Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Horúčka funguje aj po 35 rokoch. Je to zázrak, ale je to tak. Nebol som pri jej sledovaní ovplyvnený žiadnymi vonkajšími vplyvmi okolia, ktoré by ma tlačilo k tomuto filmu, pretože je fenoménom doby. Nežijem totižto v 70tych rokoch. Takže môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že film z tohto hľadiska objektívne funguje. Či je to prázdna komercia, alebo skvelo zahraný odpočinkový muzikál, záleží na vkuse diváka. Ja toto disko obdobie z duše neznášam a napriek tomu som sa bavil. Takže len zopakujem, že film funguje.(8.8.2012)

No když povážím, že v plánu bylo dívat se na Kruh, který se mi celkem líbí a to, že po pár minutách tady toho filmu jsem na Kruh zcela zapoměl, tak musím hodnotit minimálně čtyrkou!!! A já dávám 4hvězdy PLUS! Je to fakt fajnový film. Někdo tady psal, lepší než Pomáda, já bych řekl JINÝ! Pomáda, když jsem se na ní díval již měla nálepku - Legendární film... Ale tady to jsem neznal. Sice nejsem příliš na tancování, ale musím uznat, že ten Travolta to v sobě vážně měl. Během filmu je vidět i jakýs takýs posun. Hlavní hrdina začíná doma, kde neznamená nic. Jeví se jako machýrek a blb.... Postupem filmu z něj vylézá týpek co má sny, plány a je dokonce i intelegentní! :-)(13.1.2008)

Když jsem film viděl poprvé a myslel jsem si, že to bude jen další "Pomáda", byl jsem pořádně překvapený. Ty písně Bee Gees evokují trochu jiné vyznění, ale tohle je pořádné drama, které navíc disponuje krásnými písněmi a výbornými tanečními čísly. Ale příběh hraje prim, a to je dobře, protože je výborný a skvěle natočený.(29.3.2015)

• Attta

Tento film si nikdy nezískal mé sympatie a ani nezíská. Pro někoho možná nostalgická záležitost, ale z diváckého hlediska je tohle šílená nuda. K dovršení všeho si to pusťte s českým dabingem a z průměrného filmu se vám najednou zdá, že sledujete nějakou parodii nebo grotesku a nezachrání to ani hity od Bee Gees.(22.2.2015)

Po zásahu elektrickým proudem mi travoltovské taneční kreace nečiní větších obtíží, ale zatím jsem nenašel partnerku, která by stačila mému tempu. Tony Manero takovou našel a v podmanivém rytmu největších hitů sboru kastrátů z Bee Gees se spolu zavlnili tak, že mne to celkem zaujalo, ale touhu provozovat taneční studio či klub to ve mně rozhodně nevzbudilo.(7.8.2015)

• - Zkušební záběry začal točit režisér John G. Avildsen. Pro tvůrčí neshody byl však vyhozen. (Terva)

• - Během natáčení zemřela přítelkyně Johna Travolti Diana Hyland. Díky této události se Johnovi přičítala zvýšená podrážděnost při natáčení. Filmování bylo na tři dny přerušeno. (Terva)

• - Ve filmu také hrají sestra Johna Travolty Ann, a to roli prodavačky pizzy, a jeho matka Helen. Ta ztvárnila postavu, od které si  Tony (John Travolta) na začátku filmu bere barel s barvou. (Terva)