Bažanti jedou do Španělska

• francouzský

Les Charlots font l'Espagne

Komedie

Francie / Španělsko, 1972, 85 min

Svěží komedie s oblíbenou hudební skupinou. Nemá to děj (nač taky), jen spoustu veselých situací a prostě gagů. Ty se na diváka sypou jeden za druhým, nikde žádné složitosti, psychologie, nic. Nádherná ukázka toho, že lze natočit kvalitní komedii i za pár šupů. Nelze jinak než doporučit.201503038218/8356(3.3.2015)

Ať už jdou Bažanti do boje na stadion nebo na Drákulu, je to stále stejné… asi jako náš Kameňák - jeden gag střídá druhý, mnohdy bez ladu a skladu. Jsou to většinou kraviny, které nemají za úkol, dle mého soudu, nic jiného, než nás za minimum peněz maximálně pobavit a to se někdy méně, někdy více daří popravdě (a pokud budete upřímní, nezbude Vám, než se mnou souhlasit) znám spoustu mnohem, mnohem dražších filmů, které jsou (řekněme to slušně) mnohem, mnohem horší.(7.5.2012)

Filmová klasika hudební skupiny Les Charlots. Množství povedených i méně povedených skečů, slepených do filmové komedie. Čtveřice hudebníků se stejně jako v dalších dílech potýká se situacemi do kterých se většinou dostanou náhodou a nechtěně. Skvělě se vyrovnali jak s opravou autobusu, tak s býkem v aréně.(4.6.2012)

• ostravak30

Přiznám se, že jsem neviděl jiné filmy o Bažantech, takže nemohu srovnávat. Tohle mi ale přijde až moc jednoduché. Tvůrci se tak moc snaží, aby některé scény působily vtipně, až jsou spíše trapné. Jako by předpokládaly, že se na tohle budou dívat samí hlupáci. Ale tak to není. Spíše sázejí na jednoduchost. Nicméně, v jednoduchosti je sice krása, ale tady je ta jednoduchost silně přehnaná. A to tak, že některé postavy, i ty hlavní, se chovají v určitých situacích jako idioti. Je rozdíl, když se chová jako idiot Mr. Bean a vy ho vidíte po sté a stále se smějete a když vidíte tyhle hochy, jak se chovají jako idioti cíleně. Zatímco Mr. Bean tomu co dělá věří, tihle jsou normální a stejně dělají kraviny. Nechají se do nich navézt a vůbec nepůsobí jako partička, která ví co dělá. Ústav pro retardované by už neměli pouštět mezi lidi. Ne, tohle prostě nefunguje. Vyčaruje vám to lehký úsměv na tváři, ale na víc podívání to není. Scénář je slabý a nefunguje téměř nic pořádně.(26.2.2017)

Kluci se nám rozhodli vycestovat, ale nevím, nevím, jestli udělali zrovna dobře. Prozatím nejslabší kousek nám sice taky nabídne několik humorných pasáží (scének), ale jako celek to moc dobře nefungovalo. Na rozdíl od předchozích dílů jsem se tu i dost často nudil, což by se u komedie stávat rozhodně nemělo. Jedno však chlapcům musím nechat – když už mě tentokrát nedokázali pořádně pobavit, tak alespoň sehnali pořádnou kupu pohledných ženských, takže se bylo na co dívat. Jen smůla, že se pánové více soustředili na děvčata, než na svoje hraní. S trochou dobré vůle tomu dám tři hvězdy (páč nižší hodnocení si šetřím ještě na slabší kousky…). 50%(2.3.2018)