlastně hodně stojí na tom očekávání, co z toho vlastně vypadne a některým jen to očekávání evidentně stačí, když to vypadá dostatečně artově, nekonzumně a jinak. Ok, budiž, ale já od skutečného artového filmu chci prostě mnohem víc, minimálně nějaký přesah. A tenhle film ho nemá a ke spokojenosti mi nestačí jen zajímavý (a přitom prázdný) dojem. A přitom by stačilo vše víc rozehrát a dát tomu nějaký tvar a skutečnou myšlenku, ne jen pár "chytrých" plků. 2* ()

Lanark

Tady se těžko píše komentář bez spoilerů. Odmítám myšlenku, že tajuplné a nedořečené se automaticky stává hluboké a psychologické. Je tu příliš mnoho indicií, ze kterých vyplývá, že Maureen truchlí a tápe a neví co se sebou a proto se upíná na schopnosti svého bratra, který měl ve všem jasno. Zároveň mystické a hororové scény jsou sice působivé, ale díky "reálným" scénám se dají racionálně vysvětlit. Krom tedy bratra za oknem a hotelových dveří - které mi tak ale přijdou jen jako pokus o zmatení diváka a snahu vyvolat kontroverzi tam, kde není potřeba. Kdyby Personal Shopper byl bez těchto efektů, pouze o osamělosti, nenaplněných snech a truchlení za zemřelé, ve kterém by režisér rozvíjel vnitřní psychologii postav rafinovaněji než utíkáním k nevysvětlitelnému nadpřirozenu, byl by pro mne mnohem zajímavější, přemýšlivější a působivější. Ale možná jsem to jenom já. *buch* ()

dubinak

Kdyby nebylo poslední půlhodiny moje hodnocení by bylo velice negativní. Kristen Stewart aka chodící deprese je sice krásná, ale já nemám prostě ráda zdeptaný holky, které svým výrazem, ať chtě nebo nechtě říkají, že jim ublížil celý svět. To jen poznámka na začátek. Každopádně jsem opravdu moc nevěděla, co mám v tomto filmu vlastně hledat. Scény s duchy a ektoplazmou mi v rámci okolního příběhu nesedly, nadšení z smskovací scény taky nechápu a celé to pro mě do určitého momentu bylo takové nemastné, neslané, spací. Když se budu bavit o té poslední půlhodině, určitě zvedla moje hodnocení a vylepšila můj dojem. Závěr krásně napíná a přesto nechá diváka v nevědomí a nechá ho bádat, co tím chtěl autor říct. Tyhle konce zároveň miluju i nenávidím. Ale kvůli té předešlé nudě výš než na tři silné jít nemůžu. ()

SeanLSD

Ešte pred nedávnom mohol byť jej filmový partner zo série STMIEVANIE, ktorá ich oboch preslávila, pyšný na to, že ulovil Cronenberga. Ale Kristen dokazuje takmer každou novou úlohou, že je aj tak úplne iná herecká liga. V tomto excentrickom, pochmúrne atmosférickom a ťažko uchopiteľnom filme Oliviera Assayasa, jedného z najpodivnejších autorov svetového filmu, to je vidieť viac než kedykoľvek predtým... ()

sir-dave

Stewartka má tady zase ten svůj klasický utrápený výraz jakoby chtěla, aby už ten natáčecí den skončil a mohla se jít lesbit do karavanu se svoji přítelkyní. To nejzajímavější je, že je polovina filmu proesemeskována, ikdyž jsem od závěru čekal ještě více. Plno věci mi přišlo nedotažených, atmosféra mě moc nechytla a ta linie jako nákupčí byla zralá na přeskakování. ()

viperDavid

Totální kravina s totálně hnusnou Kristen Stewart. Neuvěřitelý že ve filmu personal shopper jí oblékali jako perfect looser. Blee ()

Bobik9

O čem to vlastně bylo? Mělo to lepší chvilky, ale bohužel většinu času to mělo především horší chvilky. Nevím vlastně, co vyloženě ocenit. Snad výpravu a prostředí filmu, to bylo hezké. Scénář byl ovšem podle mě naprosto nesmyslný a docela hloupý, no a především nudný! Kristen Stewart není žádná kráska, to by mi nevadilo, ale nejsme přesvědčen o jejích hereckých kvalitách. Ona naprosto nepoužívá žádné výrazy, mimiku, nic. Má jeden xicht, který si v každé roli nasadí a ten drží celý film. Nic, co bych doporučil. ()

bizz_mjc

Minimalistické, mrazivé, originální. Celý film odvážně stojí a padá na Kristen a ta jej překvapivě se svými existenčními otázkami a vyrovnáním se smrtí blízké osoby utáhne. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes