Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

laik_60

videl som ten film na festivale pracujúcich, so slovenským dabingom, kde hlavného hrdinu daboval Dočolo .. snáď jeho najlepší dabing aký som od neho počul, dal tomu filmu úplne iný ešte viac komediálny charakter. ()

otík

Asi jedna z nejznámějších polských komedií se vyznačuje pár poměrně odvážnými scénami, hodně nudnou první polovinou a hodně zábavnou a povedenou poslední třetinou. Příběh o dvou mužích, kteří se nechají hybernovat na tři roky, ale probudí se až po 50 letech a do jen ryze ženského světa. O zábavu je rázem postaráno. ()

MJMilan

Ve své době hitovka, když na tento snímek koukáte po více jak dvaceti letech, je to sice sranda, ale pravda efekty jsou prostě někde jinde. Co musím ohonotit kladně je ale nápad a ten se rozhodně povedl dobře zpracovat. Lepší polský film jsem zatím neviděl. ()

WinnJets

Původně jsem dal jen čtyři, ale nakonec musím přitlačit na pět. Na tehdejší dobu je to prostě fantastické a to po všech stránkách. Nadčasová myšlenka, skvělé výkony hlavních protagonistů, okořeněné parádními vtípky a v neposlední řadě se na rozdíl od některých současných filmů výborně povedl i dabing. Takže mi nezbývá než našim polským kolegům zatleskat... ()

Nivenx

Parádní polský film o tom jak by svět vypadal bez chlapů. Totální katastrofa! Skvělá pointa, parádní výkony herců a skvělá režie, která z tohoto snímku dělá hodně vysoký nadprůměr. Pro mě 75%. ()

tom88

Kto by to bol povedal, že v Poľsku vznikne niekedy tak kvalitný a originálny film, ktorý môže konkurovať hollywoodskym úspešným dielam. Je to milé, vtipné a hlavné je, že má film hlavu a pätu a baví po celý čas. Nechýbajú ani poriadne obraty deja + perfektný záver. Jedna z najlepších sci-fi komédií čo poznám. 83% ()

dr.fish

Sexmise je film skrznaskrz geniální. Neshledávám na něm jediné chyby. Dabing je skvělý, ústřední dvojice Postránecký-Preiss ukázka toho nejlepšího, co se v českém dabingu povedlo. Dílo je zcela nadčasové, našlapané dalšími významy a vychytávkami, neuvěřitelně vtipné. Dnes jako Silvestrovský program ideální. 100% ()

trojtmberk

Na Sexmisi je krásný, že sem jí měl hrozně rád už jako malej, ač sem tenkrát vlastně vůbec nepochopil, o co že to jde. S odstupem času a poznáním proč asi byla natočená, je zábavná víc a víc. Sexmise a Kingsajz jsou asi vrchol polské komedie. ()

Decker

Kdyby me nekdo pozval na polskej film z roku 84 a jeste k tomu scifi asi bych ho s chuti odmitnul, ale kdyby mi nekdo skalopevne tvrdil, ze bude alespon z poloviny tak dobry jako Sexmise, tak bych se asi nechal zvyklat. Opravdu super zalezitost i po tech letech :-) 80%. ()

Skuby47

Tato sci-fi komedie je tak skvělá, že jsem kdysi dávno při prvním shlédnutí nemohla uvěřit, že se jedná o polský film. Zápletka je originální, myšlenka nadčasová a její realizace ve své době odvážná. Její humor je natolik univerzální, že se neztratí ani v celoevropské konkurenci a to ani po letech. Jerzy Stuhr je vtipný, Olgierd Lukaszewicz je pohledný, ženy jsou krásné a spoře oděné, prostě každý si tu přijde na své. A což teprve závěrečná ukázka reprodukce a obnovy mužské populace. Pointa je sice kouzelná, ale představa, že bych třeba jako „její excelence“ měla celý svět jenom pro sebe, taky není k zahození. ()

chelseaman22

Dva monopóly se dobrovolně nechají uvést do stavu permanentního zmražení (vzpomeňte na lapálie kpt. Kirka na Enterprise 2.0.!). O půl století později jsou invazivním způsobem přivedeni k životu a ejhle! Na planetě Zemi již neexistují žádní mudrci s chujem! Ženy ovládly svět a naši dva chujové mají být přetransformováni na ty, jež podlehly pokušení jablka v božském Edenu. V karanténě chujové sledují sporovoní utkání, kde si ženy v závěru sportovně vyměňují dresy - vzrušení chujové začnou chrochtat blahem, což vědátorka na velitelském můstku nedokáže rozumně pobrat. Chuj ohmatává nechuje: "Jakým právem se mě dotýkáš? Právem přírody, děťátko." Návštěva u prezidentky nechujů vyvolá poprask - naši dva chujové sežerou jediný pár jablek na jediné přeživší jabloni, tento skutek následně okomentují slovy: "Ale vždyť byla úplně kyselá!" Následuje proces Chujové-Nechujové. "Muži byli vždy zlem. Už když Kain zabil Ábelu! To je blbost, vše, co bylo vynalezeno vynalezli muži! Jací muži? Koperník, Edison či Tesla! Nestydaté pomluvy - to byly ženy!" a moudro na závěr: "Nejsi nemocná? Poslední dobou moc přemýšlíš." Takže kolegové, nepřemýšlejte! 82% ()

HonzaBez

"Co je to mít chlapa? Pravděpodobně jde o domácí službu, velmi rozšířenou ve 20. století." :D  O téhle ve své době kultovní polské komedii jsem toho již hodně slyšel, ale sám jsem ji doposud nikdy neviděl. Jako z pohledu  dnešního diváka mi to zas tolik vtipné nepřišlo, ale pokud bych se na to díval čistě očima diváka ze socialistického Polska či Československa 80. let minulého století, pak se vůbec nevidím, že ten film měl  tehdy takový ohlas. A jako jasně že je tu spousta ženské nahoty, což tehdy muselo působit jistě jako zjevení. Já jsem zde ale viděl hlavně řadu zjevných i méně zjevných narážek na život v totalitním světě. Na život, v němž jsou lidem "vymývány" mozky, a kdy je jim bráněno jakkoliv svobodně myslet (viz třeba hláška "Nejsi nemocná? V poslední době moc přemýšlíš"). No pak je tu i jistá nadčasovost snímku, kdy si říkám, zda se náš svět přeci jen neřítí do podobné "apokalypsy", kterou v tomto filmu zažíval Max s Albertem. Na potlačení sexuálno pudu sice nemáme speciální pilulky, pud kariéry však ale i tak mocně působí. A to neříkám jako nějaký odpřisáhly antifeminista. ()

Honzíno

Na polská osmdesátá léta totální nářez. Geniálně vypointovaná komedie má jen kousek k plnému hodnocení (zub času, přece jenom polská produkce... ). Opravdu skvělá zábava se zajímavým podtextem. ()

DaUr

Parádně nadčasový cool filmeček, který pobaví i po x-tém slédnutí, a to především díky skvělým hercům, vhodné hudbě a hlavně díky osobitému vtipu. ()

Sfinkter

Opravdu geniální nápad, ze Sexmise se musel stát kultovní snímek. Zpracování občas úsměvné, ale na rok 1984 moc pěkné ženy. ()

A.L.E.S.

Sexmisi jsem poprvé viděl v původním znění a jsem za to docela rád. Nedávno jsem ji viděl znovu a film se mi líbí čím dál víc. Co musím ale filmu vytknout, je ta příšerná hudba na závěr. Přijde mi to, jako by šlo o nějakou grotesku. Jinak je hudba během filmu dokonalá. Režie i scénář se povedl a dost mi to připomíná jeden díl ze seriálu Krajní meze, kde muži také neexistovali. Až na to, že konec dopadl pro nás muže k horšímu. Myslím, že Bożena Stryjkówna nepochybně na všechny zapůsobila, Stuhr i Łukaszewisz si rychle získají naše sympatie i přesto, že jsou každý jiný. Líbí se mi, že Olgierd hraje slušňáka, ale není to zase až takový puritán a oba se stejnou měrou pokusí zachránit mužské plemeno. ()

Ryuuhei

Příjemná, chytřejší verze Absurdistánu. Na Polskou produkci překvapivé. Hrdinové sympatičtí, vývoj děje ke konci zatraceně nečekaný. Nečekal jsem nic a dostal jsem víc. 65% ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate