Láska na první boj

• Francie Les Combattants (více)

Zdá se, že Arnaud stráví pokojné léto v kruhu své rodiny, kolegů z práce a nejbližších přátel. Jednoho dne si však všimne krásné, ale drsné Madeleine, ztělesňující čistou energii a neustálý pohyb, která ho svým nevhodným a někdy násilným jednáním záhadně přitahuje. Mírumilovný Arnaud bere věci tak, jak jsou, naopak Madeleine neustále s něčím bojuje a překonává samu sebe. Jejím snem je podstoupit armádní výcvik a Arnaud se rozhodne ji v tom podporovat a chránit, čímž se jeho stereotypní život převrátí vzhůru nohama. Nic však nevyjde podle jejich plánu, protože vzájemně nepatří do svých rozdílných světů. Jediným východiskem je vytvořit si nový. (Film Europe)

MartinezZ

Film, který končí když ne v půlce,m tak maximálně ve třech třetinách a krom konce, naznačujícího cosi neřečeného, ale zřejmého, ukáže jen verbující zelené mozky, jakousi táborovou přípravku, jednu pošahanou holku, co neví co chce, a jednoho pošuka, co si myslí, že ví co chce a jde si za tím, ale nemá na to ctižádost a nechá se tak ukecat do přípravky a okouzlit onou amazonkou. A když už se začíná něco dít, tak se to dějově přetne a ukončí nedokončením? Hm, ukázkový 'festivalák' bez tahu na branku. ()

Lukrecie

Festival evropského filmu Světozor: zajímavé téma a příběh, přirozené výkony herců. To se Francouzům moc povedlo! ()

BarryLyndon

Nic geniálního se nekoná, ale moc fajn francouzský romcom. Trochu jiný film, než jsem čekal, ale vůbec to nevadí, je to hodně nešablonovité a svěží a přitom svým způsobem předvídatelné. Moc mne bavila jinakost ústřední dvojice, uplně vidím, jak by to vypadalo v USA produkci. Atmosféra parádní celý film, taktéž kamera. Moc příjemné. 8/10 ()

angel74

Tahle po všech stránkách drsná romantika mi až neskutečně padla do noty. Zamilovat se do holky, která se chová většinu času spíš jako chlap, to vyžaduje odvahu. A ač to zprvu zrovna dvakrát nevypadalo, Arnaud ji skutečně měl. V ten pravý okamžik se rozhodl mít navrch a Madeleine mu nakonec chtě nechtě podlehla. Na ústřední dvojici v podání Kevina Azaïse a Adèle Haenel se moc hezky koukalo, nesourodý pár předvedli více než přesvědčivě. Každým coulem originální příběh výborně dotvářejí svěží dialogy, i vtipné okamžiky tu mají své nepostradatelné místo, hudba jde ruku v ruce s tempem děje a bez povšimnutí nemohu nechat ani krásné přírodní lokace. Zkrátka a dobře, skvěle jsem se bavila a ani chvilku netrpěla nudou, takže jsem připravená... dát plnou palbu. ()

Johnny.ARN

Príjemná skoro romantická komédia, ktorá si ale drží tvár a neskĺzne do klišoidného, romantického bahna. Ústredná dvojka fajn. Klapalo im to. Film má náboj, nenudí, aj keď hluchým pasážam sa žiaľ nevyhol. Všetkého tam bolo s mierou. Aj armády, aj romantiky, aj ich súkromného života a vzťahov. Vhodné do TV a na spríjemnenie dňa. 3 z 5 ( Kino Film Europe Be2Can ) ()

Tosi

Film o smyslu života, přinášející parádní alternativu ke tradičním romantickým vztahům. Mezi bezstarostným Arnaudem a macho bojovnicí Madeleine probíhalo od začátku všechno zvláštně a právě tím mě film bavil, zrovna tak jak si děj jen tak poklidně plaval a na nic po francouzsku netlačil. Škoda, kdyby film zůstal u škádlivých narážek a městského outsiderství, solil bych o hvězdičku výš...Lesy mám rád, ale s jejich přesunem do přírody, vývojem vztahu a konečnému čelení přírodní katastrofě mě film přestával bavit. I tak, velmi slušný, zajímavý film. ()

marvan

Film, který si na nic nehraje a jehož jemný humor mi neskutečně sedl. Je to roztomilé a přitom vůbec ne takovým tím uslintaným způsobem. ()

Yoda sama

Príjemná romanca, kde je príroda ako keby treťou postavou a sledovať tých troch dávať sa dokopy čoby nesúrodná partia a následne ich vidieť v dyme na pokraji síl bolo poctivo smutné. Nabudúce budem pripravený(?) ()

Evandulik

Nasrať na americké romkom s nalakovanými nechtíkmi a umelými pozvaniami na večetu. Konečne nejaká poriadna romantická komédia so samopalom! :D Inak plný zásah, herci skvelí, má to šťavu, pozriem v budúcnosti určite ešte raz. ()

Seti

Francouzská festivalovka, na kterou jsem se celkem těšil, a která bohužel skončila zklamáním. Ústřední dvojice mi neseděla - Madeleine jsem nesnášel, jelikož to byla naprostá vagína, co neví, co chce a všechny tím akorát otravuje; a Arnauda jsem nechápal, protože za takovou krávou pobíhal jako vocas. Film je utahanej až hanba a nějaké zajímavé dění aby v něm člověk pohledal. Navíc klíčová myšlenka, jež z filmu po hodině a půl vypadne, je ta, že v dnešním světě se dá přežít jen tak, že člověk vypne a nedělá nic - vskutku geniální. ()

kolemjdouc

Film je natočen v roce 2014 takže příprava o rok dřív...takhle si představuji tradiční francouzskou tvorbu která mě přitahuje.Bez politikaření a zvláštních výkonů zvláštních herců...tak jakoby se příběh odehrával ve vaší blízkosti.Důraz na detail:zvuk někde v pozadí,pohled z očí do očí,plavání v proudu řeky jakoby se něco odplavilo a vrátila se jiná Madeleine,spálený les jakoby spálil minulost a ideály. Postupem času mi připadá, že se francouzská kinematografie ubírá jiným směrem.Ignoruje národní identitu? ()

Pawlisman

Trošku možná rozpačitý začátek, ale vše prováděno ve velice autentické a věrohodné formě se zvláštním atmosferickým nádechem. Originální romanťák s mnoha roztomilými a především podivuhodnými momenty. Vše vás ale svojí pravdou chytne a vy si tu podivnou holku prostě oblíbíte. 8,5/10 ()

Vesecký

Především je to film, který ukazuje životní filozofii, která mi je bytostně cizí. Život by neměl být o bojem za přežití, zvlášť ne v nějakých navozených extrémních podmínkách. Drsná Madeleine je všechno možné než nějaká ženská. Chce si vyzkoušet tvrdé podmínky života v armádě, ale i ona se s nimi těžko vyrovnává. To Arnaud se dal na výcvik naverbovat jen kvůli ní. Nemohlo to dopadnout jinak, než že z výcvikového střediska utekli. Jenže pak scénář navozuje nepravděpodobnou skutečnost skutečného boje o přežití v hlubokém lese, navíc zasaženém obrovským požárem. O to asi autorům šlo. Dívat se na maskáče celý film je pro mne jako pacifistu ohromně nepříjemné. Proto jsem srazil bodové hodnocení na dvě hvězdičky. ()

Narciska

Díky tomuhle filmu nerezignuji na současný evropský film. V krizi, hledání identity, v zběsilé rychlosti a povrchnosti, tohle je cesta. Film, který reflektuje mládí a první lásky, přináší svérázné lidské postavy tak, že nikdo není hlavní ani vedlejší, ale všichni jsou zcela sví a zcela rovní si. Film, který s hravou lehkostí spojuje protiklady dneška, film, který nalézá kouzlo ve fyzické činnosti a zdánlivě banálních radostech. Fim, který je ztvárněn velice osobitým nevtíravým způsobem, podbarven svižnou hudbou a prodchnut svěžími dialogy. Film, který stojí za to vidět. Jeden z nejlepších filmů poslední dekády. ()

255085349

Nějak mi to moc nedávalo smysl a jakoukoliv výpověď o dospívání či hledání sama sebe. Chemie mezi ústředním párem je nulová, o romantice ani nemluvě a nevypadalo to, že by mezi nimi byl nějaký plnohodnotný, oboustranný vztah. Nevím, co je na jakoby "přežívání" v přírodě inspirujícího či zábavného ke sledování. Film obsahuje spoustu zbytečně dlouhých nic neříkajících scén a občas špatný střih. Bohužel, příliš nenadchlo. ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II