Nezkrotná Angelika

• Československo Nezkrotná Angelika (více)
TV spot

Angelika opouští dvůr a Francii, aby našla svého manžela, hraběte de Peyrac. U Středozemního moře vstupuje na palubu královské galéry, jíž velí u dvora oblíbený vévoda de Vivonne, bratr královy favoritky, Mme de Montespan. Poté, co je galéra napadena piráty, Angelika se vrhá přes palubu. Netuší, že velitel pirátské lodi – obávaný Rescator – je Jeoffrey de Peyrac, kterého hledá… Před utonutím ji zachrání až pirátská loď markýze d’Escrainville, opilce a zatracence, který nenávidí ženy. Svou touhu Angeliku zabít ovládne jen proto, aby ji výhodně prodal na trhu otroků v Candii (Kréta). Kdo ji jednou spatřil, nemůže na ni zapomenout. A to se stává Angelice znovu osudné. (Česká televize)

kingik

Angelika se vydává na cesty, aby našla svého manžela, hraběte de Peyrac. Ocitá se na palubě galéry kterou přepadnou piráti. Kdyby tak tušila, že jejich velitelem je její manžel, tak by jistě nevolila skok přes palubu. Následně padne do rukou zlotřilce a opilce, který se jí rozhodne výhodně prodat do otroctví. Kýčovitá Angelika mě nikdy moc nebrala. Přitažlivá Michele Mercier je ve své roli více než dobrá, ale to už se nedá prohlásit o kvalitě jednotlivých dílů se sestupnou tendencí. Navíc je to film pro ženské, které ocení pěkný romantický příběh. Muži mohou maximálně ocenit půvaby Angeliky. Já ještě ocením kvalitní český dabing s vynikající Libuší Švormovou a poměrně solidní režijní práci. Mé hodnocení: 60% ()

Sašenka165

A tady už se tvůrci definitivně vydali vlastní cestou. Je z toho strašná slátanina, co si budeme povídat. Angelika je zde vykreslena jako větší mrcha než obvykle a hloupostí je tu víc než dost. Jedné, co to zde pozvedá (je jako obvykle) hudba a tentokrát i "bláznivý" Savary - to je prostě sympaťák. Opět chybí mnoho kouzelných scének z knihy (jejíchž pár kapitol je tenhle film - předchozí filmy alespoň v sobě obsahovaly jednu celou knihu). Nějak mi celou dobu nešlo na rozum, co to tam Peyrac vyvádí pod tou vodou. No a ten konec? Už zase jsem byla nucena si říct - tak tohle je na mě moc. Udělat z chudáka Angeliky Mme Golon něco takového, tvůrcům prostě prominout nemohu. ()

Campbell

Nejlepší díl Angeliky a taky žádné veledílo, mě osobně celá tahle série dost nudí. I když je Angelika rozhodně kočka tak ty její kecy jsou opravdu unikum. Celou dobu jsem jí sice přál ať dostane co chce(už od prvního dílu jsem jí to přál, ale jen proto aby celá série už skončila). Každopádně kdybych měl hodnotit celou sérii jako komplet dostala by maximálně 2*. Nemám a ani nebudu mít tuhle sérii rád. ()

PetrPan

Přiznám se, že asijská dobrodružství slavné markýzy mi připadla nejslabší, kamsi se vytratila ta romantika předešlých dílů a je to poněkud nuda ()

WANDRWALL

Sám bych se k těmhle filmům nikdy nedostal, takže jen díky jedné holčině jsem to shlédl všechny filmy, nechal si jí poplést svoje vnímání a když pak vztah skončil, tak mi zůstalo pět DVD s Angelikou... Tenhle čtvrtý film je spíše určený ženskému publiku, a to některému, a zase prim hají piráti a hrdá a seriozní Angelika, a pokud by její chování mělo hodně dívek a žen, tak by bylo lépe a světě. ()

Chrustyn

Zrzka pokračuje ve své cestě za pomstou, dle potřeby roztahuje svůj rozkrok a z chlapů si dělá nemyslící loutky. Zároveň zjišťuje, že její milovaný Scarface žije a vydává se ho najít. To ale neví, že se během její souložící cesty napříč Francií, stal z Peyraca obávaný pirát. Tento díl mohl být poslední, ale vzhledem k úspěchu dané série, přišlo tvůrcům jako dobrý nápad, nechat Angeliku na konci filmu unést, abychom se mohli pokochat dalším dílem. ()

Flego

Evidentne sa už šilo horúcou niťou, nápady dochádzali. V socializme sme však milovali markízu anjelov aj s vetrom Stredozemného mora vo vlasoch... ()

