Skrytá království (TV seriál)

Skrytá království přírody

Dokumentární

Itálie / Kanada / Francie / Velká Británie, 2014, 177 min

Ben Foster

Verity White

Je úžasné, čo dokáže vysokorýchlostná kamera s vysokým rozlíšením v rukách šikovných ľudí. Tento film (prvá časť) s dvoma dejovými líniami nám predstaví svet 7 miliónového Ria a 30 miliónového Tokia, a to z pohľadu dvoch hlavných predstaviteľov. Prvým je malá sympatická opička (ktorá "sa vám zmestí do dlane"), v betónovej džungli hľadajúca cestu naspäť k rodine obývajúcej korunu stromu na vedľajšej ulici. Druhým je chrobák hľadajúci v Tokiu kúsok zelene. Film má v sebe akciu(mačky, vrana, pavúk s ôsmimi očami), prvky hororové (tarantula, modlivka ako kanibal), ale napríklad aj katastrofické(mravce unikajúce pred "Tsunami" z vyliateho vedra). Prípad nudy by mohol vzniknúť, ak by si tu niekto nenašiel svojho obľúbeného živočícha, alebo ak by niekto mal zvýšený dopyt po odbornosti (ako vidí svet pavúk, mačka a jej nočné videnie a pod.) 8/10(14.4.2020)

Viděl jsem pouze první díl a byl jsem nadšený.Troufnu si napsat,že jde o unikátní přírodopisný dokument s dosud neviděnými záběry.Myslím tím natáčení speciálními kamerami.Dokument u kterého si říkáte "jak tohle natočili"???Úchvatné a geniální!Jediná výtka:tvůrci se soustředí pouze na dva podobné živočišné druhy(křeček a bércoun) a okolí společně s ostatní faunou hraje pouze vedlejší roli.(27.2.2016)

Svet z pohľadu škrečka a podobných tvorov je podaný absolútne úchvatným spôsobom. Nie je to len dokument, ale dramatický film s pomerne smutným začiatkom, ale vtipným priebehom. Už keď nastúpi slonie bombardovanie a následná recyklácia odpadu, je o zábavu postarané. Zostáva záhadou, ako sa sa na správne miesta podarilo umiestniť kamery a ako fungovali pohyblivé kamery v týchto miniatúrnych mierkach. Boj o život je podaný ako v akčnom filme a potvrdzuje to aj westernová hudba, za ktorú by sa nehanbil ani Leone. – V druhej časti prekvapujú melé opičky kosmani a chrobák nosorožtek v Tokiu. Tá jeho záverečná romantika so samičkou v prírode a pri sviečkach nemala chybu.(29.2.2016)

"Z padajúceho žaluďa sa stáva meteorit. Z malého pramienka tsunami a každý nepriateľ je obor..." Absolútne úžasný 3-dielny dokument, ktorý na vizuálnej stránke zamakal tak, až to občas pripomína akčno-katastrofický film. Mnoho záberov je snímaných z pohľadu malých zvierat, preto nám všetko ostatné pripadá obrovské. Občas si filmári pomohli trikmi, ale výsledok je i tak výborný. K dokonalému vizuálu tvorcovia namixovali i skvelú zvukovú stopu a tak sa z padajúcich žaluďov stávajú letiace bomby, súboj chrobákov je ozvučený ako v rímskej gladiátorskej aréne a každý dopad zvieraťa či chrobáka doprevádza zvukový efekt. Naháňačka škrečka s jastrabom je natočená tak bombovo, že som sa zmohol len na otvorené ústa...Nemám čo vytknúť, niektoré zábery sú fakt nezabudnuteľné. Skvelá práca a zaslúžený plný počet. Videné na STV2. 100%.(21.6.2015)

Neuvěřitelné, nechápu jak takové záběry a návaznosti dokázali natočit - úžasné a dokonalé.(25.3.2017)