Angelika a sultán

Angelika a sultán

Romantický / Historický / Dobrodružný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1968, 105 min

• tomtomtoma

Poslední část o vleké lásce, kde Rescator alias Jeoffrey de Peyrac (Robert Hossein) neváhá dát všanc svůj život a dostává se mezi galejníky. A to jen proto, aby se dostal do Alžíru, kam měl jinak přístup zakázán. Samozřejmě nejdříve ztrestal opovážlivého d'Escrainvilleho (Roger Pigaut). Angelika (Michele Mercier) mezitím putovala od d'Escrainvilleho přes Mazzu Morteho (Arturo Dominici) a charismatického Osmana Ferradjiho (Jean-Claude Pascal) k panovačnému sultánovi (Aly Ben Ayed). Překvapující je, že se nikdo nedostane dobrovoně, či násilně pod její sukni, i když se o to snaží. A když už se blíží její záchrana, tak zasáhne zamilovanost otroka Colina Paturela (Helmuth Schneider) a utíká s ní. Pro něj je to smrt, pro ni jen malá nepříjemně epizodka při konečném zachránění. Lze jen polemizovat, jestli je škoda, že nejsou další pokračování. Ale indiáni a Eskymáci už by snad byli příliš. A tak nezbývá než jim přát hodně štěstí.(29.12.2010)

Naštěstí je tu konec aneb pohled angelique.cz. Tvůrci si pod sebou podřezali větev, když hned v první části začali měnit děj příběhu. Pak už se z toho nic nedalo vytvořit... Ale přesto tady v té devastaci pokračovali stejným tempem - například Colin tu z nějakého důvodu zemře, takže se už nestane guvernérem přístavu v Kanadě atd. Je fakt škoda, že se nedrželi čeho měli. Přála bych si vidět na plátně tuhle legrační rodinku de Peyrac v Kanadě, jak se v rámci francouzské galantnosti podvádějí, jejich dospělí synové mají své pletky, malá Honorina běhá se sklapovacím nožem po zámku atd. Ale zpět k filmu, který sám o sobě exotickým prostředím a směřováním k šťastnému konci přinese to, co od kostýmního filmu 60. let vyžaduji... Bohužel nedoufám, že jednou Angeliku někdo lépe natočí... Více a nejen o filmu viz www.angelique.cz(8.10.2003)

Od finále této "telenovely" bych čekal, chyběly tomu pořádné intriky à la Paříž... Oproti předchozímu však o dost výživnější pokračování a i v rámci výpravy a nějaké té "ačknosti" si nelze na co stěžovat... Samotný závěr je však pro mě naprostým zklamáním, chtělo to nějakou výraznější milostnou scénu mezi Angelikou a Joffreyem, na kterou se čekalo už od konce prvního dílu...(11.10.2018)

Tak a sériu mám hotovú. Chápem, čo sa na tom páči chlapom aj to, čo sa na tom páči ženám, aj keď sú to asi odlišné veci. Všetky časti si držali taký svoj šmrnc. Pár krát som si poplakala, samozrejme len pri scénach s okúzľujúcim Depeiracom. Bohu vďaka za tie filmy, v ktorých ju nikto neznásilnil, lebo občas začínala pôsobiť ako Angelika - radodajka naprieč kontinentom. Posledná časť bola slabšia trošku, dokonca sa tam neobjavila moja obľúbená Angelikina replika " Joffrey!", ale aspoň tam aspoň pôsobila ako tá nezlomná žena z predlohy. 3*(13.3.2018)

• Shit

No ja nevim, ale mě to připadlo jako stupidita, děj byl otřesnej, herecký výkony ubohý. Zápletka se sultánem byla pěkně nudá, skoro jsem u toho usnul a konec taky totálně na hovno. Tenhle film nemá prostě nic čim by dokázal zaujmout a to ani hlavní představitelka Angeliky Michele Mercier. Neni to nic víc než jedna velká nuda(11.10.2005)

• - Králova zahrada se nachází v Tunisku. (M.B)

• - Ze všech původních filmů o Angelice právě zde její představitelka Michele Mercier vystřídá nejméně kostýmů, a to 9. (fiLLthe3DD)

• - Natáčelo se v tuniských městech Sidi Bou Said, Nefta, Monastir a El-Džem. (M.B)