Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Zmes stupidity, naivity a totálnej demencie v tomto filme (najmä dialógy oplývajú značnou dávkou týchto vlastností) už ani nie je únosná a každý psychicky a intelektuálnejšie zdatný jedinec si musí klásť otázku, či je možné vôbec napísať takúto blbosť. Odpoveďou je, že možné to nie je. Scenárista s nami hrá sofistikovanú hru na mačku a myš, keď podobne ako hlavný Hrdina Johny ani my netušíme, kedy to tento film myslí vážne a kedy sa s nami (ne)pekne zahráva. Moje slová potvrdzuje aj fakt, že scénu v metre môžem pokojne označiť za umeleckú a dokazuje, že autori točiť vedia. A dobre. Neviem, či si to nikto nevšimol, ale tento film je najmä perfektnou paródiou a alegóriou.(13.1.2008)

Achjoooo. Já byla asi před týdnem na muzikálu. A to se mi tak líbilo, že jsem si řekla, že se konečně na tenhle film podívám. Nejdřív mě zklamalo, že jde o film taneční, nikoli muzikál, jak jsem se celá léta marně domnívala. No a pak mě zklamalo snad vše. Pohyby nebyl nijak úchvatné, herečky nijak okouzlující a příběh byl mnohem lépe převyprávěn na prknech pražského Kalichu. Je mi líto. Asi to bude jen Travoltou, že se tato klasika stala klasikou. 3*(9.3.2015)

Tak jenom kvůli Travoltovi a muzice od Bee Gees. Tony v podání Johna Travolty předváděl na parketu neuvěřitelné taneční kreace. Skutečně radost pohledět. Příběh nestojí za moc, ale o ten tu asi nešlo. Nehledala jsem nic hlubokomyslného a dostala pořádnou dávku výborné muziky a tance. Nevím jak by to dopadlo bez Bee Gees a bez Travolty.(11.7.2008)

Čekal jsem, že ten kudrnáč, co zbouchnul jakousi roštěnku a pak sondoval ohledně potratu, v závěru všechny povraždí. Přinejmenším ten jeho zvrácený kukuč tomu celou dobu nasvědčoval, měl jsem z něj podobně mrazivý pocit jako z Elijaha Wooda v nedávném Maniakovi. No nic, nakonec to zabalil zbabělým skokem z mostu. Jo a taky se tam hodně tancovalo. Bee Gees prodali tuny desek, Travolta si málem vyhodil klouby z pantů a já si po letech konečně doplnil restík. Máma s tátou si tenkrát očividně užívali.(31.7.2013)

No když povážím, že v plánu bylo dívat se na Kruh, který se mi celkem líbí a to, že po pár minutách tady toho filmu jsem na Kruh zcela zapoměl, tak musím hodnotit minimálně čtyrkou!!! A já dávám 4hvězdy PLUS! Je to fakt fajnový film. Někdo tady psal, lepší než Pomáda, já bych řekl JINÝ! Pomáda, když jsem se na ní díval již měla nálepku - Legendární film... Ale tady to jsem neznal. Sice nejsem příliš na tancování, ale musím uznat, že ten Travolta to v sobě vážně měl. Během filmu je vidět i jakýs takýs posun. Hlavní hrdina začíná doma, kde neznamená nic. Jeví se jako machýrek a blb.... Postupem filmu z něj vylézá týpek co má sny, plány a je dokonce i intelegentní! :-)(13.1.2008)

• - Námět Nika Cohna byl dlouho považován za soubor skutečných příběhů z Brooklynu. Po deseti letech autor přiznal, že šlo o vymyšlený příběh. (Terva)

• - Film měl kvůli sexuálním scénám, vulgární mluvě a prezentaci drog stanovenou přístupnost R, tedy od 17 let. Aby film do kin přilákal více diváků, hlavně kvůli prodeji soundtracku, došlo na sestříhání problematických pěti minut, aby snímek získal klasifikaci RG, která představuje nutný doprovod rodičů. (Hans.)

• - Film se původně měl jmenovat Tribal Rites of New Saturday Nights. (Terva)