Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Sice jsem nevidel prvni dil, takze nemuzu porovnavat, ale tohle je docela slusna komedie. Puvodne jsem chtel napsat, ze na ni trochu zapusobil zub casu, ale pak jsem si vsim, ze je z roku 98. Co se tyce zapletky, tak je docela originalni a misty skutecne vtipna. Problem je, ze hrdinove vzdy chvily kecaj a teprve pak pride nejakej super forek, pak zas kecy, zas forek atd. az do konce. Co se tyce hercu, tak sice nic moc nehrajou, ale jsou to sympaticky postavy. Na to, ze se jedna o ruskou komedii, musim uznat, ze se fakt povedla. ()

Everyone 

všechny recenze uživatele

Když srovnám historky, čeho všeho byli Rusové schopni a k čemu všemu se zneužívaly prostředky armády, s některými scénami, tak mi to tak ani absurdní nepřišlo.____Neotřelá komedie z ruského přímořského prostředí v podání svérázných bohatýrů a geniálních hlášek.___"Kuzmiči, nemáš tady rusalky nebo najády?"___"Vzpomínám na Nudle."____"Moje stará šla do divadla...z Káthmándú poslala pohled...ať ji prý nehledám."____ "Zajda odjela na Kypr beze mě." "Kypr není Kolyma, nedělej si starosti, vrátí se." ()

Reklama

_Berunka_ 

všechny recenze uživatele

Jak pár větami přiblížit tuhle bláznivinu? Svéráz národního rybolovu aneb dokonalá reklama na vodku a jistá cirhóza jater. Smršť ulítlých scén, vtipných hlášek, nekonečných náhod a věčně nažhaveného doutníku pana generála. Pohodoví chlapíci, kteří mohou jen děkovat Bohu, že jejich vyvolený nápoj není pivo, protože to by to jejich „vypracovaná“ bříška setskramentsky odnesla. Překvapilo mne, jak si ze sebe Rusové dokáží udělat legraci a smekám... Povedený snímek mně dokonale padnoucí, na zlepšení nálady vyhovující:-) ()

himor 

všechny recenze uživatele

Neveril by som, že taký dobrý a hlavne vtipný film vyjde priamo z riti ruska. Toľko Vodky snáď ani nieje v ľudských silách vypiť, ale oni dokážu všetko. O nejakom srdcervúcom príbehu môžme síce snívať, ale to je jedno, keď je človek nadrúlaný ako teľa. Množstvo a ešte raz množstvo hlášok a hlášok...ako jednoznačne odporúčam vidieť. A pribalte si aj jednu fľaštičku na správnu náladu... ()

Jehan 

všechny recenze uživatele

Dobrá zábava a "otdych"pokračují. O zdánlivě absurdní, leč v rusko-finském kontextu standardní, situace není nouze. Ponorka jezdící na chlast, kořalka v obřích sklenicích od okurek vytahovaných z šerých koutů, funkcionář (naš čelověk) v sandálech, to je prostě realismus. Nemyslete si, holenkové, že je to nějaká umělecká licence nebo nadsázka. Už ten tatarský kníže v Andreji Rublevovi pronesl památnou větu:" Na Rusi je vše možné". A Rusko je všude tam, kde jsou Rusové.Oni si z toho to Rusko prostě udělají. Raivo bohužel jen epizodně. Nezapomenutelný generál a jeho meditace nad rolí vodky v ruské kultuře. Kuzmyč bohužel nedostal tolik prostoru jako v "jedničce". Nelituji tehdejší cesty do kina závějemi. Lituji, že už tu žádné nic nepromítá. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama