Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

Gaia.M

Strašně moc bych si přála kamarádku, která by mi připravila takový výlet! Na začátku filmu, jak se mstila, mi připomněla moji pubertu, když jsem ještě byla taková šílená, teď jsem naopak jako Q, nalinkovaný život, hlavně nedělat nic, za co by mě mohli zatknout. A teď k filmu, nelíbila se mi Cara. Ta holka prostě není hezká, není talentovaná, připomíná mi Kristen ve Stmívání, která nezahrála jedinou scénu bez otevřené pusy. Naopak zasněný výraz Nata, no, ústřední chlapská trojka celkem ušla. Aspoň, že je nehráli třicátníci, jak je obvykle zvykem. Tak jo, film je to hezký, dobře se na něj kouká, rozhodně to nepovažuji za ztrátu času. ()

Rockerman

Měl jsem strach, aby to zas nebylo ve stylu trapné "high-school komedie". Ne, bylo to jiné a docela zvláštní a za to jsem tvůrcům vděčný. Stále jsem ale čekal, kdy mě to chytne a vtáhne do děje, ale po celou dobu se to úplně stoprocentně nestalo. Přitom bylo fajn sledovat partu kamarádů, kteří pátrají po zmizelé Margo, na základě mnoha skrytých indícií. I ta pomsta před tím byla vtipná. Zkrátka film, přes všechny klady nebyl úplně můj šálek kávy. Jen tak na okraj ze všech tří dívek se mi nejvíce líbila ta nejtmavší. Resumé filmu ukázalo, že voda a oheň tedy konzervativního a nesmělého kluka se záhadnou neřízenou střelou Margo nelze dát dohromady. Pěkný film, ale brzy na něj asi zapomenu. ()

septic

Inbetweeners na cestách. Ale pomine-li člověk jak je to pubertální, je to velice dívatelné a co je důležité, je to nad míru výstižné. Můj život je složený ze spousty střípků takových momentů. Film má příjemnou hudbu, dobré tempo, sympatické mlaďochy. Akorát mě zaráží, že jsem tohle našel v sekci mysteriózní filmy ()

Wyder

Už jsem z těhle filmů asi odrostl, ale tohle bylo překvapivě koukatelné. Na nedělní večer to chyba nebude, do kina určitě ne. ()

Raziel_cz

Vzhledem k tomu, že Nat Wolff vypadá jako moje dvojče, to pro mě byl hodně meta zážitek. Je to vtipné, je to smutné, výraznější klišé přijde až na konci, ačkoliv mu předchází příjemný twist. Schreier umí a film zůstává zábavný i s postupující stopáží. Musím se podívat po knize. ()

John8

Papirove filmy, reziseri je nataceji aby zjistili co vsechno lidi stahujou a kopirujou... A obcas to ani za to nestojí. ()

BOURQUE

Netypický romantický príbeh, ktorý však z filmového plátna nedostane ku všetkým. Aspoň som sa dozvedel, že čo znamená výraz „papierové mesto“. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Nerd4Dreaming

Film na kterej se příjemně kouká, a utíká jak voda. Je v něm spousta zajímavejch myšlenek, který nejsou na první pohled viditelný, a člověk je z toho musí tak trochu "vydolovat", ale když si tu práci dáte, bude se Vám to zkrátka líbit. Škoda že i tak zůstává lehká pachuť neslanosti-nemastnosti, kvůli který to prostě nepatří mezi pětkový kousky. ()

Bohnice05

Můj první filmový zážitek s Carou Delevingne. Příšerné. Podle mne má tahle holčina velice toporné hraní, nesympatický hlas a neustálé nepěkně šklebí pusu, když mluví. Bojím se podívat na další film, ve kterém hraje. Když pominu obsazení Margot, které mne zklamalo snad na všech frontách, musím uznat, že se jedná o povedený teenage film. Bohužel už do tohoto publika nepatřím a poněkud mladší děcka prožívající si svou první párty, svoje první pusy a možná i něco víc, už mě tak nějak neberou. ()

MickeyStuma

´Aby jste se našli, musíte se nejdříve ztratit.´ Snímek vypráví příběh o hledání sebe sama, opravdové lásky a přátelství. Je tak vhodnější především pro mladé diváky, kteří by se mohli s postavami i ztotožnit. Příběh obsahuje vše patřičné, co ze snímků ze středoškolského prostředí známe. Kromě na dnešní dobu tradičního fekálního humoru. Dějově se jede na vážnější struně, avšak v lehkosti a snadné uchopitelnosti myšlenky. Hledání vlastního pocitu a poznání té pravé krásy života se nese celým dějstvím v zájmu svého sebevědomí a představám. Příběh vytváří atmosféru, která má v sobě něco pohádkového a zasněného. Byť se nejedná o komedii, je snímek v jádru svěží zábavný a příjemně odpočinkový. ()

Dvoja

Znudění středoškoláci, jež neví co s časem a vlastně celým životem, se vydají hledat svou kamarádku, která o ně nestojí. Ale i tak všem pozmění životy a aniž by to čekali, změní sami sebe. Líbí se mi ten impuls, pojetí a nemám žádné zásadní výhrady. Příjemnej kinovej zážitek. ()

michald99

Cara Delevingne byla on screen asi 15 minut z celýho filmu. Ta jedna hvězda je za těch 15 minut, které jako jediné přinesly do filmu spád, lehký humor a trochu hereckého umu. ||15%|| ()

Charlie84

Dosti odlehčená zábava, která mě zručně vtáhla a ač se nedělo nic převratného, kucí i holkí byly sympatiční, nezahledělo se to příliš do sebe = hlavní záhadná EMO protagonistka nebyla otravná a člověk tak nějak chápal, proč hlavní ňouma dělá to co dělá. Fakt nečekejte zázraky, ale jako odlehčený pohodový film na večer s nenásilným teen poučením ok. Kdybych na tohle koukal v patnácti místo žána klóda, asi bych se necítil nijak ochuzený... ()

hrudka

Chybí tomu charisma. Na druhou stranu bylo sympatické sledovat, jak hrdinové postupně dospívají. A dobrá muzika. ()

pepa3rd

Na jednu stranu zajímavý film, se sympatickým obsazením, který posouvá žánr teenager filmů mimo ulítlé, rádobyvtipné komedie, ale na druhou sranu mám už po týdnu problém si vzpomenout, co, a zda vůbec, mě na něm něco zaujalo. Pamatuji si dva-tři momenty a to je vše a za půl roku se budu muset podívat sem, jestli jsem ho vůbec viděl. Né každý film může být jako Má mě rád, nemá mě rád 60 % ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra