Bažanti jedou do Španělska

Charlots font l'Espagne, Les

Komedie

Francie / Španělsko, 1972, 85 min

• Vejrrr

Nejdnoznačně nejslabší díl Bažantů. Ne nejslabší z řady dobrých, ale tentokrát sem se u týhle čtyřky vážně moc nezasmál ... A to například Bažanti jdou do boje patří mezi moje nejoblíbenější komedie vůbec.. Takže bohužel, ale tahle taškařice bez děje nesahá ostatním bažantům ani po kotníky... Asi že si na režisérskou židli neusedl Claude Zidi jako vždy...(26.5.2009)

• ostravak30

Přiznám se, že jsem neviděl jiné filmy o Bažantech, takže nemohu srovnávat. Tohle mi ale přijde až moc jednoduché. Tvůrci se tak moc snaží, aby některé scény působily vtipně, až jsou spíše trapné. Jako by předpokládaly, že se na tohle budou dívat samí hlupáci. Ale tak to není. Spíše sázejí na jednoduchost. Nicméně, v jednoduchosti je sice krása, ale tady je ta jednoduchost silně přehnaná. A to tak, že některé postavy, i ty hlavní, se chovají v určitých situacích jako idioti. Je rozdíl, když se chová jako idiot Mr. Bean a vy ho vidíte po sté a stále se smějete a když vidíte tyhle hochy, jak se chovají jako idioti cíleně. Zatímco Mr. Bean tomu co dělá věří, tihle jsou normální a stejně dělají kraviny. Nechají se do nich navézt a vůbec nepůsobí jako partička, která ví co dělá. Ústav pro retardované by už neměli pouštět mezi lidi. Ne, tohle prostě nefunguje. Vyčaruje vám to lehký úsměv na tváři, ale na víc podívání to není. Scénář je slabý a nefunguje téměř nic pořádně.(26.2.2017)

Bažanti jedou tentokrát pod taktovkou režiséra Jeana Giraulta do Španělska.Je to opět klasická Charlotí komedie,i když myslím,že trochu slabší.Je tu spousta vtipných scén a gagů,ale jejich propojení je tady bez nápadu a nějaké invence.Zřejmě si s Giraultem tolik nesedí,jako se Zidim.Pořád je to ale příjemná a nenáročná komedie pro pobavení,jak jsme u Charlots zvyklí.Dávám malinko průměrných 55% a do Španělska se vždycky rád vracím.(1.9.2011)

Já teda nevím, ale i přes to relativně nízký hodnocení tady jsem se i u tohohle dílu bavil víc než dobře. Je na tom znát, že pod jiným režisérem to je trochu jinej styl humoru, ale Girault byl stejnej borec jako Zidi a dokázal z týhle čtveřice bláznů vytáhnout maximum. Takže se jedná asi o můj druhý nejoblíbenější díl. Ne všechny vtipy se povedli, ale kadence je tak vražedná, že už si tady každej nějakej ten dobrej fórek najde.80%(3.1.2015)

Ať už jdou Bažanti do boje na stadion nebo na Drákulu, je to stále stejné… asi jako náš Kameňák - jeden gag střídá druhý, mnohdy bez ladu a skladu. Jsou to většinou kraviny, které nemají za úkol, dle mého soudu, nic jiného, než nás za minimum peněz maximálně pobavit a to se někdy méně, někdy více daří popravdě (a pokud budete upřímní, nezbude Vám, než se mnou souhlasit) znám spoustu mnohem, mnohem dražších filmů, které jsou (řekněme to slušně) mnohem, mnohem horší.(7.5.2012)