Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

cross

Kultovní film mého dětství sice ani po letech neztrácí nic na své působivosti, brilantnosti filmového plánu a skvělé lupičské akci, nicméně z pohledu realisticky uvažujícího dospěláka musím uznat, že je nutno přiškrtit pár mozkových kohoutků a prostě se jen nechat skvěle bavit starou dobrou francouzskou školou.... jinak bych se totiž neštítil sepisovat dějové a logické masařky.... Každopádně, s trochou sentimentu za 4*. ()

Autogram

V podstate málo pravdepodobná mission impossible, ale nakoniec celkom zábavná. Spočiatku vďaka krásnej krajine, potom vďaka vidieckej kráske, u ktorej väzni na úteku zakotvia, a nakoniec vďaka lúpeži po francúzsky o málo lepšej ako tej po taliansky. ()

U.Tarare

Troufnu si říct, že je to zatím nejlepší krimi film, který jsem z francouzské kinematografie viděl. Má to spád, je to vtipné a výkony hlavních rolí rozhodně nejsou podprůměrné, jak tu někdo tvrdil. ()

Ironfood

Nejlepší "vylupovací" komedie po polském Vabanku. Dobré herecké obsazení a spousta hlášek, například moje oblíbené "bacha, hodní lidi" nebo "nerozumím, ale chápu". ()

ArdathBay

Chemie nesourodé dvojičky je dokonalá, vzájemné špičkování vynikne zejména ve výborném českém dabingu ze staré české dabérské školy (na DVD chyběly české titulky). K nadprůměru mi snad chybí zážitek film vidět jako jinoch. ()

Jiří K.

Návod, jak vyloupit trezor kasina. Svého času byl tento film velkým tahákem, dnes je již podobných detektivek se zápletkou o vyloupení kasy spousty, oproti nim se však liší realističtějším provedením a hlavně celkovou uvěřitelností děje. ()

Maark

...moje mládí trávené v kině...Bylo mi 12, když jsem na to vyrazil sám do kina... A dal jsem si to rovnou dvakrát... ()

dopita

Poprvé sem film viděl v televizi ještě když sem byl malej smrad, a hrozně se mi to líbilo. Spoustu scén si pamatuju dodnes. Takže sem měl trochu obavy, jak na to budu reagovat dnes, když už mám trochu víc rozumu. No a líbilo se mi to jako zamlada. ()

Disease

Když jsem to kdysi viděl v kině, nepřišlo mi to až tak hláškovací. Po letech pořád baví, i když zub času zahlodal a heist až příliš stojí na náhodách. ()

Garch

Specialisté se dají vidět znovu a znovu. Není tam slabší místo. Rozhodně to není thriller, jak se píše v obsahu, to ani náhodou. Je to parádní kriminálka, s vtipnými hláškami, na správných místech ("Bacha, hodný lidi"). Výborně napsané postavy a stálé tempo, až do titulků. Za třicet let ten film nezestárl ani o den. A vynikající dabing! Jak bylo v těch letech zvykem, když už se koupila nějaká ta "cizí" produkce (pokud možno "nastavující zrcadlo západní společnosti") Bylo štěstí, že Francouzi nikdy polici moc nešetřili, jinak by jsme hodně filmů viděli o dost později. ()

mira007

Parádní kriminálka osmdesátých let - dnes už trochu zastaralé, ale já na tomhle filmu byl jako malej v kině, takže mé hodnocení ovlivňuje i kapka sentimentu. Na svou dobu svižné, akční, zábavné a s fajn muzikou. ()

MR007

Jasný důkaz toho, že francouzský film 80 let tvořili hlavně herci. Filmy, ve kterých nehrají Delon, Gabin, Belmondo, Brialy, Brasseur nebo Trintignant, jsou prostě o třídu níž. ()

WinstonS

Chápu, že ve své době to asi musela být pecka a nostalgie hraje roli, nicméně dnešní optikou jen lehce nadprůměrný film s tolika nelogickými momenty a dějovými zvraty, až si říkám, jestli to autoři opravdu mysleli vážně. ()

Vesecký

Začátek byl dobrý a srozumitelný - dva vězni na útěku, spoutaní řetězi, jeden chce ukrást tři miliardy z Casina v Nice. Konec, tedy vlastní vloupačka, ta se mi taky líbila. Ale to, co bylo mezitím, jak to, že se policista rozhodl stát zlodějem,, pak ty jeho schůzky s tím kníratým komisařem, to jsem nechápal vůbec. Čtu tedy obsah: Boj dvou mafiánských gangů, které mají být zničeny tím, že jedna druhé ukradne miliardy derponované v casinu. To jsem taky nepochopil, tu deponaci, já myslel, že jde o legální peníze z provozu casina. Až do konce, než jsem si to teď přečetl. Prostě, mafiánské filmy nejsou pro mne, a tak dávám jen tři hvězdičky. ()

Joll

V mládí sem byl unešen. Dnes to na údiv není, ale je to pořád výborná práce, s dvojicí ústředních protagonistů, kde chemie funguje bezchybně. ()

agassi68

Dnešné vykrádačské filmy sú plné zbesilých strihov a počítačových efektov. Naštastie v 1985-tom sa ešte poctivo točilo a francúzska škola je vidieť. Dvojica hlavných protagonistov je sympatická a tak je pred vami 90 minút dobrej zábavy. ()

kkarx

Američani natáčeli v 70. letech skvělé dosud realitě nejbližší kriminálky v čele s nezapomenutelnou Francouzskou spojkou, avšak už o dekádu později se z nějakých důvodů takto laděné snímky přestali téměř objevovat. (viním z toho především dekadenci osmdesátek a velký příklon k akčnímu filmu, zlehčení témat atd) Francouzi navázali tam, kde USA skončili, i když jistým vlivům doby a děním v USA se neubránili. Specialisté se tak plně nesou v duchu těch nejlepších Belmondovek a Delonovek, navíc s neprovařenými, ale nadmíru sympatickými hrdiny. ()