Nezkrotná Angelika

Neskrotná Angelika

Indomptable Angélique

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1967, 80 min

Scénáristovi se 2 původní kapitoly ze Středomoří asi moc líbily, když je přepracoval na celý film! Jen nějaký rozumný děj zapomněl napsat. Zato vytvořil jakýsi podmořský palác ve sci-fi stylu apod. A závěr filmu? Ohromná nelogická slátanina. Angelika se opět setká s hrabětem de Peyrac - a pozná ho a pak je unesena! Co to je? Problém je v tom, že na začátku filmu to bylo pár úprav, pak už musely následovat další a další a v těchhle místech to má s knihou společných leda tak pár jmen! Nicméně tak jako celá série, je to extrémně okouzlující film postavený na blond ikonách 60. let. Více viz www.angelique.cz(8.10.2003)

• HiddenDragon

4. dil z 5. // Jednicka a trojka jsou pomerne fajn historicke filmy, nejen romanticke. Ale suda pokracovani to trochu kazi. Vpodstate se v nich nic podstatneho nedeje. Navic jde tentokrat o nejkratsi Angeliku, jakoby nevedeli, o cem vypravet. Na jednu stranu je fajn ta zmena prostredi, kdy se tento a nasledujici dil jiz neodehravaji ve Francii, nybrz ve Stredozemi a orientalnich kulisach, neni zde Kral ani Desgrez....ale zas to ztraci prave to kouzlo 17. stol a Francie. Spis se to podoba Sandokanovi a historicke obdobi zde neni tak hmatatelne. Navic je to trochu nelogicke. Na konci tretiho dilu se Peyrac s Angelikou nechce setkat, ze jako nema co nabidnout - ale asi tim jen myslel, ze je psanec, protoze zde ma jiz renome Rescatora, vybudouvanou tajnou skrys i vilu, zije v bohatstvi..., coz urcite nestihl jen behem te chvile, co za nim Angelika jela na jih :) Dokonce tu ma i "ponorku" ala Fantomas :) lol :) Jako koukat se na to da, ale uz je to zas ten telenovelovsky styl jako ve dvojce :) Navic je zde jedna naprosto pitome natocena scena, kdy A. prevrhne vedro, zarve a omdli :) V prvni chvili jsem myslel, ze treba videla tu druhou zenu z lodi obesenou :) Ale az po skonceni filmu mi doslo, ze to byl jako ulek a vzpominka na tu "zkusenost" z podpalubi a proto ztratila vedomi. No zkratka v kazdem dile je jedna nebo dve sceny nejak stupidne podane, ze v tu chvili clovek vubec nechape, vo co gou :) Holt franc. rezie. Maji jine myslenkove pochody nez divak odjinud :)(29.7.2016)

Tato a piata cast boli z mojho detstva najzaujimavejsie, pretoze tato cast sa odohravala na lodi s otrokmi, pricom bol zivot Angeliky vecne ohrozeny a neskor sa dostala na aukcny predaj otrokov, ktory bol humorny tym, do akych zavratnych sum sa vysplhal zaujem o nu... 16.01.2009 ____ Michèle Mercier - (Angelika) +++ Robert Hossein - (Jeoffrey de Peyrac) +++ Roger Pigaut - (Markýz d´Escrainville) +++ Hudba: Michel Magne +++(16.1.2009)

Podle mého nejpovedenější díl - moře, piráti, Rescator a Angelika. Angelika je stále ve formě - prostě co chce to dostaneme, s chlapama je to ovšem slabší než v předchozích dílem, ale to bude asi tím, že se na obzoru neobjevil žádný, který by stál za hřích a ze kterýho by něco káplo:-). Chudák Joffrey, který před ní utekl až do Středozemního moře a ona ho stejně našla, potvůrka, páč nevypadalo, že by po ní nějak ukrutně truchlil (viď Jasmino), ale láska hory přenáší:-). Ovšem že mu kvůli ní podpálí loď a pak mu zase zmizne, to už je teda rána pod pás, ale on si s tím chlapec jistě poradí.(10.10.2011)

Ve čtverce to konečně dostalo koule. Z romanťárny se první hodinu stal regulérní pirátský dobrodružňák se vším všudy - otroci, rum, opium, krutý kapitán a dojde i na znásilnění a jednu solidní námořní bitvu. Ke konci se zas objeví nové lokace a i ten blízký východ se tvůrcům zkrátka povedl. Je tu hororovou komnatu koček a ponorku (WTF) jsem moc nepobral. Ale čert to vem, i díky kratší stopáži nejlepší díl.(20.8.2013)

• - Scéna s "candijskými kočkami", které v jedné ze scén napadají Angeliku (Michele Mercier), byla točena následovně. Kolem nohou se jí potuluje mnoho živých koček, když však na Angeliku (Michele Mercier) kočky "skáčou", byly použity kočky vycpané, přičemž místo drápků měly modely rybářské háčky, aby se udržely na šatech. Herečka pak měla škrábance po celém těle. (fiLLthe3DD)

• - Nechybělo málo a film vůbec nevznikl, nebo alespoň ne s hlavní představitelkou Angeliky Michèle Mercier. Po filmu Angelika a král (1966) se Michèle Mercier rozhodla smlouvu přerušit a odmítla natáčet další filmy. Producent Francis Cosne se sice pokoušel vyjednávat, ale marně. Vrhl se tedy do hledání jiné herečky. Údajně uvažoval o Ursule Andress nebo Claudii Cardinal, ale z projektu nakonec sešlo, protože němečtí a italští koproducenti odmítli angažovat jinou herečku než Michèle Mercier a ohrozit tak své investice. Nakonec znovu zavolal Michèle Mercier a přemluvil ji k účasti na dalších dvou filmech. Herečka si vymínila honorář milion franků za každý film, což byla oproti předchozím honorářům obrovská změna. V dodatečných klauzulích smlouvy si vymohla, že ani tentokrát se na plátně neukáže nahá. Dala si rovněž písemně potvrdit, že na náklady produkce bude používat svůj vlastní automobil Mercedes 600. Nezkrotná Angelika a navazující film Angelika a sultán (1968) se natáčely souběžně, aby se ušetřilo na nákladech spojených s dekoracemi, časovým vytížením herců i jejich honoráři. Natáčení obou filmů probíhalo v roce 1967 především v Tunisu, konkrétně ve městečku Sidi Bou Said, a ve studiích italské společnosti Cinnecità. (Cucina_Rc)

• - Michele Mercier vystřídala ve filmu 11 kostýmů. (fiLLthe3DD)