Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Sedmdesátky jsou zachyceny skvěle, i když jsem teď v denících Andyho Warhola našel poznámku, že ve filmu je "New York zachycený mnohem zajímavější než ve skutečnosti", tak kdo ví, jak vlastně ta diskománie probíhala. Zápletka o válkách gangů mezi přistěhovalci je ok, ale mám pocit, že třeba West Side Story ji zpracovalo líp - musel bych se ale na WSS podívat znovu, protože už si to nepamatuju. Soundtrack má pár chytlavých kousků, ale jinak mi to všechno zní stejně, ty dramatické části s knězem a tím kámošem s depresí mohli vypustit, podle mě to kazí atmosféru filmu. Pomáda byla v tomhle ohledu o třídu lepší.(2.8.2015)

• Mahalik

Absolutně ne! Tony Manero by hravě mohl posloužit jako náhražka za dětské chrastítko, neboť jeho hlava obsahuje zřejmě jenom kuličky ve formě dekorativní plsti. V pokojíku má plakát Al Pacina ("Vypadám jako Pacino? Ale jo, trochu jo...), za bratra má opata, který rozlomil krucifix a navíc kamarády, kteří zabijí i celý svůj rodinný klan, jen aby jim nezmoknul účes. Chápu, že disco éra taková byla. Že lidem doputoval sprej na vlasy až do mozku, což mělo za následek dokonalou regeneraci buněk (nikoliv v kladném smyslu), ale na tohle já prostě neměl. Naštěstí se moje vysoká teplota -nabráná při sledování Horečky- usadila při první lžičce nanukáče. Děkuji za ní... P.S. Zvonáče!!!!(19.7.2009)

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - John Travolta, Nejlepší hudba - Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb), David Shire, Nejlepší filmová píseň - "How Deep Is Your Love?" - Hudba a text Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb)(31.12.2008)

Nechce se věřit, že John Travolta někdy vypadal a pohyboval se tak, jako v tomhle filmu, který mu ostatně na dlouhá léta bez pořádné role zajistil existenci. Nejde o žádný převratný děj, jen o jednu taneční soutěž komplikovanou rivalitou mezi dvěma barevnými komunitami, a jak jinak - o lásku. I když film stojí v podstatě jen na hudbě a tanci, občas se do toho hercům vloudí i hraní, je to šikovně nastřiháno - statické scény pohotově střídají scény akční, stejně tak při tanečních vstupech práci střihu a kamery nepřehlédnete jako nepřeslechnete hudbu Bee Gees, která nezapadla prachem. A pátou hvězdičku přidávám za to, co je jen moje ....(29.7.2004)

• Attta

Tento film si nikdy nezískal mé sympatie a ani nezíská. Pro někoho možná nostalgická záležitost, ale z diváckého hlediska je tohle šílená nuda. K dovršení všeho si to pusťte s českým dabingem a z průměrného filmu se vám najednou zdá, že sledujete nějakou parodii nebo grotesku a nezachrání to ani hity od Bee Gees.(22.2.2015)

• - O roli Joeyho, kterou získal Joseph Cali, soupeřil Ray Liotta nebo třeba David Caruso. (Terva)

• - Do hlavní role Tonyho bylo již předem počítáno s Johnem Travoltou. Díky jeho popularitě se však muselo několikrát přerušit natáčení v ulicích města, protože byl neustále obklopen davem šílících dívek. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - John Badham chtěl, aby nešťastný Bobby (Barry Miller) jezdil v Chevroletu Impala. Hrdina chtěl však jezdit ve starém Cadillacu. Štáb to stálo 2 400 amerických dolarů hotově. (Terva)