Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Čtyři zamilovaní a mnoho nedorozumění v italské romantické komedii... Milostná dobrodružství romantického, nikoli však mladého strážmistra karabiníků a jeho podřízeného Stellutiho líčí děj italské filmové veselohry režiséra Luigiho Comenciniho. Do malé horské vesnice přijíždí nový strážmistr (Vittorio De Sica), jenž je svobodný – a právě to je kamenem úrazu. Z místních žen se mu líbí zejména dvě: mladičká vesnická dívka (Gina Lollobrigida) a porodní asistentka Annarella (Marisa Merliniová). Pro kterou z nich se tento dobrácký četnický strážmistr, který by si rád hrál na svůdce žen, nakonec rozhodne? Najde štěstí u vesnické krasavice, jejímž „neštěstím“ je její krása spojená s beznadějnou chudobou, nebo si jeho srdce získá mladá porodní asistentka Annarella, o níž se však ve vsi ledacos povídá? (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pokud by mi Carabinieri někdy svěřili velení nějakého menšího oddílu, tak bych si ke službě rozhodně vybral vesnici Sagliena. Měl bych tam vyšší pravomoci než starosta a jediným mým nadřízeným by byl farář, ale to bych přežil, kdyby se kolem mne neustále proháněla Výtržnice na oslovi a já bych vozil Annarellu na štangli svého motokola. Taky s drzou služebnou Caramellou by byla spousta zábavy a mně by asi k řádnému vykonávání služby nic nechybělo. V tomto snímku by mi však kousek humoru navíc přišel k chuti, protože nejedna situace k tomu přímo vybízela. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Nenáročná, poutavá a jemná komedie o životě na jednom malém horském městečku po příjezdu nového velitele místních karabiniérů. Nový velitel Antonio Carotenuto (skvělý Vittorio De Sica), starý mládenec, byl usměvavý hledatel samičky pro své potřeby, ženy, která by prosvětlila jeho smutné dny. Okouzlen byl, stejně jako všichni muži, místní prostořekou kráskou Marií de Ritis, zvanou Střela (půvabná Gina Lollobrigida). Pro tu byl její půvab prokletím vedoucí k pomluvám a závisti. Jejím vyvoleným byl ostýchavý karabiniér Pietro Stelluti (Roberto Risso), který svůj cit k ní nebyl schopný dát najevo. Ke konci nachází velitel karabiniérů svoji vyvolenou v půvabné sousedce, porodní bábě Annarelle Mirziano (Marisa Merlini). Další zajímavé postavy: farář Don Emidio (Virgilio Riento), který se snažil udržet morální pořádek v městečku, hospodyně Caramella (Tina Pica), farářova žárlivá neteř Pauletta (Maria Pia Casilio) a chudá Mariinina matka (Vittoria Crispo). ()

Reklama

Kimon 

všechny recenze uživatele

Tato veselohra, nikoliv ze současného vesnického života, jak oznamuje obsah k tomuto filmu (oficiální text distributora), ale dějem z doby krátce poválečné je roztomilá, úsměvná, ale také o něčem vypovídající. Vypovídá o těžkém životě chudých obyvatel jedné nejmenované horské italské vesničky. ... Chléb, láska a fantazie. Tři atributy jasně vyjadřující oč tu běží. CHLÉB znamená často jedinou obživu, LÁSKA zase něco, čeho může být někdy dostatek až nadbytek a konečně FANTAZII zastupují přání a myšlenky zamilovaných i těch druhých. Gina Lollobrigita temperamentem oplývá jako naše Jiřinka Bohdalová ve snímku "Ženu ani květinou neuhodíš" (1966) a Vittorio De Sica vyzařuje kolem sebe auriolu důstojnosti a serióznosti jako náš Václav Voska při notoricky známých milostných scénách. Charakterizoval bych tento snímek jako oddychovou veselohru pro ty, kteří nehledají ve veselohře pouze humor, ale přijde jim vhod i nahlédnutí do "černobílého" života chudých lidí (černobílého obrazně i doslova) v poválečné Itálii. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Niekto v komentároch prirovnal tento film k Slnku, senu a tomu ďalšiemu pred pol storočím. Mal pravdu. Život v chudobnej dedine s výraznými postavičkami je spestrený každodennými drobnými udalosťami, ktoré sa medzi obyvateľmi šíria rýchlosťou internetu. Film je jemnou, láskavou komédiou, ktorá má oproti Slnku, senu atď. obrovskú výhodu vo Vittoriovi a Gine. Pred mnohými desaťročiami bol film populárny nielen doma, ale aj u nás, pretože každý film západnej proveniencie, ktorí cenzori k nám pustili sa stretával nielen so zvýšeným záujmom, ale aj s úspechom. U nás k tomu prispel aj veľmi vydarený dabing. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Italský víkend, část první. Zcela mě dostalo prostředí italské horské vesnice, takový život by se asi líbil každému, kdo nepotřebuje řešit dilema, do kterého nákupního centra v sobotu vyrazit. Samozřejmě za vším stojí výtečný původní dabing, který je tak starý (1967), že některé herce nemožno identifikovat (Blanka Bohdanová, dokonce i Martin Růžek má mladý hlas), jiné ale pochopitelně ano (Miloš Kopecký). Skvělé jsou dialogy, protože taková prostě čeština v té době byla, a když dnes dabují starý film, tohle nikdo nectí. Srovnání se Sluncem, senem není úplně přesné, ale ani tak vzdálené, jak by se mohlo zdát. Z filmu čiší bezstarostnost, se kterou se v dnešní době setkáváme stále obtížněji. Tím maličko chyběl náboj. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (8)

  • Jako hlavní hvězda filmu byl původně vybrán herec Gino Cervi a pracovní název filmu byl původně „Bread and Fancy“. Hlavní námět navíc odmítlo několik producentů, protože byl považován za poškozující čest karabiniérského sboru. Producent Marcello Girosi, De Sicův (Maresciallo Carotenuto) přítel, zasáhl a získal souhlas karabiniérů pod podmínkou, že hlavní roli bude hrát sám De Sica. (classic)
  • Film se natáčel ve vesnici Castel San Pietro Romano asi 50 kilometrů východně od Říma. (argenson)
  • Na začátku padesátých let se Luigi Comencini i Ettore Margadonna vydali do Paleny v Abruzzách, aby prozkoumali možnosti natáčení filmu Chléb, láska a fantasie, k němuž byl hotový scénář, ale po prohlídce se museli shodnout, že raně poválečné přestavby narušují kulisy pro poněkud neposkvrněnou atmosféru starého města, kterou chtěl Comencini filmu dodat. (classic)

Související novinky

Reklama

Reklama