5150

Po ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLŮ je tohle asi nejpovedenější díl série. Hudbu složil Michel Magne, který je mj. podepsán také pod další známou francouzskou sérii 60. let o Fantomasovi. ()

Tommassi3

"Proč ?? Jste přece vdova !! Žena jako vy přece nemůže nenávidět lásku !!" - "Ale proto se přece nemusím dát každému vojákovi.." ()

Lacike

Po jednotke najvydarenejší diel. Asi nebude náhoda, že tu má znova väčší priestor Peyrac. Holt, diely Angeliky bez Peyraca sú ako sólovky Buda Spencera a Terence Hilla. Jeden bez druhého to proste nie je ono. Pyerac je jediný chlap, ktorý dokázal Angeliku skrotiť bez toho, aby za to zaplatil životom. Naviac sa zdá, že prešiel liftingom. Tá jazva na líci už nevyzerá tak hnusne a tá nad okom mu zmizla úplne. Aj samotná Angelika tu nie je taká nesympatická mrcha ako v treťom diely, ale keďže si tu dosť vytrpí, tak sa dá s ňou oveľa ľahšie súcitiť. najväčším kladom tohoto dielu, okrem svižného tempa a krátkej stopáži, je dobrodružné pojatie. Dočkáme sa tu námorných bitiek, ktoré na svoj vek a romantický žáner vyzerajú dobre. Dostatočne veľkolepo a aj drsne. A ako bonus tu je malá ponorka, čo je pre mňa vždycky plus. Niekto má rád vláčiky a niekto zas ponorky. :-) Len tá scéna mučenia s mačkami bola riadne nepríjemná. Fuj mačky, fuj. Celkovo fakt vydarený diel so zaujímavým vývojom. dokonca tí drsní piráti využijú Angeliku a nestihnú za to v tomto diely nijak zaplatiť. No uvidíme, či ich to dostihne nabudúce. 7/10. ()

argenson

Moje oblíbená uživatelka NinadeL (s níž se ovšem přespříliš často názorově rozcházím) to napsala výstižně - spolu se změnou žánru i moje nadšení upadá. Navíc, s přibývajícími díly má Angelika jako celek kvalitativně sestupnou tendenci. Proto se tu již méně objevují známí herci z prestižních pařížských divadel, bodejť by se hrabali točit někam do Afriky. Několik nových zajímavých typů se tu ale objevuje, například Roger Pigaut nebo Arturo Dominici. Ovšem s poklesem mého nadšení mi pak připadají i směšnější některé zápletkové excesy. Typu, kdy von si pro ni přijde na loď a vona to prochrápe v podpalubí. ()

EastWicka

Angelika je boží, mrška jedna volnomravná. Jeden můj teplý kamarád prohlásil, že kvůli ní (konkrétně v té scéně, kdy se v tříhranném kloboučku řítí s koňským spřežením do dáli za Žofrém...) by na chvíli i uvažoval o výjimce ve svých preferencích. A to je co říct. No, a Žofré! Ach Žofrééé... ()

NinonL

Poněkud drsnější díl, kde romantiku trochu nahrazuje násilí. Ačkoli i to se někomu může líbit a filmy o Angelice jsou od toho, aby v divácích vzbuzovali vášně. ()

Historik

Tento díl jsem měl vždycky rád kvůli prostředí, ve kterém se odehrával. Ty lodě brázdící Středozemní moře jsou úžasné. Problémem je ale konec filmu. Tady je ta seriálovost nebo návaznost na další díl nejtěsnější a je to bohužel na škodu. Film působí useknutě, nedokončeně. Jinak má každý z filmů o Angelice svůj konec. Tento ne. Přesto dávám čtyři hvězdičky - to ty lodě. ()

Karlas

Z celé této skvělé výpravné série můj nejoblíbenější film, protože zde ta pyšná, namyšlená, krásná couřička dostává nejvíc za vyučenou. ()

Pierre

Velmi příjemné překvapení. Třetí díl už snad neobsahoval nic jiného než postelové scény, ale ve čtvrtém opět tahle půvabná série nabere dech a nabídne divákovi skvělé dobrodružství na krásném moři s nejlepšími záporáky celé série: piráty a s tradičně výbornou hudbou. Až na ten podivný závěr s vyhořelou lodí mě to opět hrozně bavilo a skvěle jsem si to užil. Říkejte si co chcete, ale tahle série je prostě skvělá. Pro mě má neúvěřitelné kouzlo, takže naprosto kašlu na hodnocení, dávám 5 hvězdiček a doufám, že závěrečný díl si takovou kvalitu udrží taky. ()