poster

Modrá jako safír

 • německý

  Saphirblau

 • slovenský

  Zafírovo modrá

 • anglický

  Sapphire Blue

  (festivalový název)
 • český

  Safírově modrá

  (festivalový název)

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi

Německo, 2014, 116 min

 • natali.sek
  *****

  Na film jsem koukala, protože miluju knižní předlohu. Jelikož u prvního dílu cosi změnili a dali i něco z druhého, i v druhém díle je lecos pozměněno, ale to mi vůbec nevadí. Opravdu se mi film líbit a nemůžu se dočkat třetího dílu SMARAGDGRUN. Doufám, že bude dříve, než plánují (28.7.2016). Film doporučuji, nejen kvůli knižní předloze, ale i kvůli hezkému hlavnímu hercovi, který hraje Gideona - Jannis Niewöhner.(27.6.2015)

 • IZFNP
  ***

  Komu sa páčila jednotka, bude sa mu páčiť i dvojka. Druhý diel série pokračuje v zabehnutom štýle brakovej filmografie. Oproti knihe pridáva viac a viac zmien, ale stále v rámci konceptu a pointy. Vo výsledku je to však stále to isté a nečítať knihu relatívne nedávno, rozdiely by mi asi vo väčšine prípadov unikli. Treba však uznať, že v kategórii filmov pre násťročných ide stále o vydarenú urban fantasy. Jediné, čo som nedokázala prekúsnuť, boli novo používané modré šošovky hlavnej hrdinky.(23.1.2018)

 • lucijelucije
  ***

  Tenhle Saphirblau už němci zvládli o něco lépe, než svou prvotinu, ovšem pořád chybí ta struktura. Pořád se snímek plácá a některé dialogy jsou opravdu nesnesitelné. Každopádně ve srovnání s Rubínem je to velké plus, protože příběh ač působí zamotaně, ledacos už napovídá a není to úplně nesmyslné. Navíc hrdinové lehce dospěli a před kamerou jim to jde lépe. Uvidíme, třeba závěrečná část nás překvapí úplně.(10.10.2015)

 • Wajny13
  *****

  Tento díl byl o hodně lepší než první díl - více se přiblížil knihám, Gideon neměl konečně ten hrozný culíček, který mě drásal v prvním díle a konečně se začala něco pořádného dít. Dost se mi líbí romantické (až sexuální) scény, které v knize nebyli - takhle pak láska G a G vypadá reálněji a konec se bude zdát uvěřitejnější. 5*(22.6.2016)

 • Ivusha
  **

  Zmršili mi Xemeria! Je to stejná ostudnost jako první díl... tentokrát už se to ale alespoň trošku blížilo předloze. Průser byly vlastně hlavně věci, které se od předlohy vzdalovaly... a to soirée, to bylo něco otřesnýho (opět otočeno o 180° oproti knize). Jo, a taky bych chtěla takhle brutálně modré oči (kam se hrabou moje modrošedé). Škoda, že to byly čočky. :D(1.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace