poster

Angelika a sultán

 • Francie

  Angélique et le sultan

 • Itálie

  Angelica e il Gran Sultano

 • Slovensko

  Angelika a sultán

Romantický / Historický / Dobrodružný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1968, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mkubalikova
  ****

  Zazvonil zvonec a pohádky je konec! Naštěstí, další díl už by tu sérii pohřbil úplně. A to to začalo tak báječně! Všech pět filmů jsem ale hodnotila jako celek. Sestupná tendence je způsobena umělým odsouváním předem odhadnutelného konce, které je vyplněno méně nápaditým dějem a vršením manželů a milenců, lokalit a překážek, které Angelika musí zdolat, než opět padne do náručí své lásky. 70% všem pěti filmům hlavně za to oslazené dospívání, krásnou MM a Francii. (Ach Nicolasi, miluj mě Nicolasi...)(7.1.2013)

 • Sidonka
  ***

  No dobře, z původních dvou hvězd jsem zvýšila na tři. Na pohádkové filmy o Angelice se dobře dívá, pokud divák přimhouří obě dvě oči. Angelika a sultán se mi líbila méně než některé předchozí příběhy, občas mi ta rozmazlená rádoby madam, kvůli které houfně umírají muži, jen aby jí zachránili z nepříjemné situace, leze krkem, ale když jí dávají v TV, jakýmsi magickým kouzlem jsem buď připoutaná k obrazovce nebo jí mám alespoň jako kulisu při žehlení a jiných domácích úkolech. Náklonnosti k Angelice, i když trochu ambivalentní, se už asi nevzdám. Souhlasím však s názorem té černovlasé holky, vedlejší postavy z Báječné Angeliky: "Ta musí mít vždycky štěstí, potvora jedna!" :)(12.9.2019)

 • cherita
  *

  Ani se mi skoro nechce psát komentář, jak mě to znechutilo. Čekám půl hodiny … hodinu … hodinu a půl, kdy už konečně bude ten správně romantický závěr, který ukončí všechny Angeličiny útrapy, pořád se nic neděje a potom -kde se vzaly tu se vzaly- najednou titulky. To myslíte vážně? To je moje odměna za 505 minut mého času stráveného sledováním života jedné bohaté rozhoďnožky? Tak to je teda zklamání. A nespraví to sebelepší hudba.(16.8.2008)

 • Shit
  *

  No ja nevim, ale mě to připadlo jako stupidita, děj byl otřesnej, herecký výkony ubohý. Zápletka se sultánem byla pěkně nudá, skoro jsem u toho usnul a konec taky totálně na hovno. Tenhle film nemá prostě nic čim by dokázal zaujmout a to ani hlavní představitelka Angeliky Michele Mercier. Neni to nic víc než jedna velká nuda(11.10.2005)

 • Pierre
  *****

  Pět sobotních večerů s Angelikou mám již za sebou a zazvonil zvonec a je Angeliky konec. Ale zas na jednu stranu v mých očích se jedná o konec zdařilý a pokud se vám předchozí díly líbili u tohohle vám místy poběží doslova mráz po zádech. Do poslední minuty totiž není jasné jestli ještě Angelika vůbec někdy spatří svého milovaného Žofrého. Opět zde musím napálit 5 hvězd, celá série až na naprosto zbytečný díl s králem se mi moc líbila a tadyten díl jí u mě vynesl ještě o patro výš. Velká škoda že je poslední. No tak tedy sbohem andělská Angeliko. Sbohem, sbohem, sbohem.(6.8.2016)

 • - Existuje pouze několik neznámých scén z filmů. Z nich pouze jedna známá fotografie, kde je na lodi vidět Peyrak z profilu a Angelika, která drží v ruce dalekohled.

 • - V roku 1967 sa film premietal pod názvom Angelika a diablove peniaze. (Raccoon.city)

 • - Natáčelo se v tuniských městech Sidi Bou Said, Nefta, Monastir a El-Džem. (M.B)