Phil s Jeanem se chystají ještě se dvěma kamarády na dovolenou do Španělska. Je konec července a Phil v práci už jen kouká na plakát s dívkou ležící na pláži a vůbec nevnímá co dělá, takže místo štípání lístků lidem vstupujících do metra, cvaká vše co mu přijde do ruky. Pošťák mu přinese telegram a Phil okamžitě nechává práci, protože cestovní kancelář mu oznámuje dřívější odjezd. Skočí do metra, které řídí Jean, řekne mu o změně, ten přidá plyn a následující stanice projede bez zastavení... Ač se závadami na autobuse, do Španělska dojedou. Vystoupí před noblesním hotelem, z něhož jsou záhy vyhozeni. Řidič autobusu jim oznámí, že ředitel cestovní kanceláře žádný hotel nezaplatil a utekl s penězi... Čtyři kamarádi "bažanti" si odmítají nechat zkazit vytouženou dovolenou. Náhodou se dostanou do hotelového vstupu pro personál, kde se jich nikdo na nic neptá. Vedoucí personálu si myslí, že to jsou uchazeči o zaměstnání, a tak jsou během chvilky oblečeni do šatů poslíčků. Bažanti práci přijímají, ale chybí jim boty, které zůstaly přede dveřmi pokoje, když byli z hotelu vyhozeni. Vedoucí jim řekne, ať si boty najdou, a tak se bažanti vydávají po chodbách hotelu a vytvoří hrozný zmatek s botami hostů. Phil dostal na starost děti, Jean je plážovým poslíčkem, třetí plavčíkem a čtvrtý má na starosti sportovní vyžití hostů. Všichni jsou samozřejmě zanedlouho z práce v hotelu vyhozeni, neboť každý z nich způsobí průšvih. Tím ovšem jejich trampoty zdaleka nekončí... (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Já teda nevím, ale i přes to relativně nízký hodnocení tady jsem se i u tohohle dílu bavil víc než dobře. Je na tom znát, že pod jiným režisérem to je trochu jinej styl humoru, ale Girault byl stejnej borec jako Zidi a dokázal z týhle čtveřice bláznů vytáhnout maximum. Takže se jedná asi o můj druhý nejoblíbenější díl. Ne všechny vtipy se povedli, ale kadence je tak vražedná, že už si tady každej nějakej ten dobrej fórek najde.80% ()

HellFire

Bažanti jedou tentokrát na dovolenou do Španělska. A i když jsem se zasmál u pár povedených vtipů, zbytek byl docela bída. Situační komedie je věc ošemetná a Bažanti ji zcela neovládli. Nestačí jenom házet na plac jeden vtip za druhým a očekávat, že se lidé budou popadat za břicho. Možná, že francouzské publikum ocení některé vtipy více, ale Bažanti mi vždy připadali jako univerzální komedie, která osloví každého bez rozdílu. Bohužel mě neoslnila ani atmosféra slunného Španělska. ()

Oskar

Ještě než se usídlili pod křídly Claudea Zidiho, vyzkoušeli LesCharlots funésovský tandem Girault-Vilfrid. A myslím, že je to vlastně úplně jedno, ty filmy jsou všechny na jedno kopyto, samé zmatené pobíhání a jen občas trochu solidnější gag (pomíchané boty, zavírající se slunečník). Když tyhle filmy vidím po letech znovu, nechce se mi věřit, že mě tohle hejno zdivočelé drůbeže kdysi opravdu bavilo. 20% ()

B!shop

No tak film ma sice jinyho rezisera nez vetsina bazantich filmu, a je to trosku na stylu foru poznat, ale rozhodne nemuzu rict, ze bych se bavil nak min. Hlavni ctyrka jsou jako vzdy sympataci, pisnicky zpivaj chytlavy a delaj jeden maler za druhym, navic nejsou omezeny mistem, takze se dostanou na spoustu zajimavejch mist. Sice sem se nesmal v jednom kuse, ale zabava to je prijemna. ()

kingik

Tentokrát je to slabota. Aby populární komici Les Charlots byli opravdu dobří, musí je vést schopný režisér a Jean Girault tím typem režiséra není. Snad až příliš se spoléhal na to, že mu to ti čtyři vitální komici zahrají sami a tak jim dal dostatek prostoru pro jednotlivá komediální vystoupení. Jenže z toho je jen sled trapných scének, které postrádají většinou ráz a smysl. Prostě je to servírované bez ladu a skladu. A přitom řada situací, do kterých se naši hrdinové ve Španělsku dostali, přímo volala po dobrém komediálním vyznění. Jenže to zkrátka nepřišlo a obehrané vtípky to nespasí. 40% ()