Nezkrotná Angelika

• Československo Nezkrotná Angelika (více)
TV spot

Angelika opouští dvůr a Francii, aby našla svého manžela, hraběte de Peyrac. U Středozemního moře vstupuje na palubu královské galéry, jíž velí u dvora oblíbený vévoda de Vivonne, bratr královy favoritky, Mme de Montespan. Poté, co je galéra napadena piráty, Angelika se vrhá přes palubu. Netuší, že velitel pirátské lodi – obávaný Rescator – je Jeoffrey de Peyrac, kterého hledá… Před utonutím ji zachrání až pirátská loď markýze d’Escrainville, opilce a zatracence, který nenávidí ženy. Svou touhu Angeliku zabít ovládne jen proto, aby ji výhodně prodal na trhu otroků v Candii (Kréta). Kdo ji jednou spatřil, nemůže na ni zapomenout. A to se stává Angelice znovu osudné. (Česká televize)

kacirek_

Podle mého nejpovedenější díl - moře, piráti, Rescator a Angelika. Angelika je stále ve formě - prostě co chce to dostaneme, s chlapama je to ovšem slabší než v předchozích dílem, ale to bude asi tím, že se na obzoru neobjevil žádný, který by stál za hřích a ze kterýho by něco káplo:-). Chudák Joffrey, který před ní utekl až do Středozemního moře a ona ho stejně našla, potvůrka, páč nevypadalo, že by po ní nějak ukrutně truchlil (viď Jasmino), ale láska hory přenáší:-). Ovšem že mu kvůli ní podpálí loď a pak mu zase zmizne, to už je teda rána pod pás, ale on si s tím chlapec jistě poradí. ()

MickeyStuma

Angelika tedy už ví, že hrabě de Peyrac opravdu žije a tak se rozhodne ho najít. Při cestě plného dobrodružství a všudypřítomného nebezpečí však okusí i druhou stránku života. Utrpení, bolest a naprostou bezmoc. Markýza nabízená na trhu jako otrokyně? I to je možné. Závěrečný příběh byl rozdělen do dvou částí, kdy ta druhá byla do kin uvedena až po roce. Romantické chvilky jsou omezeny na minimum a není divu. Na širém moři plném korzárů a pirátů se toho zase až tak moc romantického prožít nedá. Ba naopak. Výprava jak má být a děj hodný na dobrodružný žánr. Místy si to scénárista až moc okatě vypomáhal omšelými náhodami, ale dejme tomu. Proč to nezjednodušit. Čtvrté pokračování osudů Angeliky a Joffreye de Peyrac je atmosférou velmi vzdálen prvotním snímkům, ale není to na škodu. I to má svůj přirozený vývoj a tak se tvůrci vymanili alespoň stereotypu. ()

Jakubik

S jistotou můžu prohlásit, že se jedná o nejslabší díl celé ságy. Nic moc se tu neděje a některé momenty už jsme tu viděli v předchozích dílech. Pěkná byla výprava po moři ale tak nějak to ztratilo tu krásu té francouzské atmosféry a z pomsty nesmrti Peyraca je spíše pátrání po jeho stopách… ()

chrispe

Musím se přiznat, že mě víc baví intriky na královském dvoře a situace, kdy Angelika šupsne do postele jen těm, kterým chce. A tohle putování na moři, znásilňování a jiné trýznění hlavní hrdinky, mě zase až tak nebere. ()

Torgal

To, čo by inde bola zápletka na úvod, od ktorej by sa príbeh odrazil k hlavnému deju Angelike vystačí na celý film. Na začiatku teda padne do rúk korzárov, ktorý ju chcú predať do otroctva, víťazom dražby je ale “vy viete kto” a film sa končí. Je pravda, že je to veľmi krátky snímok, ale toto bolo naozaj primálo aj na osemdesiat minút. V závere ale zrazu nie je čas a tak zvraty v chovaní postáv a dejové kotrmelce sú nahádzané jedny cez druhé. V čom sa tento film ale líši od predchodcov (aspoň ako si ich pamätám ja) je to, že tentokrát sa titulná hrdinka výnimočne nenechá klátiť každým mužským v dohľade - naopak, sa tomu dokonca bráni (zrejme preto je “neskrotná”). Aspoň výprava bola celkom slušná a pocítil som aj závan naivne dobrodružnej poetiky, takže to najhoršie zas nebolo. 5-/10 ()

FireTight

Posledním dvěma filmovým zpracováním Angeliky už z mého pohledu lehce dochází dech. Výměna Paříže za oblast Středozemního moře je sice zajímavá (fuj, co mi to právě vylezlo z pusy), ale dějí se v nich tak neuvěřitelné zvraty a průšvihy, že... že už na to zkrátka čumím s otevřenou pusou. Nejprve galejníci, pak zombíci v podpalubí (já vím, byli to vězni, ale když jsem se na ty chudáky tak koukal, okamžitě jsem si vzpomněl na nemrtvé), no a nakonec ta speciální kobka, v níž na Angeliku skákaly, přesněji řečeno tak nějak divně létaly, rozzuřené kočky. A když se ti dva konečně setkají a člověk čeká happyend, přijde únos... Docela akční díl, to teda jo. Mimochodem, ta ponorka byl docela dost velkej úlet. ()

loveless

Angelika se vydává po stopách už ne mrtvého, ale před zákonem prchajícího manžela. Drama s tragickým závěrem aneb těšte se na poslední díl. Stejné jako předchozí díly. ()

Rodin

Tohle byl asi nejblbější díl série. Neříkám, že to nemiluju, ale neříkám, že to nebylo blbé. Říkám, že se na to vždy podívám a pokaždé se budu bavit. V tomto případě ovšem většinou kouzlem nechtěného. ()

SatuPeka

No jo, Angelika...Je to kýč, doják, ale stále to na mě nějak intenzivně subliminálně působí. Jsem pouze poněkud znepokojen tím, že největší sympatie si u mě získal markýz d´Escrainville. ()

Godhaj

,,Ale pro zdar našeho obchodu budete muset vypadat co nejlépe.“ V pořadí čtvrté dobrodružství s krásnou Angelikou se téměř ničím neliší od předchozích dílů. Jen exteriéry doplnily poměrně pěkné scény na moři, z nichž se ale dalo vytěžit víc. Samotný příběh mi přišel hodně plytký a nezáživný, i když musím uznat, že trochu přitvrdil a Angelika se řádně zapotila. ()

topi80

Posaďte mě před obrazovku, pusťte na ni nějakou pořádnou plachetnici se špinavými piráty, pořádně ji pohoupejte na vlnách, dejte tomu pěkné francouzské oldchool barvy a já svou maximální spokojenost ani nemusím předstírat. Těžko se něco přidává ke zcela vyčerpávajícímu rozboru Enšpígla, musím jen potvrdit, že výchovné působení pana d´Escrainville jsem rovněž nepovažoval vzhledem k protivnosti titulní hrdinky za nikterak nepatřičné. Vzhledem k uvedenému v první větě, pro mě asi nejlepší díl. Nelogičnost závěru, kterou tady všichni zmiňují, spatřuji pouze v motivaci únosu, protože touha d´Escrainvilleho mít tuto protivnou ženskou znovu na lodi je pro mě dodnes nepochopitelnou. Též mi uniká, proč se Angelika se svým bohatstvím nevykoupila sama ještě na lodi, nebo jaká logika přiměla její prodejce šoupnout ji do kobky k hladovým kočkám, když předtím dělali vše pro to, aby jejich zboží bylo na dražbě v exkluzivní formě. Žofré pak svou ušlechtilostí překonává sám sebe. Zaujalo mě, kterak se po setkání s ním Angelika proměnila z té panovačné sekernice v submisivní ženu, a ani Žofrého nařčení v ní nevyvolalo proměnu v saň plivající oheň. ()

lobodlak

Při promítání v sále vojenského kina plného středoškolských zeleněuniformovaných nadrženců absolutní hit večera(samozřejmě scéna v podpalubí a dmoucí se hruď hlavní hrdinky). ()

Havala

Dvoudílová absence Peyraca umožní emocionální explozi když se s drahým mužíčkem opět setká. Blížíme se do finále....pozor, jdou k vám kuřátka.... ()

ostravak30

Nezkrotná Angelika je po dvou nudnějších dílech zpět. Opět se z filmu stala čistě dobrodružná záležitost. Změna prostředí rozhodně pomohla. Navíc je to ještě lepší, protože tentokrát se plavíme po moři. A protože jsem viděl už i Angelika a sultán tak můžu tvrdit, že se jedná o jediný film, kde každý chlap padá Angelice k nohám, což už začínalo být nevýslovně otravné. ()