Přežili jsme území nikoho

• USA Saints and Soldiers: The Void

Němci prohráli válku, jenže některým to ještě nedošlo, a tak spojenecký postup zpomalují různé fragmenty jednotek rozpadajícího se Wehrmachtu. Skupina dvou amerických stíhačů tanků M18 Hellcat má být právě tím argumentem, který je donutí vzdát se, na cestě ovšem ještě číhá vysloužilý velitel německých tankových jednotek, pro něhož válka stále neskončila. Převalí se přes něj a jeho muže vítězní Spojenci, nebo se ukáže, že Němci ještě nejsou úplně poraženi? (Idahou)

Idahou

Bezdůvodně nízké hodnocení. 5 hvězdiček si sice nezaslouží, ale chci ho pošoupnout trochu nahoru (60-70%). Nadprůměrný (na současné poměry) film u kterého mi nejvíc vadila hudba, která je přehnaně roznežnělá a to jak se herci tváří při "flashbacku", jinak solidní podívaná o tom, jak se tři německé tanky honí jednoho Hellcata. Čekal jsem daleko větší průser, 3-4* ()

vitac.

Zdlouhavý a nudný válečný film komorního rázu, plný klišé a prázdných dialogů. Postrádal jsem vybudování nějakého pouta k hrdinům, film je tak plochý, že jsem k nim necítil prakticky nic a bylo mi ukradené kdo vyhraje a přežije. Emoce nikde, maximálně jejich náznak. Úplná katastrofa to není, ale znovu bych ho vidět nechtěl... ()

Saxos

Vyhlásíme rok 2014 rokem amerického tanku. Další tankáni se svým Hellcatem na scéně. Je květen roku 1945, pohoří Harz, Německo. Jediná cesta k provizornímu mostu je blokována německou jednotkou s tanky. Amíci se jí snaží zničit. Tímto děj končí. O hodně víc navoněné než Fury. Čistí vojáci, naleštěné tanky, naleštěná vozidla. Vše nepřirozené, jak pro ukázku boje při oslavách ukončení 2. světové války a ne boje bojových jednotek, ať už jedné nebo druhé strany, po již absolvovaných několikaletých bojích po celé Evropě i jinde. Celkem vadí i dost hloupě podané náznaky rasizmu a soudtrack hodící se k filmu o lvici Elze. Herci nudní. Jediným kladem beru hodně záběrů z vnitřku Hallcatů. ()

HanSS

A máme tu další válečný film o hrdinných američanech kteří válcujou naprosto neschopné něměcké vojáky po desítkách až si člověk říká jak mohl Hitler dobít skoro celou Evropu z takto idiotsky se chovající armádou. Na nějakou realističnost se opět z vysoka kašle ale na to sem u těchle filmů točenými američany zvyklý. Včem se ale tenhle snímek liší od ostatních je ten, že zde vojáci válčí spíše mezi sebou než proti nepřátelským němcům. Protože v americké armádě jsou si vždy všichni rovni bez ohledu na barvu pleti a tak amíci místo aby valčili tak se jen hádaj srdceryvně se svěřujou jak nim jsou všichni krutí. Je tu tolik klišé až běda! Chápu, že z omezeným rozpočtem nejdou dělat zázraky tak tu nebudu rozebírat efekty ani ty hrozné herecké výkony ani ten televizní look ale nad vším oči přivírat nejde. Za mě 3,5 z 10 ()

suboss

Nechcem nikoho uraziť, ale to ako sa tvária herci v tomto filme, ich herecké umenie, ako aj réžia sú veľkým prepadákom. Odtrpel som to do konca iba preto aby som mohol film objektívne zhodnotiť ako celok. Odkaz pre filmových nadšencov, ktorí to ešte nevideli: Nepozerajte to!!!!!!! ()

wick

Lepší než Fury...komornější, ale s větší atmosférou, uvěřitelnější a bez přitroublého Brada. ()

liebgott

Film není na pět to rozhodně ale pořád jsem se u tohohle filmu bavil stejně jako u Fury . Tenhle kousek o jednom Hellcatu je parádní ukázka toho že není potřeba rozpočet jako na stavbu Saturnu 5 aby jste udělali dobrý válečný film . Postavy v podstatě pořád chrlily skvělé hlášky a příběh nebyl sice nijak originální ale fungoval a taky je skvělé že se hlavní postavy proháněj v Hellcatu a né v Shermanu . Rozhodně skvělá záležitost ()

