Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

_DAVE_

Tento film byl v dobe sveho uvedeni do kin pry kasovnim trhakem, ale to jsem bohuzel nemohl vedet, protoze jsem jen o ctyri roky starsi. Nedavno se mi dostal pod pazoury, tak jsem si rekl ze to zkusim. Polska sci-fi komedie plna sexualnich motivu z roku 1984 ?? Tohle nemuze dopadnout dobre, opak je ale pravdou. Hlavne konecna pointa byla vynikajici.. ()

Javad

Jemne erotická, komunistická „crazy“ komédia z Poľska. V 84-tom hit, dnes pre väčšinu SHIT! Jej shitovosť je hlavne v dlhej stopáži (na to aká je to blbina), ktorej dominujú zbytočné a trápne momenty, ktoré keby sa dajú preč a film by sa ostrihal povedzme tak na 1h20min bolo by to oveľa oveľa lepšie. ()

anli

Bezesporu jeden z klenotů polské,evropské a vlastně světové kinematografie.Na první pohled mírně erotická sci-fi komedie s výbornými hláškami,perfektními nápady a mnoha nezapomenutelnými scénami,mezi které rotzhodně patřilo(na hustě socialistickou dobu)velmi slušný výskyt nahých polských hereček.Takže se v té době chodilo na "Sexmisi"povinně a hromadně(a několikrát za sebou).Na pohled druhý je tu skvěle promyšlený scénář a příběh,který pomalu,ale jistě buduje atmosféru totalitní společnosti,jež je udržována pomocí absolutismu.Film výborně ironizuje tehdejší Polsko a potažmo celý socialistický blok.Zpracování,včetně triků,je na tu dobu vynikající a herecké obsazení je přímo skvostné-Olgierd Lukaszewicz,Jerzy Stuhr a Bozena Stryjkówna jsou opravdu,nebojím se to slovo použít,geniální a je vidět,že si to opravdu užívali.Juliusz Machulski se tady ukázal jako vynikající režisér,který ma nevyčerpatelnou studnici nápadů a smysl pro detail i atmosféru.Děj filmu se skvěle a nenásilně vyvíjí,což opravdu vyžaduje scénáristického mistra.Film je i po letech velm, aktuální a stále velmi zábavný a vtipný.Jen technická stránka trochu zastarala,ale to je u technikých atributů normální.Spousta hlášek je dnes legendární(..."ženský mě bijou"...,..."připadám si,jako by mě vylučovali z pionýra"...,..."Einstein?To byla žena!..." a mnoho dalších).Film je nápady a hláškami úplně prošpikován a vzpomínám si,že když jsem ho viděl poprvé,prakticky jsem se nepřestával smát(a bylo mi 15).Od té doby jsem ho viděl opravdu mnohokrát a kromě toho,že se u něj stále skvěle bavím,jako starší vidím,jak může vypadat absolutistická moc,která úplně vyřadí z činnosti přirozený vývoj,lásku a pravdu a nahadí jej lží,přetvářkou a donášením.Celý film svou zábavnou a mírnou"crazy"formou směřuje k tomu,že v takové společnosti se dlouho žít nedá a je třeba se tomu postavit a změnit to.A to vlastně vidíme denně-lidé vycházejí do ulic,aby se zbavili totalitní moci a diktátorů."Sexmise"je jeden z nejlepších filmů žánru a bezesporu patří do zlatého filmového fondu.A uvědomí-li si člověk,za jakých podmínek a v jaké době byla natočena,musí to člověk ještě více obdivovat a s pokorou děkovat tvůrcům.U mě jasných 100% a to nejen za nahou a krásnou Bozenu.TO JE OPRAVDU ŽIVOT!!!P.S.Nemohu se tady nezmínit o naprosto skvělém českém dabingu v podání Viktora Preisse,Václava Postráneckého a Jany Paulové. ()

Master19

Vynikající film s nadčasovou myšlenkou. V podstatě takové 1984 a autoři tak nějak počítali, že to režimu dojde, tak ke kritice totalitního režimu přidali ještě často samoúčelnou lehkou erotiku. Nejvíc zamrzí, že největší kočka Boženka nic neukáže, no nevadí. I tak se nezapře inspirace Barbarellou a podobnými sci-fi veledíly. Každopádně jeden z nejlepších polských filmů. ()

davidek

Kouzelná polská komedie. Za těch 21 let co film existuje jsem ho viděl asi desetkrát a pokaždé se řehním jak jetej. Vřele doporučuji. ()

Kacounek

Většina filmů tohoto typu hodně zestárnou a nedá se na ně koukat, zvlášt když je poprvé shlédnete skoro po 25 letech.Tahle komédie byla přesto moc moc vtipná, a poměrně nepředvídatelná, jen pohlaví eminence by bylo hned jasné. Jery Stuhr perlil, jako vždy. Před těmi 25 lety, to musela být vážně pecka: scifi, nahotinky, vtipy….ty přášky bych potřebovala :-) ()

IvyH

Tak tohle může být opravdu jen polská nejslavnější komedie. Nikde jindy by to asi lidé nepochopili. Nápad výborný, škoda proto, že celou hodinu se film neskutečně vleče. Spád nabírá, až se oba hlavní hrdinové snaží opravdu uniknout, naštěstí na konci nechybí ani vtipná pointa. A že je to sexistické až hrůza? A co jste čekali od Sexmise;-) ()

Autogram

Muži ako vývojový článok medzi opicou a ženou, takýto nápad sa objavil v dávnych dobách v Poľsku a vzniklo z toho solídne dobové sci-fi s odkazmi do budúcnosti, ktoré si súdruhovia možno ani nevšimli. Inak by film mohol skončiť v trezore a nielen kvôli priehrštiu vkusnej erotiky, ktorá z neho urobila kasový trhák. Trochu rozpačité herecké výkony, slabšie kulisy a triky možno dnes uberajú na kráse diela. Niet asi nikoho v tej dobe dospelého, kto by na filme nebol, dnešné deti to majú jednoduchšie ako sa vtedy tajne dostať do kina, pozerám, že film sa reprízuje jednoducho poobede o 14:30. ()

Molir

Proste jedna z nejoriginalnejsich scifi komedii co existuji... a navic sexy :-) a muzete-li, pustte si puvodni zneni, dabing je sice skvely, ovsem predevsim jde-li o Stuhra na original opravdu nema :-)) ()

BuryGol

Když pominu blbosti a idee o budoucnosti, tak jsem si ten film fakt užil. Kdysi dávno jsem ho snad viděl, a možná že ani ne celej. Tak jsem se rozhod na to podívat. Od Poláků nikdy nic kloudnýho nepřišlo, ale tohle je výjimka. Probrat se po padesáti letech mezi samejma babama co mě chtěj zabít nebo přeoperovat, to bych vážně nechtěl. A docela jsem čučel, kolik tam bylo hezkejch Polek a co všechno náboženský a socialistický Polsko ukázalo. Víc koz jsem viděl snad jenom na farmě. Ten film mě sice nevytrh z pantoflí, ale solidní byl určitě. Snad jen ten strašnej jazyk...proche bardze, dzien dobry.... ()

Pecival

Dodnes si pamatuju konec, který jsem viděl jako dítě v kinech, když byl film u nás velkým hitem. Ale obsotjí i běz slzy nostalgie, protože se jedná o zajímavý, originální počin, který kromě dobrého nápadu stojí na slušné komice Jerzyho Stuhra. ()

Čtec

"Připadám si, jako kdyby mě vyloučili z pionýra..." I po těch létech si vybavuji úryvky dialogů. Jedna z nejlepších komedií 80. let, ve které exceluje můj oblíbený Jerzy Stuhr... Kterak se dva úplně normální troubové stávají žádaným artiklem. V časech, kdy Aljašku odkoupilo Polsko. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate