Into the Forest

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 1.8 2016 | 64% | Počet Hodnocení 65 | Zkrácený obsah: Tatíček umře, sestra potřebuje benzín aby doplnila generátor, přičemž druhá sestra jí to rozmlouvá a obě dvě se náhle dostanou do sraček a sporů mezi nimi a dalšími hovny..Těch filmů o apokalypse a bezmoci v lese je už přece jenom dost, ale u ITF to tak prostě není... Film mě na začátku vcucl do sebe a nepustil až do samotného konce... Byly tam i mrtvé záběry, které se zbytečně moc prohlubovaly až to diváka začne opravdu srát... Je to asi jediný snímek, ve kterém uvidíme Ellen cecky a jako dodatek znásilnění či Evan cecky taky! Těch cca 95 minut podívané bohatě stačí a už je jenom škoda, že scénář nerozvinul lepší konec, ale třeba je to vodítko na druhý díl.. Zajímavě realisticky natočeno.. Skvělá kamera.. ()

runner85

Film začal tak skvelo a aj napriek svojej krátkej minutáži rýchlo strácal na tempe. Ku koncu to už bola veľká nuda. Stále rozmýšľam medzi 3* a 4* ... ()

Aljak

Takých kadejakých "postapokalyptických" filmov sme tu už mali celkom dosť. Vzhľadom na to som sa trochu aj obával, že toto bude ich obdoba bez akejkoľvek originality. Ale napokon "Into the Forest" až také sci-fi predsa len nebolo. Práve naopak. Tento príbeh priam realisticky reflektoval našu závislosť na energetických zdrojoch a elektrike. Naša civilizácia už bez toho akoby ani nedokázala existovať (hoci predtým sa to celé storočia dalo prežiť) a trvalý výpadok energie môže naozaj pre nás znamenať skazu a totálny úpadok - v konečnom dôsledku aj apokalypsu (minimálne morálnu a etickú). Asi takto nejako by to azda potom vyzeralo, keby sa blackout stal skutočnosťou. Ľudia by pochopiteľne upadli do apatie (akoby jej už teraz nebolo dosť?) a každý by ochraňoval v prvom rade sám seba (poprípade svojich najbližších). Práve ten realizmus (teda až na jednu gynekologickú scénu bez akejkoľvek krvi) sa mi na tom veľmi páčil. A v podstate aj také filozofické zamyslenie nad tým "čo by bolo, keby...". K tomu vynikajúca kamera a výborné herecké obsadenie (Ellen Page & Evan Rachel Wood) v úlohách sestier. Škoda, že v tom nebolo viac dramatizácie a zlomov v deji, a škoda aj toho slabšieho záveru, ktorý vyznel dosť neutrálne. Ale na toto by ma bavilo pozerať ešte aj ďalšiu hodinu a pol (tých 100 minút ušlo ako voda). Dávam 4* (ale nechýbalo veľa ku piatim). ()

Caminzind

Přecitlivělý apokalyptický midcult, který nemá z čeho čerpat skutečné emoce, načež je nucen je nasimulovat skrze hudební motivy. Patricia Rozema je totiž příšerná vypravěčka. A to na celém snímku není to nejhorší. Nejhorší je, že děvčatům spadl internet a zbyly jim poslední dvě žvýkačky. Tohle celé bylo prostě k smíchu, a ten průser šel cítit doslova od první minuty. Abych to teda celé trochu rozvedl: Drama tohoto příběhuje je odvislé od faktu, že hlavní postavy (na přání autorky) jsou neschopní idioti, ukrytí před světem v lesích, ačkoliv jejich civilizační, tj. technická závislost není o nic menší než je u obyvatel měst. Logicky tedy jejich adaptabilita na prostředí, které si zvolili ke svému životu nemůže být vyšší než u průměrného městského blba, jakým mohu být třeba já nebo vy. OK, já to respektuji, Patricia Rozema je kravka, proto i její postavy mají být kravky. Ale co může čekat od diváka, který v příběhu bude hledat hrdiny, se kterými se chce ztotožnit? Anebo jinak, polopatě, a teď asi BACHA NA SPOILERY: Jak může hrdinka nechat vybít autobaterii, když na ní tolik závisí jejich přežití? Jak můžou nemít zajištěnou dostatečnou zásobu benzínu, když je pro ně tak strašně složité se dostat do civilizace jinak než autem? Jak zvládnou půl roku škudlit pár litrů benzínu, a pak ho div neprohýřit kvůli nějaké sentimentální dívčí jízdě? Navíc, když ví hovno, co se stalo se světem? Jo, sentimentu je tady plný kýbl, za to akce a rozvahy v předvečer vlastního zániku opravdu pramálo. A dále: Jak jim může (15 měsíců od výpadku) spadnout kvůli bouřce celý barák na hlavu? Jak můžou výpadek elektřiny vydávat (v době solárního boomu) za globální problém, zatímco pozitivní zprávy (viz Boston) jsou pro ně pouhé zvěsti? Jak si mohou být jistí svým bezpečím doma, když se nakonec stejně vydají kamsi do neznáma, navíc s kojencem na krku? (A jo vlastně, jedna kravka ucítila kouř z nedalekého tábořiště.) Jak může někdo tohle natočit a chtít při tom moji účast? Já nechodím na takové naivní kryptolesbické přednášky o tom, jak i ženským rostou koule. Mimochodem vážně to není sci-fi. 23% Jinak slušná kamera. ()

M.i.k.e

člověk by nikdy neřekl,že Ellen Page,Evan Rachel Wood,hezké prostředí kanadských lesů a tklivá hudba dají ve výsledku dohormady k uzoufání nudnou podívanou.Nevadí mi komorní a pomalé filmy,ale co je moc je moc.Vůbec už pak nechápu proč se film řadí do sci-fi žánru - možná je to kvůli nelogickému chování postav,protože jiný důvod tu prostě ne a ne najít..20% ()

honajz2

To je tak strašně minimalistická sci-fi, až už tu skoro ani není vůbec znát. A ona tady vlastně není ani důležitá, celý ten film je především o vztahu těch dvou sester (myslím sesterský vztah, pokud si tu náhodou někdo myslel, že dojde k incestu), které se snaží vyrovnat se smrtí otce a snaží se přežít na samotě u lesa, jelikož prý došlo k apokalypse, ve městech jde o život, ale vůbec nic není potvrzené, holky to nezjistí, všechny informace berou od několika mužů, co se tam občas objeví, ale i tak, vůbec to nemají potvrzené. Každodenní příděl jídla mají nižší, než židé v koncentráku a pak v tom filmu přijde ještě několik blbých zvratů, včetně konce, který možná má symbolizovat usmíření se se situací, ale i tak je hloupý. Do toho všeho je to taky strašně nudné a nezajímavé. Jediným kladem je tu pro mě kamera, jinak mě ten film dost štval. Už mě tyhle minimalistické festivalové postapo sci-fi, ve kterých hlavní hrdinové žijí někde v lese a vůbec nic se tam neděje, začínají pomalu štvát, protože jsou skoro všechny na jedno brdo a skoro všechny mají stupidní finále. 1* ()

C0r0ner

Pár pětihvězdičkových scén tam bylo a k nim bohužel spousta takových nijakých, kdy si člověk říkal, že se klidně daly vystřihnout. No jo, to by to pak ale mělo slabou hodinu. Námět a zpracování super, scénář to chtělo napsat lepší, protože takhle je z toho jenom průměr. 60% ()

KajusaK

Očekávání bylo velké ale nestálo to bohužel za nic. Čekání na něco, co nepřišlo a bylo to jen dlouhé nic. Ellen byla super ale ani ta to moc nezahránila, Evan R. Wood je opravdu hodně nesympatická herečka. ()

Larushka

Světlý moment filmu vždy následoval totální bulšit. Ano, vím, že je to "sci-fi", ale když se postavy chovají nelogicky, tak z toho prostě nemůžu. Nápad dobrý. Hezkej hi tech dům. Vždycky mě fascinuje, jak se tam producírujou polonahý, naboso - já mrznu pomalu i v horký sprše... Konec debilní. #TeamEllen ()

dr.fish

Holky to zahrály náramně, to je jisté. Zhruba do poloviny to mělo směr a smysl. Závěr se hodně vymkl kontrole a hlava mi z toho šla kolem. Takže dávám nakonec jen tři hvězdy, jelikož ten, kdo to tvořil, určitě byl v lese tak maximálně na procházce, ale asi tam ani nepřespal. 60% ()

skrblik007

Takovéhle minimalistické postapo já můžu. Naturalistické a syrové ztvárnění různých okamžiků mapuje black out a následující rok v životech dvou sester na samotě u lesa. ()

Avathar

Po Z FOR ZACHARIAH ďalšie civilné post-apo. Sadlo mi to. Pomalé, herecky výborné, atmosférické, emocionálne. Neklišovito podané posolstvo o vzájomnej pomoci a spolupatričnosti. A okrem iného film, ktorý elegantne poukazuje na to, aká je naša tzv. vyspelá civilizácia v skutočnosti krehká. Veľmi dobré. ()

Moogwi

Film od ženy pro ženy. Nebýt toho, že film režírovala ženská, dal bych těm dvoum magorkám měsíc na přežití. Takhle to zvládly o něco déle, ale v tom pařezu to moc dlouhého trvání už určitě nemělo, vzhledem k tomu, že barák stihly zlikvidovat do roka a do dne. Co tam proboha celý dny dělaly?? ()

VasaX

Survival drama s dobrým námětem poseté drobnými nesmysly/nelogičnostmi a scénáristickými zkratkami a "deus ex machinami". Nechci konkrétně rozebírat které, ať nedělám moc spoilery, ale k těm "machinám" - po roce se barák, ve kterém žili cca 15 měsíců začne fatálně rozpadat (prvně jsem chtěl napsat že je to velká lesní emancipace, ale tohle si dokáži vysvětlit pouze totálním zanedbáním ve chvíli kdy chlapská ruka zmizela z obrazu), aby nasměroval děj k nějakému finále. Nebo rok po to, co byly naposledy ve městě, se "náhodou zjeví prodavač, co ho tam potkali, protože "šel okolo". Žijí na samotě v lese, 8 galonů daleko od města (30 litrů, i kdyby ta jejich plechovka žrala v průměru 10/100, tak je to 300 km...). A tak je to se vším a zachraňuje to jen krásná lokace samoty a okolního lesa a ne tak úplně otravná Ellen Page (ke které jsem si za její hereckou kariéru stihl vybudovat averzi, ale nevím proč, stále jí dávám šanci). Štafetu otravnosti tu přebrala Evan Wood, kterou jsem měl mnohem raději v Barefoot. Rozema si to prostě sicea natočila, ale očividně tomu moc nerozuměla, protože ač natočené je to poměrně zdárně (hodně tomu pomáhá zdatná kamera), ale obsah je děravý a kostrbatý jak deštník po pátém krupobití. Za mě spíš propad, ale musím ocenit snahu. ()

Kalidor_

Není to špatné, je to takové soft postapo. Děj plyne pomalu, zvratů tam moc není, do toho relaxační hudba Maxe Richtera, ale díky tomu všemu nakonec převládne pocit nudy. ()

zolo23

Podľa ohlasov malo ísť o filmovú pecku...ja som videl "iba" obyčajný "postapo" film akých som už videl neúrekom. A rozhodne lepších. Nič výnimočné sa tu nedeje, žiaden prekvapivý prvok a tak nám ostáva sledovať iba dve sestry ako sa každá s daným osudom vyrovnáva po svojom. P.S. Kto ešte nevidel kozy Ellen Page, tu má neuveriteľnú šancu :) ()

zsn

Fantastický film. Před místní chátrou je ale bezpředmětné jej obhajovat. Ellen Page si vybírá samé skvělé snímky a její projev je dokonalý. To už ale vim od dob Hard Candy. Není větší důkaz hereckého talentu než ve filmu o dvou lidech. ()

F.W.Colqhoun

Klišé praví, že skvělé sci-fi lze natočit za nulové peníze. Into The Forest dokládá, že za nulové peníze lze točit i průměrné postapo. Stačí dvě herečky, jedna nic moc pěkná a herecky přeceněná, druhá krásná, která to za tu populárnější celé oddře. Druhým pilířem je v tomto případě scénář spoléhající na odlehlé lokace, kde pro navození atmosféry nepříliš vzdálené budoucnosti postačí nemnoho triků a děravá střecha, kterou do stavebně odfláknutého vystajlovaného obydlí zatékají kyselé deště. Protože potom vypnou proud. Co chybí storce na sci-fi rafinovanosti, substituuje v rovině věrohodně složitých sesterských interkakcí. Kdyby to celé nepáchlo adolescentní podbízivostí, která cílovému publiku hledajících se slečen sugeruje důvodné podezření, že jediný slušný chlap na světě je tatínek (kterej nemá ani v životě ani ve filmu tolik času se zdiskreditovat), a kdyby mi nebyla Ellen Page tak protivná, možná bych byl štědřejší. ()

Milky.

SPOILERY: Příjemná post-apo komorní jednohubka o konci moderní civilizace z pohledu dvou sester. Ubíhalo to krásně, dívalo se na to krásně, o to víc, že o nahá prsa nebyla nouze, čímž mě hlavně Ellen Page překvapila, konečně ukázala své lajdáky poctivě světu. By mě zajímalo kolik za to dostala. Ale jinak o nic zas tak speciálního nešlo. Eva mě neustále vytáčela svými spratkovitými výmysly, hysterií a celkově se chovala jako fracek. Tím děckem mě dostala a obecně konec filmu, kdy někdo řekne: "Tady je moc plísně a špína a nedrží to, spálíme ten barák, není bezpečný pro děťátko" a jde bydlet do vykotlaného stromu....sorry, ale tohle je vyloženě na několik facek, nerozuměl jsem její ségře, že na to přistoupila. Ještě mě překvapilo, že když si nějaký film hraje na takhle realistický tak pak ukáže klišoidně skoro umyté novorozeně přímo po porodu, to si mohli odpustit. A když už jsme u té reality...tak nějak nechápu jak dokáže někdo jíst hrstku rýže s pár fazolema denně, plus nějaké bobulky, a přitom trénovat balet. Tohle byla hodně blbost. Kolem a kolem nakonec dobře a originálně natočený film se zpackaným koncem. ()