Nezkrotná Angelika

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1967, 80 min

• Peytl

Kurva!!!(18.7.2013)

Je to romantické, přeslazené, výpravné, troškou hloupé; stalo se to už klasikou.(18.1.2011)

Scénáristovi se 2 původní kapitoly ze Středomoří asi moc líbily, když je přepracoval na celý film! Jen nějaký rozumný děj zapomněl napsat. Zato vytvořil jakýsi podmořský palác ve sci-fi stylu apod. A závěr filmu? Ohromná nelogická slátanina. Angelika se opět setká s hrabětem de Peyrac - a pozná ho a pak je unesena! Co to je? Problém je v tom, že na začátku filmu to bylo pár úprav, pak už musely následovat další a další a v těchhle místech to má s knihou společných leda tak pár jmen! Nicméně tak jako celá série, je to extrémně okouzlující film postavený na blond ikonách 60. let. Více viz www.angelique.cz(8.10.2003)

• bestlama

Promiskuitní příběh, který střídá jednu mou náladu za druhou s promiskuitní ženou, která střídá partnery.(20.5.2009)

• WANDRWALL

Sám bych se k těmhle filmům nikdy nedostal, takže jen díky jedné holčině jsem to shlédl všechny filmy, nechal si jí poplést svoje vnímání a když pak vztah skončil, tak mi zůstalo pět DVD s Angelikou... Tenhle čtvrtý film je spíše určený ženskému publiku, a to některému, a zase prim hají piráti a hrdá a seriozní Angelika, a pokud by její chování mělo hodně dívek a žen, tak by bylo lépe a světě.(13.9.2011)

• - Scéna s "candijskými kočkami", které v jedné ze scén napadají Angeliku (Michele Mercier), byla točena následovně. Kolem nohou se jí potuluje mnoho živých koček, když však na Angeliku (Michele Mercier) kočky "skáčou", byly použity kočky vycpané, přičemž místo drápků měly modely rybářské háčky, aby se udržely na šatech. Herečka pak měla škrábance po celém těle. (fiLLthe3DD)

• - V roku 1967 sa film premietal pod názvom Angelika a sultán. (Raccoon.city)

• - Štvrtý diel Neskrotná Angelika a piaty diel Angelika a sultán (1968) sú vlastne rozdelený jeden film, bol by inak príliš dlhý. (Raccoon.city)