Into the Forest

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

orgia

Zadnej zazrak, ale divat se na to dalo v pohode, prijemna hudba, dejove neco co by nas klidne mohlo zitra postihnout... ()

Garch

Jedinečný zážitek z ženského pohledu, kterým Patricia Rozema popsala život dvou sester, na lesní samotě, po Blackoutu. (Disociativní fuga) Přes vnitřní nesouhlas s intuitivním rozhodnutím hrdinek ohledně domu, dávám plný počet. (spoilerová zajímavost: jak malá plachta na střeše...) Je dobře, že nebylo využito ještě víc možností: Co hrozného se může stát.... PS: Když teď u nás doma jde proud, topení topí, voda teče, internet se seká jen občas.... žijeme si vlastně v nejlepší možné době! ()

Illy

Občas je nálada na komorní drama u kterého je nastupující zánik světa jen upozaděný způsob jak dostat postavy kam chcete. Vše je o kameře, hudbě a hlavně hereckých výkonech dvou hlavních hereček. A ty jsou hodně dobré. ()

dannyyy

Kolega "silentname" to shrnul velmi trefně a mě ušetřil zbytečné stisky kláves. Plně s ním souhlasím. Po hoodně dlouhé době je to film, který mě ukoval do mého křesla a ani jsem nemusel dávat pauzu na cigaretu. Ellen Page je famózní a jednou jak bude v důchodu, tak stále bude hrát tu mladou holčinu. Opravdu jsem se vžil do jejich situace a přemýšlel, jak bych to udělal já. Toto když dokáže navodit film, tak je to zážitek. Mínus bych dal jedině "SPOILER" za ten neukončený konec. Mněl jsem v hlavě několik zakončení, který by ten film dotáhly do naprostého skvělého finále, ale stejně to stálo za to. ()

MickeyStuma

Sice se jedná o postapokalyptický příběh na základě blackoutu, tentokrát se vyobrazuje v daleko reálnějším konceptu ohlížející se po osudu dvou sester žijící s otcem na samotě. Nejsou tu jako obvykle žádné násilnické ozbrojené skupiny, žádní zombie, žádná armáda, prostě nic. A tak se příběh jeví spíše jako lehčí psychologické drama, kde se sestry snaží po náhlé smrti otce vlivem úrazu přežít jak se jen dá. Jejich emoce jsou přesně takové, jaké by v takové situaci skutečně byli. I určité nelogičnosti v jejich chování a nápadech připadají daleko věrněji ke skutečnému životu. Dějová linka je naprosto bez napětí, pořádné akce či nějakého překvapení. Děj nikam nespěchá a ubíhá plynule i když přeci jen v poněkud pomalejším tempu. Snímek se tedy svým lehčím příběhem zaměřuje jen na určitý okruh diváků nemající rady až moc velké násilí. Když se tvůrci rozhodli pro tuto cestu, mohli už rovnou nezabrousit do artu. I když, kdo ví, co bylo záměrem. ()

Ben Nevis

Přeživší sestry se chovaly jako reálné postavy (chlapi bez partnerek to nepochopí), ale přesto (nebo právě proto) lezly střídavě na nervy. Film však nemá jiné vyznění, než že solární inteligentní barák na samotě je kůl pouze v pohodlí civilizace. Beru to však jako jiný, originálnější pohled na postapo, protože většina je psaná o mužích a pro muže. ()

animario

Pomalu plynoucí komorní psychologický drama o dvou sestrách vydaných napospas osudu, o počínajícímu zániku civilizace, na kterou jsme zvyklí, o ztrátách životních jistot, bližních a vůbec všeho, co často bereme jako samozřejmost. Finále bylo možná trochu proti logice, ale kdo ví.. 3,5* ()

pumpkinqueen

Pomalý rozjezd filmu mi úplně nesedl. Nabízel dost prostoru pro detailnější vysvětlení celé situace, pro hlubší seznámení s postavami a s jejich dosavadním životem. Místo toho jsme byli jako diváci vhozeni do světa, který neznáme (protože se příběh odehrává v budoucnosti) a zároveň se okamžitě změnil jakousi (nevysvětlenou) katastrofou. Začátek byl tedy jeden velký chaos, který se ale vůbec nesnažil nás nějakým způsobem plnohodnotně seznámit se situací. To byla věc, která mi docela vadila, ale když se smíříme s tím, že se tam zkrátka něco děje z nějakého důvodu, který se nedozvíme, pak nás čeká celkem zajímavá podívaná - ne však překvapivá. Celý příběh je dost předvídatelný a plný nevyužitého potenciálu a je to strašlivá škoda. Z filmu je silně cítit, že autorkou je žena. Celá ta nepříjemná situace působí příliš něžně a jemně a převahuje ta citlivá stránka, přitom by nebylo vůbec na škodu, kdyby se v jistých směrech přitlačilo na pilu a vyvážila se tím ta jemnost - protože takovýhle příběh si vyloženě říká o napětí a tady jsem ho strašlivě postrádala. ()

Gendarme

myslím, že to mělo potenciál .. asi cca 45 minut . Pak už se to moc vleklo, vůbec by nevadilo kdyby ten film měl třeba místo 101, jen 79 minut. Myslím, že jsou jiné postapo filmy co jsou určitě lepší, napadá mě třeba "Z for Zachariah". kde je to celé okořeněné vstahovým trojúhelníkem. Tady jsou prostě jen 2 sestry, jedna racionálně a druhá citově založená, to je na takovou stopáž asi málo? ()

GTS_PUNK

Na samote u lesa na kanadský spôsob. Razom je rodina a priľahlé mesto odpojené od elektriny. Nikto nevie, čo sa deje, ale každý tuší, že nič dobré sa nechystá. Narastá panika a zásoby všetkého sa rýchlo míňajú. Keď sestry Ellen Page a Evan Rachel Wood prídu pri nešťastnej nehode o otca, zodpovednosť celej opustenej domácnosti padne na ich plecia. Musia sa vysporiadať s problémami spojenými s nedostatkom základných ľudských potrieb a čoraz častejšie sa musia vydávať do lesa. Musia prekonať samé seba, samotu a nájsť niekedy ťažkú spoločnú reč. A takisto musia mať stále otvorené oči, paranoia je tu denným chlebom a neistota zajtrajšku visí vo vzduchu. Po nejakom čase je jasné, že niekde sa stalo niečo zlé a nikomu nemožno veriť. Každý cudzinec na ich prahu je potencionálny nepriateľ a sestry vedia, že sa môžu spoľahnúť len jedna na druhú. V dobrom aj v zlom. V dome či v lese. Ako je spomenuté vo viacerých ďalších komentároch, film na vás spočiatku pôsobí veľmi príjemným dojmom. Jeho prvé momenty, výpadok prúdu či cesta do mesta, sľubujú zaujímavý filmový zážitok spojený s nejakým tým plot twistom či vysvetlením všetkých súvislostí. Keď sa ďalej ako divák posúvate v dejovej línii, zisťuje však, že film zrejme nič také neponúka. Neustále "možno neskôr" doháňa pomaly do šialenstva. Komorné prostredie domu uprostred ničoho ma už v niektorých chvíľach takmer prinútilo film vypnúť. Teraz však neviem, či to bolo tým, že ma nebavil alebo tým, že prostredie filmu dokáže vyvinúť taký psychický pocit zúfalstva a boja o prežitie. Ale skôr sa prikloním k prvej možnosti. Nakoniec som ale film dopozeral, bez väčšieho zážitku, ktorý by som si z neho mohol odniesť. Into The Forest je slabé komorné post-apokalyptické dielko. Pokus o hru strachu a paranoie, pri ktorej divák večne čaká na neprichádzajúci výraznejší dejový zvrat. Hoc na konci sa vynára niekoľko otázok, celkový pocit z filmu to už, bohužiaľ, nedokáže v žiadnom prípade zachrániť. Sklamal dej, komorná atmosféra ma veľmi nudila a tentokrát nemôžem pochváliť ani Ellen Page. Ak chcete vidieť kvalitný post-apokalyptický film, po tomto kúsku rozhodne nesiahajte. ()

vikino1

Komentář obsahuje spojelry. - Za málo peněz hodně muziky. Spíše drama než scifi o tom, co se stane když svět přijde o něco tak neviditelného a v dnešní době samozřejmého jako je elektrická energie (myslet si, že nás zachrání solár v době, kdy vypadne Jádro, je více než naivní). Myslím, že 80% dnešní dospívající populace by po 14 dnech na tom byly daleko hůře, než tyhle dvě hlavní hrdinky po roce a půl. Co do wtf momentů - zajímalo by mě co to bylo za motorovou pilu, ale tohle "vypadnutí" matice, u jakékoliv pily co znám, je absolutní nesmysl (to si teda měli vymyslet lepší nehodu). Hlavní a největší WTF je v tom, že holky se přizpůsobili docela rychle, ale aby si zpravili střechu, na to nějak zapomněly. A pro zdejší fachmany a intelektuály - by mě zajímalo, co si myslíte, že se stane s domem, do kterého pravidelně chčije dírou dva metry čtvereční, navíc když v tom lese chčije hodně vydatně. To, že nemají benzín - by mě zajímalo, kdo z nás má doma galony benzínu v kanystrech obzvláště, když takový výpadek nikdo nečeká (a kdyby se to stalo ted a tady, tak garantuji, že do dvou dnů by byly všechny benzínky na suchu). To, že na konci odešli do divočiny - stačí se vžít do situace kočky, co se chlapovi prostě neubrání, a čekat až ti k baráku kdokoliv přijde a udělá ti další takový peklo (třeba opakovaně) obzvlášť když se žádné pomoci nedovoláš (navíc když máš doma batole) tak prostě zvolili menší zlo a odešli někam, kde tohle nehrozí. ()

dawnie

Emotivně, vizuálně realistický a NEFEMINISTICKÝ - prostě jen příběh dvou žen, který jsou nucený se o sebe postarat v krajní situaci. Jako zástupkyně ženského genderu deklaruju, že dřevo sekám přesně takhle. Evan Rachel Wood a Ellen Page byly se svýma rolema sžitý, a dostávalo mě, že Evina rozhodnutí po úvodním "šoku" pokaždé začala odhalovat hlubší smysl, kterej byl nakonec pochopitelnej a uvěřitelnej. A ta síla Into the Woods podle mě spočívá právě v tom, že v něm nejsou ty očekávaný zvraty nutný pro film s labelem sci-fi drama. Patricia Rozema to nandala všem filmovým pravidlům a ukázala, že divákům člověk může dát, to co potřebují, i bez toho, aby přizpůsoboval děj jejich očekávání. ()

Katte

Za ten konec veškerý žádný? 3* Ok, Počátek má taky otevřený konec, v pořádku, ale tady jaksi nevíme vůbec nic. Ovšem bez elektřiny může svět vypadat úplně jinak. Iluze se rozpadá a zůstává jen těžká realita. Je to zajímavý film, na který se ze zvědavosti stojí za to podívat, že bych si ho pustila ale znova? No to s největší pravděpodobností ne. Takže za mě na první podívání, krásný příjemný průměr. ()

Mamlas odpad!

Sociální drámíčko o dvou dost neschopných a vypatlaných sestrách, které dlouhodobě uvíznou v domě daleko od civilizace. Tak tam spolu furt jsou, cosi kecají, jí, tančí, koukají na telku, sekají dřevo, kecají a pořád dokola. To trvá tak dlouho, dokud všechno nesní a barák se jim nerozpadne. Otřesně tupé, nezajímavé a nudné. Nějaké body lze uznat za začátek, kdy se rozehrává příběh, který vypadá docela nadějně, ale to skončí po pár minutách a celý dlouhý zbytek je to jen o tom nekonečném tlachání těch bab. (7%) ()

fafejt001

Tak nějak , něco tomu chybělo . Celkem mi lezlo na nervy , jak pořád ta EVA chtěla tančit a přitom byla taková krizová situace . Ten otec tam mohl být celý film a bylo by to , pokud by byl lepší scénárista , určitě zajímavější . Pak ta situace s tím znásilněním , měla sekeru v ruce a týpek byl divný už od pohledu . No divné . Takové nelogické . A jinak žádné nečekané zvraty . Pak porod , nato zapálit domek a hajdy do lesů a tam žít až do smrti . No scifi . ()

veverysiak

Scifi inscenácie nemusím, obzvlášť kúsky s Ellen, dáko mi nejde na chuť, neviem to vysvetliť, ale pôsobí na mňa furt ako repelent na hmyz, takže ma dosť odpudzuje od obrazovky, príbeh je taký celkom bežný, škoda, že tam nenechali dlhšie otca, ten jediný mi celkom rezal, takže 30%. ()