Nezkrotná Angelika

Neskrotná Angelika

Indomptable Angélique

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1967, 80 min

Moje oblíbená uživatelka NinadeL (s níž se ovšem přespříliš často názorově rozcházím) to napsala výstižně - spolu se změnou žánru i moje nadšení upadá. Navíc, s přibývajícími díly má Angelika jako celek kvalitativně sestupnou tendenci. Proto se tu již méně objevují známí herci z prestižních pařížských divadel, bodejť by se hrabali točit někam do Afriky. Několik nových zajímavých typů se tu ale objevuje, například Roger Pigaut nebo Arturo Dominici. Ovšem s poklesem mého nadšení mi pak připadají i směšnější některé zápletkové excesy. Typu, kdy von si pro ni přijde na loď a vona to prochrápe v podpalubí.(5.8.2012)

A další díl o velké lásce, ve kterém se Angelika de Peyrac, alias de Belliére (Michele Mercier) za doprovodu starého Savaryho (Pasquale Martino) vydává hledat svou životní lásku Jeoffreye (Robert Hossein), který je teď znám pod jměnem Rescator. Její umění ovládat muže se ovšem trochu zvrtává. A tak je jednou znásilněná a několikrát skoro znásilněná, aby nakonec byla prodána na trhu otroků na kouzelném ostrově Kréta. Z dalších postav je nutno zmínit vévodu de Vivonne (Christian Rode s hlasem Jean-Louis Jemmy), kterého Angelika přinutí k pomoci. Ten z ní ale tak slintá, že se jí pokusí znásilnit. A pak markýz d'Escrainville (Roger Pigaut), pirát a feťák, který milou Angeliku nemilosrdně znásilní, aby ukázal svoji převahu. Zcela neuvěřitelná je Rescatorava skrýš ve skalisku v moři, kam je přístup jen pod vodou. A nemůže tam chybět potřebný harém, aby Jeoffreye utěšovali. Ale když zjistí, že je Angelika v nebezpečí, neváhá udělat vše, aby jí zachránil. Zlato si dokáže vyrobit, vede soukromou válku proti francouzskému králi a Angelice vyčítá její nevěru s francouzským králem. I když ten byl jedním z mála, který se do její sukně nedostal. Rescator Angeliku vykoupil, aby si užívali chvíle štěstí, aby nakonec byla unesena chlípným d'Escrainvillem. Napětí tomu nechybí, ale některé zápletky jsou tak nesmírně složité, až zvrhlé. A co na to nebozí galejníci?(29.12.2010)

Podle mého nejpovedenější díl - moře, piráti, Rescator a Angelika. Angelika je stále ve formě - prostě co chce to dostaneme, s chlapama je to ovšem slabší než v předchozích dílem, ale to bude asi tím, že se na obzoru neobjevil žádný, který by stál za hřích a ze kterýho by něco káplo:-). Chudák Joffrey, který před ní utekl až do Středozemního moře a ona ho stejně našla, potvůrka, páč nevypadalo, že by po ní nějak ukrutně truchlil (viď Jasmino), ale láska hory přenáší:-). Ovšem že mu kvůli ní podpálí loď a pak mu zase zmizne, to už je teda rána pod pás, ale on si s tím chlapec jistě poradí.(10.10.2011)

Jako specialista na jizvu Žofrého musím říci, že se cítím poněkud zmaten. Chvílema mě připadá, že už se docela hojí a v následujícím záběru je zase větší a je to humus se na ní koukat. Samozřejmě v tomto díle je mnohem více věcí na které jsem se nemohl vynadívat, předně a "překvapivě" samotná Angelika, konečně jsem si mohl prohlédnout i její celé nohy a musím říci následující ortel - vynikající, stejně jako hrudník i nohy posbíraly plný počet bodů. Hned na začátku mě už zase začínala srát s tím rozkazovaním všem chlapům, ona snad žije v domění že se chlapy narodily aby jí poslouchaly nebo co. Naštěstí jí brzo utnul skřipec ten námořnickej dobytek a já si mohl v klidu vychutnávat "mořské dobrodružství ", které se povedlo na výbornou, protože nic nepotěší mou klukovskou dušíčku více než krásný lodě s napnutýma plachtama s azurovým mořem a geniální hudbou Magneho navrch. Romantická část duše dostala svou pořádnou dávku ke konci filmu a tak jsem spokojeně do sebe chrstnul sklenku červeného vína a jal se napsat tento komentář. Nezkrotný pshimi má velkou slabost pro nezkrotnou Angeliku. Jo a ještě něco. Kurva já bych chtěl bejt taky jako Žofré, aby po mě toužila každá ženská na planetě. Tak si to shrňme co on má a já ne : Žofré je hnusnej protože má jizvu, já jsem hnusnej od přírody, takže tam jsme na tom stejně. Haksna !! To je ono, musím si zmrzačit nohu a pak už budu celej Žofré de Pejrak a bude po mě šílet každá ženská. To sem zvědavej až budu pajdat po chodníku a na rameni si ponesu rádio, ze kterého bude znít hudba Michela Magneho, co to udělá se ženskýma ?(20.10.2007)

• Sašenka165

A tady už se tvůrci definitivně vydali vlastní cestou. Je z toho strašná slátanina, co si budeme povídat. Angelika je zde vykreslena jako větší mrcha než obvykle a hloupostí je tu víc než dost. Jedné, co to zde pozvedá (je jako obvykle) hudba a tentokrát i "bláznivý" Savary - to je prostě sympaťák. Opět chybí mnoho kouzelných scének z knihy (jejíchž pár kapitol je tenhle film - předchozí filmy alespoň v sobě obsahovaly jednu celou knihu). Nějak mi celou dobu nešlo na rozum, co to tam Peyrac vyvádí pod tou vodou. No a ten konec? Už zase jsem byla nucena si říct - tak tohle je na mě moc. Udělat z chudáka Angeliky Mme Golon něco takového, tvůrcům prostě prominout nemohu.(17.11.2007)

• - Scéna s "candijskými kočkami", které v jedné ze scén napadají Angeliku (Michele Mercier), byla točena následovně. Kolem nohou se jí potuluje mnoho živých koček, když však na Angeliku (Michele Mercier) kočky "skáčou", byly použity kočky vycpané, přičemž místo drápků měly modely rybářské háčky, aby se udržely na šatech. Herečka pak měla škrábance po celém těle. (fiLLthe3DD)

• - Nepříjemným zážitkem pro Michèle Mercier bylo natáčení scény, v níž je znásilněna v podpalubí. Pomyšlení na ni ji děsilo a byla z toho špatná několik nocí předem. Když se na ni vrhla skupina statistů se vzhledem kriminálníků a se špinavýma rukama, roztrhali jí šaty, dotýkali se jí všude a počínali si jako divoši. Jeden z nich - ten co měl pouta na rukou - jí dokonce zasadil prudkou ránu do prsou. Scéna Michéle Mercier natolik traumatizovala, že omdlela doopravdy a otoky na prsou jí zůstaly téměř dva roky. (Cucina_Rc)

• - Během natáčení se stalo i několik kuriózních příhod. Když Michèle Mercier jezdila svým Mercedesem po tuniských silnicích, stavěli se vojáci i policisté do pozoru a salutovali. V celém Tunisku totiž existoval pouze jeden takový vůz, který vlastnil tehdejší prezident, a tak si vojáci mysleli, že zdraví jeho. (Cucina_Rc)