poster

Báječná Angelika

 • francouzský

  Merveilleuse Angélique

 • italský

  La meravigliosa Angelica

 • slovenský

  Báječná Angelika

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1965, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Docela se divím, jak je tenhle film jiný než první díl. Angelika je za protřelou intrikánku, která si jde za svým a mužům podléhá víceméně jen na oko, protože se jí většinou hodí hlavně k tomu, aby něčeho dosáhla. Přesto ale zůstává kladnou postavou, ačkoliv s odřenýma ušima. Na Báječnou Angeliku se totiž dobře dívá, výprava je nádherná, postav hodně a děj pestrý, ačkoliv mohl být méně zkratkovitý (například záchrana dítěte z cikánského tábora, k níž dojde během pár vteřin). Z vedlejších postav samozřejmě vede Jean Rochefort v zajímavě nejednoznačné roli a asi nejpůsobivější scéna se odehrála před požárem Rudé masky. Něco takového jsem opravdu nečekal.(2.9.2015)

 • Jiří K.
  ****

  Ano, sociální skok vpřed, od lůzy ke král. dvoru, zde byl trochu rychlý, ale to se může stát i lepších rodinách, ne? Tak proč to řešíte?:) Příjemným oživením, tedy alespoň pro mne, byla epizodní role J.L.Trintignanta, jehož výkon mne nadchnul. 4* za Trintignanta a za věrné vykreslení dobových reálií.(30.7.2004)

 • andrii
  ***

  ....stále s anděly si tyká, po Joffreym si stýská, s taktikou se stýká. Ohnivé vlasy, kočičí oči, působivá piha na tváři, plný dekolt hedvábný, pohledem pro bohy vábí nespočet mužů. Komplimenty skládají, k jejím nohám, na lože padají stejně jako ženy do náruče Jamesi Bondovi. Však ona, nezdolná, jen pro to, co jí patří, masku nasazuje, šaty odhazuje.(20.8.2017)

 • Falko
  ***

  Toto je asi jedina cast, ktora ma zo vsetkych zaujala najmenej a niekedy sa pytam, ci vobec mala zmysel. Jedine stretnutie s Nicolasom stalo za to, aby som vedel, ako sa bude dej uberat dalej... 14.12.2008 ____ Michele Mercier - (Angelika) +++ Jean Rochefort - (Desgrez) +++ Claude Giraud - (Philippe de Plessis-Bellieres) +++ Giuliano Gemma - (Nicolas) +++ Jean-Louis Trintignant - (Básnik Špina) +++ Hudba: Michel Magne +++(14.12.2008)

 • Pierre
  ****

  O poznání slabší než první Angelika. Z prvního dílu jsem byl unešen, tenhle mě taky bavil ale trochu mě zamrzel příběh a Angeličino chování. Byla stále nádherná, ale její chování zas tak báječné jak slibuje název nebylo. Nicméně mě ale tahle pohádka jak už jsem zmínil pořád baví a těším se na další díly.:-) Trochu slabší 4.(16.7.2016)

 • Michèle Mercier

 • - Při rozhovoru Angeliky (Michèle Mercier) s Philippe de Plessis-Bellieresem (Claude Giraud) je možné všimnout si jeho ozdoby u límečku. V jednom záběru má postraní mašle černé a sotva se otočí, tak má mašle bílé. (Pepy)

 • - Postava básnika prezývaného Špina (Jean-Louis Trintignant) bola reálnou postavou francúzskych dejín. Jeho skutočné meno bolo Claude Le Petit. (Raccoon.city)

 • - Prvý diel Angelika, markíza anjelov (1964) a druhý diel Skvelá Angelika sa z ekonomických dôvodov nakrúcali súčasne a mali spoločné dekorácie. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace