Svéráz národního rybolovu

Особенности национальной рыбалки

Peculiarities of the National Fishing

Komedie

Rusko, 1998, 98 min

Když srovnám historky, čeho všeho byli Rusové schopni a k čemu všemu se zneužívaly prostředky armády, s některými scénami, tak mi to tak ani absurdní nepřišlo.____Neotřelá komedie z ruského přímořského prostředí v podání svérázných bohatýrů a geniálních hlášek.___"Kuzmiči, nemáš tady rusalky nebo najády?"___"Vzpomínám na Nudle."____"Moje stará šla do divadla...z Káthmándú poslala pohled...ať ji prý nehledám."____ "Zajda odjela na Kypr beze mě." "Kypr není Kolyma, nedělej si starosti, vrátí se."(12.1.2014)

Na vysoké nám řekl jeden docent takovou větu, abychom pochopili ruské dějiny: „U nás v západní Evropě se všechno točí kolem kauzality - příčina a následek. V Rusku nic takového není.“ Opravdu, když se na pár týdnů zašijete na nějaký zapadlý ostrůvek v Bílém moři s šestnácti krabicemi vodky, rychle zapomenete, co je skutečné a co ne. Mořské panny, lodě na vodku, levitace, možné je všechno. Nu, na Rasiju!(20.11.2012)

Skutečně svérázné!A mysteriózní! Žádný velký příběh se za touto komedií neskrývá, ale díky scénáři mistra Alexandra Rogožkina je to celkem příjemně strávených 98 minut času.Pár hluchých míst byjste našli(např.: jak to teda bylo s těmi Rusalkami?),ale ve své podstatě na tom až ani tak nezáleží, protože důležitá je všudypřítomná vodka. Postavy jsou charakterní a člověk si je celkem brzy oblíbí,zejména pak Kuzmu Kuzmiče a Generála. No co dodat....Film o vodce dokáže napsat jen širá ruská duše! 3 a půl Hvězd.(3.6.2011)

Absolutně nejlepší díl Svérázné série. Když nebudete upjatí na to, že je to ruské a jednoduché, tak Vás to vystřelí do vesmíru. Absurdity v myšlení postav a v situacích, které nastávají jsou nesčetné. "Nepřijel jsem sem kvůli tomu, přijel jsem chytat takhle velký ryby.", "Na porozumění !", "Za vlast !" ... to ve Vás zůstane.(8.8.2018)

• Fr

Rozjímání party Rusáků o všem možném (o životě, o vodce, o vodce, o vo...) mě teda vůbec nechytlo. Ruský humor? Je suchý? Ten mají Angláni. A ten beru. Je absurdní? V tom případě nemám rád absurdní humor! Nevím čemu se mám smát, co je zde vtipný. Pravda, občas malý úsměv. Ale opravdu jen občas. Možná to chce jen najít správnou cestu. Za pomocí vodky. Ale když já mám doma jen slivovici.... .(27.3.2007)