Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

Jello Biafra

Dvaja nýmandi sa nechajú kryogenicky zmraziť, avšak zobudia sa až za 50 rokov. Svet už však nie je čo býval, kedže zistia, že sú jediní zástupcovia mužského pohlavia na svete. Zatiaľ čo oni spali sa totiž odohrala jadrová vojna a muži vyhynuli. Podzemný svet teraz ovláda liga žien a vládne tvrdou rukou. Je teraz len na nich aby dokázali, že muži neboli len zbytoční blbci, keďže ženská liga zistila že umelé oplodnenie je predsa len pohodlnejšie. Film som videl s oldschoolovým dabingom z roku 1985 a práve to najviac znásobuje zábavnosť filmu. Tie hlášky sú niečo neopakovateľné (připadám si jako by mě vylučovali z pionýra). Ústredná herecká dvojica má úžasné charisma a vízia totalitnej spoločnosti (fim vznikol v Orwellovskom roku 1984) je dokonalo spracovaná. Napríklad ženy sa tu učia že Einstein a Koperník boli ženami a história je stále prepisovaná. Na svoju dobu najodvážnejším prvkom filmu je však jasná kritika totalitného zriadenia socialistického systému. Čudujem sa že to v svojej dobe prešlo cenzúrou. Takže pokiaľ nie ste zarytá feministka, ktorá považuje mužov za koreň zla, kľudne si tento film pozrite. Dobre sa pobavíte. ()

voleman

Celkem povedená Polská komedie, která funguje jak po komediální stránce tak i jako zdařilé sci-fi. Hlavně vyborný scénář a poměrně povedený vizuál filmu, dělají hodně. Je to prostě zdařilá sci-fi komedie, která i po více než čtvrt století stále dokáže vcelku slušně pobavit a proto si tenhle film zcela poprávu zaslouží 4*. ()

giovanni3

Nečekal bych, že v roce 2016 uvidím film z Polska, který bude mít od premiéry již 33 let a je tomu tak. Z celých 2 hodin jsem viděl průběžně asi 90 minut a téma je opravdu zajímavé. Ztvárnění také překvapilo jak nahotou tak solidními výkony a na tu dobu obstojnými efekty. Bożena Stryjkówna byla na ten rok filmu pohledná ženština. Chválím i koncovku. Tak jako tak dávám 3z5. ()

manonfire

Super nápad a mile vtipné zpracování, kde krom přehršle nadsázky pobaví i stejné množství bobrů. Do hajzlu s totálním vyholováním pipek, čůrací panenky jsou o ničem. Kde je mužův vizuální požitek? Kam zmizel nejradostnější a nepřemožitelný trumf všech brunetek? I broskve jsou chloupkaté, a ty ví co dělají, vždyť jde o jediné ovoce s mozkem uvnitř. Tak si to vosekejte kolem čáry sakra, ale nahoře nechte, co tam patří! Na Dobytka se vyserte, je to kokot. Co je to sakra za dobytka, když se tu chytá před bobry za hlavu? Tolik tedy k mému sofistikovanému hodnocení této sci-fi komedie. 80% ()

ilonaho

I po tolika letech živá vzpomínka na zážitek v kině a údiv, že nám to vůbec pustili... Špičková alegorie. ()

Smileface

Dnes už legendární komedie,kterou jsem dlouhou dobu nikde neviděl,až někoho napadl naprosto skvělý nápad uvést ji do jinak nudného TV programu. ()

vitekpe

TOP 20 - Me nejoblibenejsi sci-fi, aneb - vytecna polska komedie, ze ktere neuhlodal zub casu ani ň, a ktera v socialistickem bloku vzbudila opravneny rozruch... Nedavno jsem koupil v trafice levne dvd a opet to byla parada. Uznavam nicmene, ze pro pametniky to bude asi silnejsi zazitek nez pro "nove" divaky...zaverecny vystup na povrch je dokonaly... :-) ()

Rousse

Haha - s tímhle filmem mám spojeny vzpomínky, jak jsem se na to vždycky dívala na videu jako malá (bylo to nahrané za nějakou mojí pohádkou) - samozřejmě potají a jak tam plavaly ty nahé paní a nakonec se z ošklivé paní vyklubal ošklivý pán - a tehdy jsem to absolutně nechápala, ale teď když už jsem velká hoka, musím uznat, že tohle je nadčasová komedie, která má svoje osobité čaro:-) ()

ranp

Od nejslavnější polské komedie jsem čekal mnohem víc. Skoro jsem se u toho nezasmál, tenhle druh humoru mě prostě míjí, sorry. ()

Cejny

Perfektní satirická komedie s erotickým nádechem a navíc natočena v socialistickém Polsku. Z výprávění vím, že ve své době to byl snad nejnavštěvovanější film, na který se stály fronty na lístky už den předem. Navíc skvělý dabing pánů Postráneckého a Preisse. ()

lskala

Nejlepší Polskej film co jsem viděl. Ústřední dvojice maníků je neskutečně zábavná a nepokazil to ani povedený Český dabing. Doporučuji všem. 90% - 5***** ()

Kejdlo

A to jsem se jednou hrabal mezi taťkovými videokazetami a objevil jsem Sexmisi. Ta část v názvu "sex" mě ve svých 9 letech velmi zaujala a musel jsem ji tak prozkoumat. A vůbec to nebylo špatné. Kvalitní Polské Sci-Fi, které je v řadách feministek rozhodně oblíbené. Tehdy mi šlo hlavně o ty prsa, dneska už se na to dívám z více pohledů. Doporučuju. Tohle bych od Poláků teda opravdu nečekal. 8/10 ()

misstake

Poslední dobou začínám propadat polským filmům. Sexmise je jeden z těch nejlepších. Vynikající komedie s dobrou atmosférou i nápadem. ()

Finskej

Výborná a celkem nestárnoucí záležitost. Ovšem je nutné docenit vtip, nic jiného bych v tom nehledal, a nepamětníci socialismu (o socialismu ani nepoučení) nejspíš budou mít jistý problém. Oprava: tak nebudou. Jak se nám množí nemoc šílených krav se snahou zmršit český jazyk do "genderově korektní verze", nabývá toto skvělé dílko opět na aktuálnosti. ()

Chegi

Úžasná komedie. Kdo by to byl řekl, že bratři Poláci jsou (byli) něčeho podobného schopní. Spousta vtipů, narážek a soudobé kritiky. Na tohle se podívám vždy rád. Ne že by k tomu v TV byla snad příležitost, to na Nově radši po sté pustí Slunce, seno, či Anděla na horách, prostě filmů, kterých není nikdy dost! ()

Lukoboss

Vůbec není špatný to vidět v dnešní době, protože film naráží (a to pořádně) na formování totality a na to, jak tyto režimy fungujou, jak podsouvají lidem svou "pravdu" jenom proto, aby si udrželi (resp. v tomto případě udržely) kontrolu a moc. A pak je taky zajímavej ten gender pohled, kterej vznikl už tehdy, ale dnes je naprosto na pořadu dne. I tahle sonda do nitra lidskýho myšlení je hodně zajímavá a přímo vybízí k zamyšlení. Lehká erotika a občasnej vtípek je jenom bonusem, kterej tomu dává ten správnej nadhled, aby to nebylo moc temný a vážný. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate