Into the Forest

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

JenomDominik

Krásná hudba, která tvoří atmosféru filmu, je to jiný styl než ostatní postapo filmy. Pár chyb to má, nemluvě o domu který se rozpadl během roku od doby co přestala fungovat elektřina. Ale jinak si nemám na co stěžovat, já si film užil. (70%) ()

v.indruchova

To je snad i škoda energie a slov. Pokud si brousíte zuby na pořádné Sci-fi budete smutní. Tady je jen žánr ukázán, že jsme trochu v budoucnosti, jinak nic víc. Žádné bafání,a ani ufoni nebo podivné stvůry, nic. FIlm se zdál velmi dlouhý a utahaný. Neutíkalo to. Spoutu nelogických věcí. Chování postav je iritující a nesmyslné. Lecos se dá pochopit ze šoku atd, ale co je moc to je příliš. -lije vám do baráku? neopravujte to, jen si počkejte až se celej rozpadne!? Nemáte vit. B12, bežte si ulovit prase, protože v ničem jiném ji zajisté nenajdete!--Hrozný nesmysly, kterým ještě bude spousta lidí věřit :(. A ten konec tomu nasadil korunu. Myšlenka na začátku dobrá, která kamsi zmizela. Jedinej ten tata byl borec! Ztráta času, nemohu doporučit. ()

TonoM

Na začátku filmu jim umře otec, pak jedno znásilnění a konec, žádná ukázka nákazy, pandemie, stresu, loupení ničeho... Místo toho nabídka zajímavého děje se sympatickou dvojicí (sestry) Ellen-Rachel který bojují se samotou a nástrahami postakop.světa. slušná béčková oddechovka, která neurazí, zároven moc neohromí. /40%/ silnější 2* ()

endymion

Pěkně natočené, holky sympaťačky, ale děj velmi, velmi, VELMI předvídatelný. K tomu smrtelně pomalé tempo a konec bez valného konce. ()

Thug_Leo

Mohlo to být mnohem lepší, namísto utrácení rozpočtu za rádoby high-tech dům mohli tvůrci více zapracovat na thriller prvcích namísto tam frkli Sci-Fi. Eklund je slizák od pohledu a proto jsem již od prvního setkání čekal co provede hlavním postavám. Největší drama zažijete když se zlomí trám, zasmějete se když blbka spadne ze stromu, depresi z jezení kvítek a nasranost z nulového konce. ()

kajza80

Jako film mě bavil. Mám ráda apokaliptistické filmy. Většina takových filmů je o tom, jak parta lidí (nebo jeden člověk) se snaží dostat do nějaké komunity. Po cestě hledají jídlo, přepadne je banda nějakých zlých chlápků,..... Tento film se odvážil dostat se z klasických dějů a zápletek. Bylo to takové (trochu) romantické, drama, kde ani nebyl nějaký závěrečný super fight nebo vyústění. Bylo to hlavně o vztazích a o něčem, na co se až tak jiné filmy tohoto téma nezaměřují. Už jsem to psala-zaměřují se na to, jak přežít, ale pod přikrývku tohoto už nevidíme. Některé věci, mi připadaly lehce nesmyslné-např.: smrt otce. Nevím, jestli by zemřel tak rychle, když se 'jen' pořezal do nohy (ale stejně by zemřel bez péče doktorů, tak to urychlili- chápu zase z režiserského hlediska (nebo nějakého)). Bez té smrti by to nebylo ono. Dále těhotná dívka (s porodními bolestmi) jde docela v pohodě do kopce v lese.-Ale to jsou jen maličkosti u jiných filmů to vnímám víc. Děj je prostý-jak se s tou apokalipsou vyrovnat a co dělat dál... Určitě jsem neviděla naposledy. ()

Martin29

Bohužel jsem čekal něco jiného přitom trailer se mě hodně líbil. Když nejlepší postava (jejich otec) umře po 30 minutách je něco špatně jelikož ty 2 ženské mě už nebraly. Jedna z nich by nepřežila za normálních okolností ani týden natož tak více jak 8 měsíců naopak ta druhá u té se mě líbilo jak uvažovala, ale od určité chvíle prodělá lobotomii a chová se též jako kráva. Některé scény a dialogy jsou též perly bude to mé dítě má vlastní hlavu (ne to jsem nečekal jsem myslel, že bude mět hlavu kyborga třeba) nemluvě o tom, že mají před barákem auto s benzínem a nepoužijí ho pak jim s ním odjede jakýsi chlap (jediný rozumný nápad) o tom, že mají tolik jídla, aby přežily a knížky o všem co potřebují . Konec už je totální blbost jít bývat do lesa místo do baráku kde celý život žijí je podivné kecy o plísni jsou mimo jelikož, když se tam narodilo tak to asi nevadilo, že. 40 procent ani to sci-fi nečekejte jelikož se ani nedozvíte co se stalo. ()

Profík

Naprosto zapomenutelnej film, kterej má docela podařený momenty, pár zajímavě načrtnutejch linek, ale je to spíš cvičení na téma, jak natočit za co nejmíň peněz postapo film a to se zbytečně zářivejma hvězdama. 55%. ()

Hansolo35

Jestli existuje nějaký člověk naprosto neadaptovaný na život v postapo, tak je to tahle famílie. Otec levák jako když vyšije. Barák nedokázal spravit, všude zatéká, solárko nefunguje. Žije sice "eko" v lese, ale jinak neumí ani nastartovat auto s vybitou baterií, ani sestavit motorovou pilu a tak není divu, že se hned zrakví při zcela zbytečném kácení stromu. Proč zbytečném? Holky pak vystačí se zásobami dřeva až do konce, takže klidně mohl dělat jinou, užitečnější práci. No nic. Autor filmu se potřeboval zbavit mužského elementu a tak se ho zbavil. Co tu máme dále? Starší sestra má v hlavě jen piliny a tanec. Tancovat moc neumí, ale snaží se to naučit od rána do večera. Mladší sestra obstarává zbytek domácnosti. Když ovšem odmítne dát jediný benzín na hudbu k tanci, tak s ní starší sestra Eva rozváže veškeré styky. Jen když Ellen uvaří, tak si jídlo odnese do brlohu a dál s ní nemluví. Pak se přece jen chlap objeví. Je to Ellenin kluk. To Eva obživne a snaží se ho vyštvat. To se jí povede. Ellen zůstane se sestrou, protože někdo jí musí při tanci živit. To už uplynulo asi půl roku a je jasné, že civilizace je v troskách. Takže Eva pokračuje v tanci a přípravě na taneční konkurs (!). Dům se bez údržby pomalu hroutí. Holky uprostřed lesa plného plodů a masa pomalu dojídají poslední zásoby a neví co dál. Pak je napadne sbírat borůvky. Evu mezitím zmlátí a zbouchne nadržený prodavač. Při odchodu jim ještě ukradne auto. Eva, pochopitelně, je na dně a tak leží (stejně jako doteď) a Ellen se o ní stará. Pak Eva zjístí, že je těhotná a dítě si chce nechat. Koneckonců osobní služku má a dítě je přece z čisté lásky. Zhruba po roce napadne holky (ale jen kvůli děcku), střelit kňoura. Což se, kupodivu, povede a ony mají co jíst. Poté Eva porodí v lese a rozhodne se být lesní člověk. Ve sledu naprosto šílených rozhodnutí zapálí dům (je přece plný plísně a střechu se jim nepovede spravit a tak to ani nezkusí) a v noci, uprostřed lijáku (!), odchází do pařezové chaloupky, kde určitě žádné plísně nejsou. Jestli nezemřely, tak tam žijí dodnes. No, myslím, že za pár týdnů by byly bradou vzhůru. Tak levou rodinu aby člověk pohledal. ()

Dalajlada

Trochu mi to celou dobu zavánělo Le Temps des loups. Svět v totálním chaosu, nikdo neví o co jde a nikdo neví co má dělat. Tady je to však ve výrazně komornějším prostředí. Kdyby to bylo alespoň trochu uvěřitelnější (zima, krev), tak bych hodnotil lépe. Za vidění to rozhodně stojí. ()

Nataraja

Nechal jsem se zlákat i místními komentáři, ale tohle je scénáristický paskvil. Možná tu byla snaha o feministický film, ale vyšel z toho pravý opak. Aneb jak ukázat a znovu potvrdit, že ženy chtějí jen rodit, ale o správě domu ví úplný kulový... tohle neberu. Feministi ať se raději nedívají. ()