Grace je příběh vyprávěný úplně novým způsobem – očima dívky posedlé ďáblem. Alexia Fast (Jack Reacher: Poslední výstřel) se představuje v roli Grace: naivní, půvabné a nevinné čerstvé vysokoškolačky, která si zvyká na nové prostředí i na svou novou spolubydlící. Když se ale jejího těla zmocní temné síly a rozpoutají chaos, Grace se ocitá zpátky v mrazivé náruči přísné babičky (Lin Shaye) a neúprosných pravidel církve. I tady ji ale pronásledují vzpomínky na děsivou smrt matky a hluboce zakořeněné destruktivní touhy. Je jí jasné, že démony ve svém těle musí zastavit dřív, než bude pozdě. (Bontonfilm)

ShiShinka odpad!

Kdyby to byla jenom otřesná nuda, kde se hlavní hrdinka pořád jen někde plouží a do toho více či méně oddechuje. Ale holka kašle krev a babka jí nadává, že jak se to chová v kostele. Takže jsem se buď nudila, nebo jsem byla brutálně vytočená z demence aktérů. A to nejsou zrovna emoce, které bych chtěla v odpočinkovou neděli prožívat. ()

Renie42

Velice zajímavě pojatý film z pohledu první osoby. Jinak je tu mnoho filmů s tímto tématem. Jen ta fanatická bába mi lezla krkem a to určitě i takový lidé existují v reálu, ze kterých by se ten náboženský ďábel měl vymítit. ()

Hemlock

Grace je film o sice pěkné, ale zato kurevsky nudné a vypatlané vysokoškolské frigidě, na jejíž výchově se podílela jebnutá babka a fanatický farář, jež své ovečky vede božskou rukou k totální demenci. Já se teda nedivím, že Grace jeblo v palici a být na jejím místě, začnu s likvidací okolí buď už na základní škole anebo to vyřeším provazem ve stodole. Tak či onak, snímek je tak chujově natočen, že člověk nestíhá sledovat, co se tam vůbec děje a faktor strachu je absolutně na nule. Hvězdu dávám alespoň za její lesbické choutky, díky kterým bylo v záběru pozadí Alexis Knapp a za délku filmu - 87 minut utrpení se dá zvládnout bez výčitek za promarněný čas. ()

rasto87

Dejová línia nudná, efekty nulové, strašne otrepaný príbeh, zbytočná kamera z pohľadu vlastnej osoby a na horor málo desivých momentov, teda ak tam vôbec nejaké boli. Celkové zhrnutie - strašné sklamanie a blbosť. ()

jkpj22

Filmu nezbývá nic jiného než vykrádat své známější a také uznávanější filmy o vymítání. Postava hluboce věřící babičky je výborná a dodává celému filmu určitě body navíc, pár záběrů se opravdu povedlo, konec (samotné vymítání) je opravdu dobrý. Určitě neurazí nikoho, kdo má exorcist tématiku rád. Slabší tři hvězdy. ()

hasacisko

nechapem tie komentare, ze chybali mi lakacky alebo lakacky boli slabe... a preco by mali byt v kazdom horore lakacky, ovela radsej mam ked sa postupne buduje temna atmosfera, co sa tomuto filmu celkom darilo, nehovorim, ze to bol nejaky meisterstuck ale urcite to nebol odpad len preto, ze sa vymyka z nejakej sablony hororu... Vsetky tie zapory, kvoli ktorym davaju ludia nizke hodnotenia sa mne na tomto filme prave pacili, napr. aj kamera z pohladu hlavnej predstavitelky, bola velmi zaujimava a originalna.... ()

brasek

Snímok rozhodne nie je prepadák ako hovorí aktuálne hodnotenie 38%. Väčšiu časť snímku samozrejme by malo sprevádzať živé napätie a temná atmosféra, dej by mal byť kvalitnejší a lakačky by mali byť desivé. Desivá je akurát sfanatizovaná babička až je odporná, ale nakoniec dostane čo si zaslúži :-) Záver snímku už má svoje grády, správne napätie a atmosféru. Myšlienka Démona ako pomstiteľa, vcelku pobavila a zaujala. ()

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo. Právě pohled očima posedlýho člověka tu ještě nebyl a dává to celýmu příběhu jinej prostor. Neni to protknutý zbytečnýma efektama a to je ještě lepší. 3* dávám jen proto, že to téma je v poslední době už hodně ohraný a ztrácí to kouzlo. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU. PS: Zlo nezničíte :) ()

Mangano

Natočit horor z pohledu první osoby byl zajímavý nápad, ale v tomto případě se jedná jen o hodinu a půl promrhané příležitosti. Do zrcadla nebo klína se můžu dívat doma 10×, na to nepotřebuji posedlou dívku. Hororové prvky tu moc nefungují a hlavní postava je příliš nevýrazná a nezajímavá na to, aby mi záleželo na jejím osudu. Jediné, co bylo zajímavé sledovat, byl ten mladý farář a jeho myšlenkové pochody při souboji jeho samotného s církevním fanatismem. ()

gael83

Stokrát omleté, stokrát viděné takže nuda, nuda a zase nuda, co víc říct k snímku, který pouze kopíruje žánrová klišé, vrství je a postupy dále neprohlubuje, bez invence, bez chuti a zápachu. Jen ta stará katolička by zasloužila pořádnej spanking! Touhle rychlostí hororových šitek, jen dál upadá kdysi tak populární žánr. ()

montel

Grace (Alexia Fast) přijíždí na vysokou školu, kde se chce odpoutat od nábožensky založené babičky, která Grace kontroluje na každém kroku. Grace se díky své spolubydlící dostává na jeden mejdan za druhým a konečně si užívá života. Na koleji ale začne mít podivné vidiny, které měla před svou smrtí její matka a když Grace upadne do bezvědomí, rozhodne se jí babička ze školy odhlásit a odvést jí domů. Zde se ale naplno projeví to, čeho se babička obávala. Grace je totiž posedlá ďáblem...Hrozná sračka natočená očima skoro dopělé Grace, která ještě nikdy nepila alkohol, nikdy se ani nelíbala s chlapcem a nikdy neklela. A tak se rozhodla, že to všechno dožene zhruba za 80 minut filmu. Film nemá šanci ničím zaujmout, není napínavý, postrádá nahotinky a ani se moc nepolekáte. Takže horor na hovno. 20% ()

TinaMar

Nemám moc ráda horory jednou kamerou, ale tohle se povedlo. Alexia Fast se na tu roli perfektně hodila. Super film. ()

zeromen

Slabo ta, žádná akce, napětí, lekačky, prostě nic. Těch pár efektů a záběrů film nezachrání. Velká škoda, když jsem si DVD kupoval dával jsem tomu větší šance. Velké zklamání, jediné pozitivum, pěkný přebal. :-) ()

uprchlice

"Grace" mi jako film i jako postavu připomíná "Carrie". Slušnou ,  nenápadnou, tichou  a věřící dívku, trpící tajemnými schopnostmi a narozenou za šílených podminek. Ovšem u "Grace" je to trochu horší. Žije s babičkou a přichází na kolej, kde jsou spolužáci úplně jiný,  než ona. Narozdíl od "Carrie" není šikanována a umí ze sebe udělat dámu a o chlapce take nemá nouzi. Ve sportu ji to jde. Ovšem to je asi jediná výhoda oproti její "dvojnici". Má hrozné představy o smrti svého spolubydlící a po šíleném večírku skončí v nemocnici. Je škoda, že prostředí nezůstane na koleji, mohlo to byt zajímavější.  Grace tedy zůstává u babičky,  jenže stále má děsivé sny, děsivé představy a začíná se s ní něco dít. Režisér Jeff Chan se snažil o originalitu, ale nevyšlo mu to. Začínal příběh jako "Carrie ".Pak to šlo od "Vymítače ďábla" přes "Chraň nás od zlého" a našlo by se tam toho ještě více. Nebylo to špatné, ale děsivých scén tam moc nebylo, což filmu uškodilo. "Grace" se postupem času zjevuje její spolužák z koleje a sama jako panna objevuje své sexuální chtíče za což ji babička samozřejmě potrestá. Babičku si zahrála herečka Lin Shaye , která to svým vtipným humorem zabila v hororové vánoční komedii "Smrt přichází v bílém ". Má toho na kontě samozřejmě více. Většinou dostává nabídky jako výpomoc při hledání duchů (" V zajetí démonů", "Insidious"). Špatná herečka to není, ba naopak si myslím,  že "Grace" trochu zvedla reputaci. Do hlavní role střihl režisér Alexiu Fast, která není moc známá,  ale nezahrála to špatně.       Co se filmu asi nejvíce povedlo byla kamera. Dalo by se říct,  že divák se po celou domu cítí jako Grace, protože se tam její obličej objevil jen na začátku a pak v zrcadle,  což bylo zajímavé. Závěrečná scéna s vymytáním odhalí divákovi,  kdo byl skutečně Gracin otec a jeho vražda byla solidní. Celkově "Grace" není špatný horor. Pouze je škoda,  že celý film jde docela pomalu, žádné lékačky,  žádné zajimavé zápletky a diváka to dá se říct nudí, což je škoda, takže takový průměr s odřenýma ušima. ()