Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Xmilden

John Travolta koncem 70. let znamenal prakticky totéž co Tom Cruise v 80' a Leo DiCaprio v 90'. Prostě idol dívčích srdcí se vším co k tomu patří. Horečka je jeho přelomový a zároveň osudový film. Úvodní scéna, ve které si to frajírek Tony rázuje městem v doprovodu Staying Alive mě nikdy z hlavy nezmizí. Ano, tenhle film mě bavil. 75% ()

claudel

Doplnil jsem si velkou mezeru ve filmovém vzdělání. Coby filmový fanoušek jsem tenhle film zkrátka musel vidět. A musím říct, že jsem příjemně překvapený. Nečekal jsem vedlejší dějové linky věnované problémům přistěhovalectví a revolty dětí vůči rodičům. Je úsměvné vidět Johna Travolta v jeho raném věku a sledovat jeho taneční kreace. Nechce se věřit, že je to tentýž týpek, který hraje ve filmu Bez soucitu. ()

Fiftis

Jedná sa pravdepodobne o film s jedným z mojich najobľúbenejších intier celkovo. Tá chôdza Johna Travoltu nemá chybu. Aj tá atmosféra 70tych rokov. Jeden z najúspešnejších filmov 70.rokov nakrútil režisér John Badham. Ten mal šťastnú ruku aj pri voľbe hudobného sprievodu, súčasťou deja sú dnes už slávne hity skupiny Bee Gees. O speváckom a najmä tanečnom nadaniu Johna Travoltu nie je pochýb. Dnešná mládež na tento štýl filmov môže pozerať, že je nič moc. Ale pred rokmi sa tým žilo, úplne iný štýl ani náhodou podobný tomu dnešnému negerskému hip hopu. Napodobňovali sme Travoltove kreácie a tá doba bola úžasná. Tak ako to zachytil režisér, vedel v tej dobe ako si pripútať divákov. A kto má rád život s tancom, nie je nad lepšiu snímku. John Travolta tu podal výborný výkon nielen teda tanečný, ale aj jeho úloha je podfarbená psychologicky a to je dobre. Horúčku považujem za hodnotný film, ktorý stále môže osloviť aj mladú generáciu. ()

nascendi

Aj keď som ani po štyridsiatich rokoch nenašiel dôvod pre štyri hviezdičky, naďalej považujem tento muzikál za významný. Jednak pre Johnnyho Travoltu, pre ktorého znamenal prvý krok k povesti skvelého tanečníka (neskôr Pomáda a Pulp Fiction), ďalej pre dokonalé navodenie atmosféry diskoték a najmä pre výnimočnú hudbu Bee Gees, ktorí vtedy prežívali svoje druhé obdobie slávy. Takže každý, kto by chcel nasávať atmosféru tej doby má pri sledovaní horúčky veľmi vhodnú príležitosť. ()

gabin(a)

V době svého promítání v našich kinech naprostá pohroma pro mě jako pro fanynku Rolling Stones, Doors, Led Zeppelin, Queen, Genesis, Jethro Tull, King Crimson a podobných skvostů. Navíc nás v tanečních učili debilní skupinový tanec na Stayin´Alive, no prostě hrůza. Tehdy bych při své mladické nekompromisnosti určitě označila jako odpad. Dnes za ten bezpočet zparodovaných scén v čele s Připoutejte se prosím, za mrštného Travoltu, za zaznamenání disco doby a ne úplně blbý scénář dávám za čtyři. ()

• Jedním s fanatických obdivovatelů filmu byl filmový kritik Gene Siskel. Sám dle vlastních slov viděl film sedmnáctkrát po sobě a neváhal v pozdější aukci vydat za Travoltův bílý polyesterový oblek 145 000 amerických dolarů. (Hans.)
  • Tony Manero (John Travolta) ve filmu pije koktejl Seven & Seven, což je 1,5 cl Seagram´s 7 Whishky a 6 cl 7-UPu. (Ruuzha)
  • Do hlavní role Tonyho bylo již předem počítáno s Johnem Travoltou. Díky jeho popularitě se však muselo několikrát přerušit natáčení v ulicích města, protože byl neustále obklopen davem šílících dívek. [Zdroj: Cinema] (Terva)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!