Bažanti jedou do Španělska

• Francie

Les Charlots font l'Espagne

Komedie

Francie / Španělsko, 1972, 85 min

Nieco ako Dovolena po francouzsku 1 a 2, akurat ze to netocil Patrice LeConte ale Girault /Cetnik zo Saint Tropez, Jak vykrást banku, Cetni se zeni/. Zmetene pobiehanie, skor burleskná komedia, kde volne scenyk na seba volne nadvazuju, dejovu liniu to ani nema. A nebol tu aspon Clavier, ten z Dovolena po francouzsku : 42 %(4.7.2017)

Filmová klasika hudební skupiny Les Charlots. Množství povedených i méně povedených skečů, slepených do filmové komedie. Čtveřice hudebníků se stejně jako v dalších dílech potýká se situacemi do kterých se většinou dostanou náhodou a nechtěně. Skvělě se vyrovnali jak s opravou autobusu, tak s býkem v aréně.(4.6.2012)

• Vejrrr

Nejdnoznačně nejslabší díl Bažantů. Ne nejslabší z řady dobrých, ale tentokrát sem se u týhle čtyřky vážně moc nezasmál ... A to například Bažanti jdou do boje patří mezi moje nejoblíbenější komedie vůbec.. Takže bohužel, ale tahle taškařice bez děje nesahá ostatním bažantům ani po kotníky... Asi že si na režisérskou židli neusedl Claude Zidi jako vždy...(26.5.2009)

• Santino7

Bažanti sú v podstate hrozne jednoduchí, no dokážu obstojne pobaviť. Samozrejme ak vám nevadí tento druh humoru a tiež na to musíte mať náladu. Filmy, pri ktorých proste treba vypnúť a nerozmýšľať, to by ste nevydržali. Ale inak sú Les Charlots vcelku sympaťáci, výlet do Španielska je tiež viacmenej fajn. :-) 2/5(24.3.2014)

Často zatracovaný a neznámý, ale pro mě stejně velmi vtipný kousek s Les Charlots. Je sice pravda, že z 50% vykrádají své první "Bažanty"( nechápu ten název, když tu nejsou ani na vojně), ale těch zbylých 50% vtipů jsou k něčemu( scéna s býky, na lodi...). Prostě a jednoduše vtipný kousek, o kterém sice tvůrci měli vědět, že s ním díru do světa neudělají, ale stejně velmi příjemné. Pěkných 50%.(23.12.2013)