Svéráz národního rybolovu

(Rusko)

Peculiarities of the National Fishing

Komedie

Rusko, 1998, 98 min

80 % - Lov pro mě zůstane top class, ale dvojka rozhodně není žádný úpadek. Pořád je to nabité hláškami a absurdními situacemi, figurky jsou stejně komické jako v Lovu. Akorát je to už druhorozený synek, no...(28.4.2009)

Rozhodně jsem nečekala, že se budu tak bavit, ale asi tak nějak si představuju ruský, svérázný rybolov ve skutečnosti. Alexander je borec, který skvěle vychytal jejich naturel v krystalické podobě, Bravo !(21.2.2014)

Pařba ve Vegas na ruský způsob. Co se stane, když si banda notorů zapomene to nejdražší, co má za hranicemi Ruska?Nebojí se ničeho a pro záchranu toho nejcennějšího, co mají jsou schopni povolat na pomoc ruskou armádu. Když má v sobě člověk při sledování filmu pár panáků, tak to není na škodu, prožitek je ještě lepší. 75%(14.2.2015)

Tak .. na intelekt! :)) Výborná komedie se spoustou opravdu geniálně vtipných scén.(31.10.2008)

Krásná odlehčená sonda do ruské duše - do jejích zákoutí, která můžeme jen obdivovat a do jiných jejích zákoutí, kterých se můžeme jen bát. Menším problémem pro neznalého diváka může být pochopení faktu, že Svéráz je filmovou komedií s pouze velmi mírnou nadsázkou, přesně takhle to totiž v Rusku skutečně chodí, o bizarní obrazy není nouze (v roce 1998 jsem byl na vědecké konferenci pár set kilometrů od Moskvy, první den byl oběd situovaný do hezkého přírodního parku obklopujícího větší usedlost, který si důstojností nezadal s podobnou akcí někde v Anglii -do té doby, než se v půli oběda objevilo mezi stromy stádo krav s pasákem, které si svou každodenní cestu přes pozemek, kde se momentálně nacházely naše stoly nenechalo vymluvit...), ale lidé spolu žijí v takové nějaké užší pospolitosti, přesně jako ve filmu. A pozor - ta mírná nadsázka se netýká vodky, tady je film zcela realistický.(1.11.2008)