Pes ro(c)ku

Čína / USA, 2016, 80 min

Ash Brannon

Rolfe Kent
  • Hollohlaway

Hodně lacině vyhlížející věc. Animace není nic extra, scénář je dost podivný a zápletka...řekněme zvláštní. Humorné je to jen tak tak, v podstatě jediná postava, která má nějaký rozměr, je Angus Kočkostár, rockové hvézdné manýry celkem pobavily. Zato hlavní postava je dvourozměrný Vendelín co jen na všechno kýve a brnká na kytaru, to je dost málo na utáhnutí příběhu. Ostatní postavy jako by nebyly, snad i díky tomu to alespoň celkem odsýpá.(20.7.2017)

Vybral som si asi zaujímavý film na svoje 2000-ce hodnotenie. Ale nevadí. "Rock Dog." Film, od ktorého som neočakával veľa a po tom, čo som mal možnosť nedávno hodnotiť iný malý animák s názvom "Ozzy" som postavil svoju latku celkom nízko. Málokedy sa dočkáme skutočne dobrého animovaného filmu od nejakého malého, neznámeho štúdia. No koniec koncov, všetci sme nejako začínali. A musím sa priznať, film ma nakoniec celkom príjemne prekvapil. Okey, nie je to nič veľkolepé, ako keď Pixar priniesli ich prvý film "Toy Story", ale na druhú stranu musím priznať, že film si podľa mňa decká užijú a dospelí z toho nebudú maximálne frustrovaní. Je tam dobrá muzika, pár celkom dobrých lekcií do života a páči sa mi, že film vie vybudovať postavy. A hoci sa sústredíme len na pár, neboli podľa mňa otravné, ani nepríjemné. Dokonca som si sledovanie ich dobrodružstva užíval. Animácie sú ale na môj vkus veľmi obyčajné. Nič na filme nevyniká, pôsobí veľmi jednoducho a myslím si, že najlepšie časti máme v úvode, kde sa predstaví ešte ručná 2D animácia. A áno, je to veľmi jednoduchý príbeh, ale myslím si, že to úplne stačí. Deti sa zabavia, dospelí sa neurazia. A to je oveľa lepšie, než čo som od filmu čakal. Nemyslím si, že to bude klasikou, alebo niečo podobné, ale na jedno videnie mi to bohato stačilo. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B-(30.3.2017)

Mám rád animáky a mám rád rock, takže vidět tento film byla pro mne nutnost. Bohužel musím souhlasit s některými komentáři, které zmiňují nevyužitý potenciál filmu. Za mě by to bylo méně honiček a hloupých vlků a více rozvinout vtípky a gagy kolem hudby. Přesto film docela odsýpá a graduje. I když je vrchol zápletky trochu očekávatelný, do poslední chvíle jsem byl zvědav, jak to dopadne. Celkový dojem z filmu je velmi pozitivní - plno nápadů, prostě pěkná podívaná. Zasloužené 4****, stojí za to vidět, dobře se pobavíte (zejména, pokud máte bližší vztah k muzice). A ta písnička je taky moc hezká. (Marně sháním v hudebninách kytaru „Kočkocaster“. Takovou bych fakt chtěl… :-) )(21.8.2017)

Jako velká fanynka animáků jsem si tento nový nemohla nechat ujít, i když mě od něj hodně lidí zrazovalo. Bohužel jim musím dát za pravdu. Nejedná o vysloveně špatný film, ale všechno už tu někdy bylo - tápající hlavní hrdina, který nechce jít ve šlépějích své rodiny, cesta do velkého města, poznání nových přátel i nepřátel. Nejvíc mě bavily scény s Kočkostárem a jeho postava a pak občas vtipné ovce.(2.8.2017)

Dobré prostředí a sympatický hlavní hrdina, leč rockovému snímku něco málo chybělo. Některé postavy zůstaly prázdné, bez jiných bychom se zcela jistě obešli. Jelikož se jedná o rok 2016 grafika je zde poměrně slabší, nicméně veselý pes s polorozpadlou kytarou je příjemný recept jak strávit letní večer. Notabene fajn český dabing! Uděluji 78%.(1.8.2017)