Báječná Angelika

• Francie Merveilleuse Angélique (více)
TV spot

Poté co byl hrabě de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Gréve, mladá vdova Angelika najde své místo mezi ostatními opovrženými, na slavném pařížském Dvoře Zázraků, který je útočištěm lupičů a žebráků. Zde potkává svého přítele z dětství v Poitou – Nicolase, který se stal vůdcem pařížských lupičů. Stává se královnou pařížské lůzy. Má mnoho nepřátel, jak u dvora, tak v podzemí. Ale Angelika se nevzdává, zachraňuje své dvě děti a naplňuje svůj odvážný plán. Chce zpátky svou čest, tituly, majetek i postavení u dvora. (Česká televize)

marien1039

Tohle je asi jen pro určitou sortu lidí :-) Ne, nelíbí se mi nová představitelka Angeliky. Michèle Mercier dokázala pouze slovem "ne" a svým nijak zvlášť mimicky náročným projevem v poslední scéně fimu shrnout téměř celou existenci světa. Tohle žádná jiná žena překonat nemůže, proto je zbytečné se o to jen snažit :-) ()

Sa.sa

Jo krásná Angelika kdo by jí nechtěl... Krásný příběh ženy, která ví co chce a je schopná pro to udělat cokoliv... ()

zurivymlok

Pokud Angelika potká může, může sto skončit jen třemi způsoby - hrdě ho bude odmítat, nechá se znásilnit nebo se s ním vyspí. V tomto díle to opravdu rozbalila a stihla mít hned tři vážné známosti. A jak všichni dopadli? Ano, mrtví. Dobrovolnou soulož s Angelikou přežil jen Peyrac a i ten skončil ve vyhnanství [no, původně ho upálili, až pak si nejspíše autoři řekli, že by nebylo špatné ho oživit]. Jsem rád, že páníček Sorbona, který patřil mezi zajímavější postavy této série, o ní nikdy zájem neprojevil a to mu patrně zachránilo život a mohli jsme to tak spatřit i ve třetím díle. Nicméně pokud bych měl zhodnotit konkrétně tento díl, tak spolu s prvním dílem jsou o třídu lepší jak ty ostatní. Asi bych i řekl, že tento díl mě bavil nejvíce. Cesta z pařížského podsvětí zpět mezi pařížskou smetánku byl docela zajímavý přerod. ()

BigBen87CZ

MN cenu psát to znova ? Vždyť se de facto jedná o jeden a ten samý film, jen druhý díl je počátek takové té sušší staťe ... proto o hvězdičku méně ... jinak stejně 65 % ()

Boylina

Tenhle díl mě ze všeho nejmíň bavil. Ne, že bych byla nějaká puritánka, ale ta holka by mohla trochu zvolnit..Začínala jsem už ztrácet přehled, kdo je kdo..Nicméně Angelika si užívá, spřádá nějaký pletky, vaří čokoládu, rozkazuje chlapům a ty jí poslouchají - buď zaslepení chlastem anebo tlakem v kalhotech a nakonec se dostává na dvůr, kam vždycky chtěla. Tak asi dobrý! Tyhle ambiciózní typy ženských mě trochu dohání k zuřivosti. V dnešní době by z ní byla dobrá manažerka. A já jsem trošku konsternovaná. ()

Maza2222

Sorry jako, ale tohle fakt NE! Dělat si srandu z mužské rasy? Tak to musí být pěkně ........ .....: Herci děsní, ale hudba super. Romantika.,... DĚS! A příběh- super. 20% ()

zuzam

Celá filmová serie o Angelice je vizuálně krásná a výpravná, nádherné kostýmy, skvělé kulisy, hezká hudba a naprosto famózní dabing, který to celé pozdvihuje o třídu výš (o takovém dabingu už si můžeme jen nechat zdát) a je to jistě báječná pohádka pro (některé) ženy k snění na dlouhé osamělé večery. Osobně mi byla Angelika spíš dost odporná, taková manipulativní, sobecká, podlá, promiskuitní a vypočítavá mrcha.:-) ()

mdf

Trošku lepší než jednička a zase ta soutěž,kdo jí vleze pod sukni.Je tady už o něco chytřejší a skvělí Francois Desgrez a jeho pes Sorbon. ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant