Reklama

Reklama

Gwen je posledním členem rodu, který může cestovat v čase. Kvůli tomuto daru musí spolu se svým přítelem Gideonem sloužit lóži, která je využívá k naplnění svých zájmů. Jejich vztah je ohrožen, když se lóže snaží zvídavou dívku ovládat pomocí její lásky ke Gideonovi... Už stovky let se v rodinách Villiers a Montrose dědí gen cestování časem. Tento gen nečekaně zdědí Gwendolyn Shepherdová - nemotorná zmatkařka a černá ovce rodiny. Pomocí chronografu musí pravidelně cestovat časem, jinak by ji překvapovali nekontrolovatelné časové skoky. Je závislá na lóži strážců, kteří ovládají chronograf a ona jim musí sloužit. Všichni si mysleli, že roli zdědí její sestřenice, kterou spolu s Gideonem roky na úlohu připravovali. Celá rodina považuje Gwedolyn za neschopnou, a tak ji nechtějí prozradit, co je vlastně jejím cílem a proč předchozí cestovatelé časem Lucy a Paul raději utekli do minulosti a vzali s sebou chronograf. Gwendolyn chce zjistit pravdu, podaří se jí v minulosti najít Lucy a Paula, ti ji poví, že je dle proroctví výjimečná a musí na sebe dávat pozor. Chronograf ukradli, protože by se s její krví navždy uzavřel a moc lóže by byla neomezená. (TV Prima)

(více)

Recenze (28)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Druhý díl nepředstavuje žádný větší posun ... kamkoliv. S trochou nemístné škodolibosti by se dalo říct, že se pleská od ničeho k ničemu, neboť veškeré jeho pokusy o hlubší romantickou či dramatickou linii sráží na kolena chtěná i nechtěná (NE)herecká neobratnost a poměrně nesympatická prezentace Marie Ehrich alias Gwendolyn Shepherdové. Škoda slov - i vynaložené námahy všech zúčastněných ... slaboučké 3* ()

IZFNP 

všechny recenze uživatele

Komu sa páčila jednotka, bude sa mu páčiť i dvojka. Druhý diel série pokračuje v zabehnutom štýle brakovej filmografie. Oproti knihe pridáva viac a viac zmien, ale stále v rámci konceptu a pointy. Vo výsledku je to však stále to isté a nečítať knihu relatívne nedávno, rozdiely by mi asi vo väčšine prípadov unikli. Treba však uznať, že v kategórii filmov pre násťročných ide stále o vydarenú urban fantasy. Jediné, čo som nedokázala prekúsnuť, boli novo používané modré šošovky hlavnej hrdinky. ()

Reklama

Tom10000 

všechny recenze uživatele

Krátce: Velice pěkné pokračování prvního dílu. Gwen a Gideon jsou do sebe zamilovaní, ale jejich láska podstoupí těžkou zkouškou, když jimi lóže manipujuje a využívá jejich slabiny. Kromě hlavních postav jako vždy pomáhají i další, které společně navštěvují Gwen a Gideon v minulosti. Plány hraběte se ale stále plní a dokáže zlomit pouto mezi těmito dvěma natolik, že začne Gwen cítit ke Gideonovi odpor. Jejich láska k sobě je ale tak silná, že se zase dají dohromady a na hraběte se budou i nadále chystat (...). Trochu slabší než jednička, ale jelikož jsem viděl i trojku, vím, že ta zase předežene oba díly. 85 procent a doporučuji! ()

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Tenhle Saphirblau už němci zvládli o něco lépe, než svou prvotinu, ovšem pořád chybí ta struktura. Pořád se snímek plácá a některé dialogy jsou opravdu nesnesitelné. Každopádně ve srovnání s Rubínem je to velké plus, protože příběh ač působí zamotaně, ledacos už napovídá a není to úplně nesmyslné. Navíc hrdinové lehce dospěli a před kamerou jim to jde lépe. Uvidíme, třeba závěrečná část nás překvapí úplně. ()

Ivusha 

všechny recenze uživatele

Zmršili mi Xemeria! Je to stejná ostudnost jako první díl... tentokrát už se to ale alespoň trošku blížilo předloze. Průser byly vlastně hlavně věci, které se od předlohy vzdalovaly... a to soirée, to bylo něco otřesnýho (opět otočeno o 180° oproti knize). Jo, a taky bych chtěla takhle brutálně modré oči (kam se hrabou moje modrošedé). Škoda, že to byly čočky. :D ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama