Gridlocked

Akční / Thriller

Kanada, 2015, 110 min

• iXtr3m3

Lepšie dve hviezdy. Náhodou nie až taký zlý počin, pokiaľ teda prijmete fakt, že viac ako na TV to samozrejme nemá. Dominic nebol zlý, celkom mu to sadlo, aj keď robiť veľké ramená a pritom žiadne nemať, je to viditeľné. Ale čo tu robil Stephen Lang, to som nepochopil. Podobný omyl ako Ben Kingsley v Security (teda, nie, že by som hercov doslovne zrovnával, keďže Kingsley je už legenda, ale viete ako to myslím). Akcia nenudí, prestrelky a súboje na céčkové béčko ujdú, takže fajn.(4.2.2018)

Parádní akční film, od kterého jsem dostal to, co jsem očekával. Jak se mi Dominic Purcell v minulosti nelíbil, tak v podobných rolích je poslední dobou prostě skvělý a já si jeho vystoupení užívám. Dějově je to trochu průhledné, ale na to, jak byl film dlouhý, mi ta stopáž ani nějak extra nevadila. Ve skutečnosti jsem se ani nenudil.(21.7.2016)

Vyborny akcak s Purcellom az na pistolku proti taktickemu timu a 10 000 vystrielanych nabojnic naverimboha, Vinnie Jones nedostal vela priestoru, ale malo to zaciatok koniec, zapletku zradu a vyvrcholenie, pekne bojove sceny, hra s kamerou sem tam vtipna poznamka drsnaka odlahcila dej- zabery na detaily: ...napr. maso stekajuce po stene,a agentova poznamka: "dukladne.."...(19.12.2016)

Jsme zmlsaní. Každý rok vylezou desítky velkofilmů, stovky kinohitů, tisíce dalších srágor atd. Před 30 lety se na nějaký ten velkofilm čekalo a to celosvětově. Vše jde rychle dopředu. Nedávno jsem viděl krimi film Jako pavouk z roku 2001. Teď bych mu šoupnul max. 3 hvězdy. V roce premiéry jsem viděl v kině a bez rozmýšlení bych střelit všech pět. Ano jiná doba. Zde filmová akční klasika střihnutá i humorem: zhýčkaná filmová hvězda; problémový super tvrďák polda; zloduch se snahou získat co nejvíc bankovek; vše jednoduché. Zápory: střelba a výbuchy v uzavřených místnostech a při troše štěstí dokonce i nějaký obláček kouře jde zahlídnout - nesmysl.(25.10.2016)

• Acrobat

Očami sledoval budík a na prvé pípnutie pre 06:00 tresol po budíku. Ethan Hawke a jeho skúšobný deň. Čo sa v ňom dialo by sme mali vedieť. Dominic tresne v presne ten istý čas a dejú sa .... no jednoducho hovadiny. X-tá variácia locker place, kde jediným odporúčaním je zhliadnuť po 47 krát Die Hard. To sa tu toho veľa nedozvieš, iba prvotivne hrajúce kreatúry míňajú celé strelivo na prvého chlapa, ktorý vojde. No čo ti poviem, výkvet taktiky a bonusy sú: čo dokáže zniesť ženský ksicht...! Filmové trápenie s hercom(!) v boji. A ešte jedno. To technické zvládnutie predsa nebude, lebo pri tom množstve streliva v uzavretej miestnosti by ste sa pošmykli na nábojniciach... (videné 30.08.2016, BDrip)(30.8.2016)