Maulincio

Hodnocení 57% (leden/2015) se nedivím... Na filmu je strašně poznat, že se do něj moc neinvestovalo... čili všechno vybavení je pravděpodobně popůjčovaný a všechno se muselo vrátit ve stejným stavu v jakým se to půjčilo - takže žádná špína, žádný bláto, jak kdyby figuríny z muzea vyjely do Německa a to dost kazí celkovej dojem. A zhruba stejně kvalitní jsou i herecký výkony. Pokud se vám nelíbil FURY kvůli pár nereálnejm scénám, tak tady si myslím nepolepšíte. Jestli přemýšlíte jestli se na film kouknout, tak jste už určitě viděli Bratrstvo a Ryana pravděpodobně i FURYho, tak vás hned úvodní scéna práskne do očí, protože až příliš připomíná úvod od miniseriálu Pacifik (a mimochodem font názvu filmu? ten si produkce zase vzala ze hry Company of Heroes: Tales of Valor.) Dobře pozitivní věc je, že se snaží hrát na reálnost (i když teda né zrovna úspěšně), ale pravda je že třeba názvy dávek jídel jsem neznal. No ale bavit se 10 minut o dávkách s jídlem a jak se po nich prdí? toto a mnoho dalších scén je důkazem, že je film plnej scén a dialogů bez kterých by se určitě obešel. Od začátku jsem se nudil a k žádné postavě jsem si nevypracoval "vztah" abych jí přál aby přežila. Prostě nic světobornýho. ()

terordemon

Vojnové béčko, kde podarené úvodné titulky navnadia. Potom zbadáte ten škaredý šedivý vizuál, kde všetko vyzerá ako by bolo z umelej hmoty. Znudený nevýrazný herci v príbehu vlnom nezmyslov a pátosu. Akcia o ničom, natočená úplne rutinným spôsobom so škaredými počítačovými efektami. Keď sa 10 ročný chlapci hrajú na vojakov má to väčšiu atmosféru ako toto. Takže ak chcete osláviť sviatok víťazstva nad fašistickou beštiou vojnovým filmom siahnite radšej po dokonalom Fury​. Toto je dobré akurát tak do TV Markíza. 41% ()

nudlis

Trochu lepší televizní film, ale celkově hodně slabý. Nejvíc mě rozesmály naleštěný tanky, pučený z nějakýho muzea nebo od sběratelů - "se vopovažte je při natáčení nějak umazat, holomci, nebo vám je seberem!" :-D ()

goauld

Válečný film ze života jedné posádky během jednoho průměrného odpoledne. Celkem prázdné dialogy, které by zažila kdejaká posádka tanku směřujíc opustěným údolím napříč Německem - než se dostane do nějaké "konfliknější" situace (třeba do Berlína :-)). Věčné téma "být či černoch" snad nemohlo být opomenuto. Kažodpádně - díky "komornějšímu" podání, nedopadl tento snímek tak "klišovitě" a komediálně jako jeho nedávno uvedený "bratříček" s Bredlem Pytlem v hlavní roli neohroženého "emerického gerójce", takže si zde můžeme vydechnout, bo patosu ani přehnaného patriotismu (dokonce se snad jedná o první americký válečný film, kde nezavlaje ona jejich "hvězdnatá" :-)) se zde naštěstí nedočkáme ;-). Jediné co si amíci (zase) "neodpustili" tak opět bylo: ČEKÁÁÁÁM NA SIGNÁÁÁÁL..... A TEN SE NENACHÁZÍ A TAK ČEKÁM DÁÁÁL :-)) .......no co... signál s velitelstvím není, ale ..... ta příroda!!!! :-)) ()

Pitman.tom

rozhodně to není film na 1*. Dal bych minimálně průměr. Taky je ve filmu konečně vidět jinej americkej tank než M4 sherman a to se přeci musí počítat. Není to úchvatná efektová podívaná ale zase to aspoň vypadá "víc" reálně ()

Gordy34

Saints and Soldiers The Void je pěkný film, ale na film Na život a na smrt s Taylorem Kitschem nemá. Jinak se mi film líbil hrozně moc. Nehrajou tam sice moc známí herci jako Shia LaBeouf, ale film se mi během chvilky zalíbil natolik, že mi to bylo jedno. Rozhodně skvělý film a nic bych na něm neměnil. ()

arit

Přežili jsme Ardeny jsem strávil docela dobře ale tohle, kromě snad originální zápletky, už ničím nezaujme. Celou dobu mě to uspávalo a vydržel jsem do konce jenom silou vůle. Nuda. Herecké výkony hluboko dole. Dialogy strašný. Řešení rasismu přímo tahá za uši. Hudba tak trochu vykradená z Bratrstva neohrožených. ()

quido.morava

Po všech stránkách příšerně odfláknutý jinak celkem zajímavý válečný příběh... Ryan Little by měl jít hodně do sebe. Přitom "Aredeny" se mu celkem povedly. ()