Horečka sobotní noci

Saturday Night Fever

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Zmes stupidity, naivity a totálnej demencie v tomto filme (najmä dialógy oplývajú značnou dávkou týchto vlastností) už ani nie je únosná a každý psychicky a intelektuálnejšie zdatný jedinec si musí klásť otázku, či je možné vôbec napísať takúto blbosť. Odpoveďou je, že možné to nie je. Scenárista s nami hrá sofistikovanú hru na mačku a myš, keď podobne ako hlavný Hrdina Johny ani my netušíme, kedy to tento film myslí vážne a kedy sa s nami (ne)pekne zahráva. Moje slová potvrdzuje aj fakt, že scénu v metre môžem pokojne označiť za umeleckú a dokazuje, že autori točiť vedia. A dobre. Neviem, či si to nikto nevšimol, ale tento film je najmä perfektnou paródiou a alegóriou.(13.1.2008)

wow!! tak takhle vypadal travolta "na vrcholu".. film jsem shlédla s titulkama, takže mě zklamalo, že na mě nevybafnul pavel trávníček, který k němu už od dob vince vegy tak trošku patří (btw. dabování travolty a princ z tří oříšků pro popelku jsou jediné dvě užitečné věci, které pavel dle mě pro film udělal-a paradoxně jako princ byl nadabován:-) sorry, že to uvádim zrovna tady, ale na filmy s trávníčkem normálně nekoukám).. jinak film měl říz a spád a koule a disco!!! a mě to prostě sebralo:))(7.8.2007)

Doplnil jsem si velkou mezeru ve filmovém vzdělání. Coby filmový fanoušek jsem tenhle film zkrátka musel vidět. A musím říct, že jsem příjemně překvapený. Nečekal jsem vedlejší dějové linky věnované problémům přistěhovalectví a revolty dětí vůči rodičům. Je úsměvné vidět Johna Travolta v jeho raném věku a sledovat jeho taneční kreace. Nechce se věřit, že je to tentýž týpek, který hraje ve filmu Bez soucitu.(22.1.2015)

Před sledováním jsem byl skeptický – očekával jsem slaďárnu ve stylu Pomády a Hříšného tance. Dostal jsem však báječný drámo ze sedmdesátek s životní rolí Johna Travolty. Mundůrek poslední módy, deset čísel vysoký podpatky a Rockyho tvrďáckej hlas. Na párty je to král parketu a pohyby, které předvádí jsou až neskutečné. Taneční záběry nejsou klipově sestříhané, takže si v klidu můžete vychutnat Travoltovo taneční kreace. Je to skvělá podívaná osvěžená prvotřídním soundtrackem, ve kterém dominují především Bee Gees. Trochu mi vadilo, že film nestíhá kombinovat dramatické scény s romantickými, což se projevilo především na konci filmu.(11.1.2011)

• WANDRWALL

Byl jsem na tom ještě v letním kině. To bylo tehdy, když se vdávala moje sestřenice a já tam poznal dvě sestry, co potřebovaly pomoc... Ničím mě ten film neupoutal, ostatní ano, hrou na pompu. Já pokukoval raději na jednu z těch sester, a ve mě probíhalo něco jiného, co s dějem filmu, který byl podružnější. Inu náhody tehdy měly ještě zelenou... Ach ten čas nezralých malin a spontánních vztahů!(4.9.2010)

• - O roli Joeyho, kterou získal Joseph Cali, soupeřil Ray Liotta nebo třeba David Caruso. (Terva)

• - John Travolta kvůli své roli denně běhal dvě hodiny a tři hodiny tančil. Shodil devět kilogramů. (Terva)

• - Tony (John Travolta) má v pokoji plakáty flmů Rocky a Serpico. (CliffLee)