Nezkrotná Angelika

• Československo Nezkrotná Angelika (více)
TV spot

Angelika opouští dvůr a Francii, aby našla svého manžela, hraběte de Peyrac. U Středozemního moře vstupuje na palubu královské galéry, jíž velí u dvora oblíbený vévoda de Vivonne, bratr královy favoritky, Mme de Montespan. Poté, co je galéra napadena piráty, Angelika se vrhá přes palubu. Netuší, že velitel pirátské lodi – obávaný Rescator – je Jeoffrey de Peyrac, kterého hledá… Před utonutím ji zachrání až pirátská loď markýze d’Escrainville, opilce a zatracence, který nenávidí ženy. Svou touhu Angeliku zabít ovládne jen proto, aby ji výhodně prodal na trhu otroků v Candii (Kréta). Kdo ji jednou spatřil, nemůže na ni zapomenout. A to se stává Angelice znovu osudné. (Česká televize)

blondboss

Po prvom dieli jeden z najdobrodružnejších a najlegendárnejších dielov zo série o Angelike. Práve z tohto dielu si pamätám najviac scén ešte z detstva, hlavne tie na lodi markýza d'Escrainville. Navyše tu už možno badať aj jednu dimenziu navyše - dimenziu atmosféry Stredomoria a Orientu. Mne osobne sa táto časť veľmi páčila. 70 % ()

carl.oesch

Po dramaticky nejzdařilejším předchozím díle se z toho stává docela dobrá taškařice, nadrženost veslařů na galéře je překonána znásilněním v podpalubí a vrcholí opuletním prodáním otrokyně, která málem položí "burzu". Většina těch chlapů v tom filmu asi viděla ženskou poprvé, protože vyvádějí jako nadržení puberťáci. Borec, co Angeliku koupí, musel být ohava, aby patřičně vynikla Peyracova "krása". Z jeho pokrytectví (ó jak typicky francouzské) se mi dělalo lehce nevolno, nicméně jak si nad ránem vzpomněl, že ho Angelika vlastně zradila poté, co se mohl přetrhnout, aby ji dostal byla konstrukce, kterou si vymyslel skutečně jenom scénáristický génius. Takže za jedničku hudba, Magne byl v tomto směru skutečně borec a nejen tady. ()

LarryW

Celou serii jsem jako desetiletý klučina viděl v kině na vysočině, psal se rok 1990. Myslím, že tyto filmy byly od patnácti, mně bylo deset, nechápu jak jsem se tam vlastně tenkrát dostal. Dnes jsem měl možnost shlédnout jeden z dílků znova a nezklamal mne. Jednoduchý příběh v tentokráte romanticko-exotickém prostředí. Román krásné Angeliky a jejího kulhajícího "Žofre", pro mne věrné dobové prostředí, plné nádherných lodí, interiérů a kostýmů doprovází podmanivá hudba a kvalitní dabing, který dotváří atmosféru tohoto v mnohém naivního, ale také romantického příběhu...Srovnání s telenovelami opravdu neobstojí ( tohle nebylo určené pro TV (-: )...Půvab a ženskost Michele Mercier dává nafrak dnešním agresivním Angelinám Joliím a jim pod., nemohu si pomoci...musím dát 4 hvězdy i když nejsou úplně čisté, ale Angelika má pro mne zvláštní kouzlo ()

zigy

Tenhle film má několik nejlepších scén v historii filmu: nej námořní bitva (soupeřící s tou z následujícího dílu), nej dražba a nej odhalenější Angelika, kterou jsme ze všech dílů mohli vidět.....jinak Joffrey je takový Robin Hood a Superman v jednom, ale jestli Vám to vadí natolik, že snižujete hodnocení z pěti hvězdiček, tak nemáte špetku romantiky a citu v těle! K dabingu nemá cenu se vyjadřovat, to bych jen chválil a chválil....tak snad jen zmíním piráty Sejka a Němce, ti si to zaslouží asi nejvíc... ()

LadyRainier

Můj nejoblíbenější díl ..ani nevím proč, ale vlastně vím ..Rescátor je toho příčinou ...tomu to tu sluší sakra moc ,-))) A ty lokace ..prostě moje oblíbená limonáda ...,-) ()

janucha

Tak tenhle film nemá opravdu oproti ostatním dílům ságy o Angelice alespoň trochu smysluplný děj. Je to ale vyváženo romantickými exteriéry lodí, středozemního moře a Candie.Ovšem neměli zde dělat s Peyraca druhého Robina Hooda, a to jeho podmořské sídlo tam také moc nesedí... Angelika taky vypadá dost nadrženě, ale pořád je to sakra romantické.... ()

pavont

od prveho dielu ma pribeh angeliky klesajucu tendenciu a tento diel kraca jasne v zabehnutych stopach. prijde mi to skor ako umelo predlzovany dej a snaha vytrieskat z romanu co najviac. Bohuzial neprinasa nic zaujimave a hodnotenie tomu odpoveda. ()

Bohdy67

lodě,piráti,souboje...No co víc si přát. Ze slaďárny se stal dobrodružný film, co zaujal...A znovu o kousek lepsi nez dil predesli :) 58% ()

monteloup

Angelika neni jen krasna a puvabna, ale take silna a sebevedoma...Opousti dvur Francie a vyda se hledat sveho milovaneho...Co nedala Krali neda prece vevodovi de VIvonne.... ()

Boylina

Hurá! Konečně pořádný dobrodružství.. Lodě, moře, chasníci kouřící opium a pijící rum, vítr v plachtách a modré moře! První díl, kde jsem opravdu přišla na chuť Angelice. Do teď se mi pořád nějak nelíbila, zvlášť, když si udělala tu úžasnou pihu na tváři, dokonce mi vedle ní některé jiné postavy připadaly mnohem krásnější. Pořád jsem si říkala, že je taková nějaká moc zrzavá a má takový myší obličej a do toho byla moc taková uštěkaná. Ale tady jsem konečně pochopila, že na ní něco je (nejen ty pěkný nohy), asi tím, že shodila ten nóbl pařížský šat a začala být trochu víc normální. I když tyhle zážitky mezi vězni v podpalubí, (kde mimochodem odhalili její ňadro, což bylo na rok 1967 asi hodně odvážné gesto), znásilnění, krétské kočky a trh s otroky by každou jinou mnohem víc poznamenaly. Ovšem ne Angeliku. Ten téměř štastný konec taky povedený. Škoda, že jsem to nemohla vidět v době, kdy to vzniklo. Myslím, že to musel být docela nářez. ()

sbinda

Co nezkrotná, ale šílená Angelika! Z mého pohledu by snímek měl být zařazen mezi mysteriózní, protože to co se té dámě honí hlavou a jak jedná - nejdřív je chytrá jak péro od gauče a pak naivní, je pro mě jednoduše záhadou. Si myslím, že ve skutečnosti by ke konci 1.dílu už byla 3x mrtvá. Avšak pokud odpojím selskej rozum, pak dávám pěkných 55% za tu romantiku a vlastně i za nostalgii k VHS a všem videopůjčovnám - RIP. ()

PORTER44

Už ne tak romantický za to ale drsnější díl této ságy kde Angelika zažije spoustu drsných chvil v první řadě potopení lodi na které pluje,potom co ji zachrání z moře pirátská loď na které jí opilý kapitán znásilní a pak prodá jako otroka ,ale naštěstí jí koupí de Peyrac ale bohužel zanedloho jí opět unesou ti samí piráti co ji zachránily v moři.Tento díl je méně romantický o to víc napínavější a dobrodružnější. ()

mdf

Sice z nostalgie,ale jinak ted vidět ta obrovská naivita.Asi důležité je,komu dá a nedá.Piráti,moře a krásná příroda. ()

horskejvlk

Trvání na pokračování dalších dílů v roli Angeliky Michele Merciér bylo skvělou volbou s Claudii Cardinál by to nebylo ono, Michelle v podání Nezkrotné Angeliky byla jako zmoklá slepice krásně v kontrastu s naondulovanou markyzou z předešlých dílů, to jak ji markýz de Grandevil ztrestal za všechny zamilované a zhrzené muže, bylo opravdu zadostiučiněným. V podání kohokoliv jiného by to bylo jak “udělat se předčasně”. K ()