Keď sa nad tým tak zamyslím, premýšľam prečo sa mi to vlastne páčilo? Aké fluidum a energia z filmu sálala, že to bavilo a s postavmi som sa stotožňoval? .... Odpoveď je , ale prekvapujúco jednoduchá. LAPUTA je film o hľadaní sám seba, priateľoch, životnom poslaní a ceste. Ukazuje filmové postavičky ako partiu nýmyndov a nulákov, ktorý sa točia v začarovanom kruhu. Áno, je to dnešný obraz reality, ale prítomný film to ako realitu berie, je prirodzený a nehraje sa na vysokointeligenčnú artovku.(23.2.2016)

• atomn

nechápu, že si tohle dovolil bioscop distribuovat /ale tak což/, každopádně vidět postavu merlota, co se jmenuje merlot, protože pije merlot, bylo nejvíc. těžkej wannabe odpad, chudák voříšková. jo a ta symbolika s tim ostrovem z gulliverovejch cest je tam tak patrná, že ani nemusela bejt dopředu psaná v tý anotaci.(14.12.2018)

• Tosim

Jasně, kdyby ten film měl vývoj, dával by smysl, ale už by nebyl tak odzbrojujícím způsobem špatný, slova, slova a zase slova a houby z toho. O psychologii se radši nezmiňuju, všechny postavy mají problém, ale absolutně netušíme proč. Je zajímavé sledovat, že s ženskými postavami se hlavní hrdinka seznámí, mužské prostě jsou a hotovo. 30%.(11.6.2018)

Celkem zajímavá současná generační výpověď. Mladá holka vržená do velkého světa se svými představami a ideály, konfrontována všednodenní realitou... Je to příběh o hledání tušeného ideálu a určité ztracenosti sebe sama. Hlavní roli si střihla Terka Voříšková a kdo mně zná, ví, že mně stačí se na ní jen dívat :-). Tady ale myslím předvedla, že zvládne i velká sousta, protože film prakticky stojí na ní a myslím, že hrála setsakra dobře. Bohužel, nevím jestli to byl záměr, ale stejně tak jak Johanka tápe a sem tam bezradně naráží do stěn kolem sebe, stejně tak bezradně se chvilkami točil i sám děj. Bylo to prostě jen takové bytí, bez nějakého většího životního zvratu, jakási epizodka běžného života... Proč ne, ale včera jsem měl tak nějak náladu na víc emocí. Kopu tedy do sebe naráz tři karibské rumy. * * *(11.6.2018)

• slunicko2

Dříve se radostně budovalo. Nyní se neradostně žije. 1) Někdo by mohl říci, že snímek zobrazuje současnou postsocialistickou "ztracenou" generaci, tápající v liberalismu současné doby, na kterou není připravena a s níž si neví rady. Ale o společenský přesah ve filmu nejde. Ti sebestřední loseři by měli problémy v každé době. Kavárna tu představuje předpeklí jejich budoucích životů._____ 2) Výpověď umocňují nudné dialogy o ničem._____ 3) Sympatická je snad jen nálada doupěte, kam chodí parta a lidé spříznění._____ 4) Svůj celovečerní debut pojal 31letý hezký Jakub Šmíd jako generační výpověď. Otázkou je, o čem vlastně vypovídá. Šmíd režíruje v České televizi publicistický pořad Queer, aktivně se podílí na festivalu Mezipatra, což v souvislosti s hledáním kořenů v Laputě jakoby cosi naznačovalo. Ale my nesmíme ani naznačovat._____ 5) Z pěkných kluků mě zaujali kapku přestárlý 41letý Petr Stach (muzikant Kokos), 31letý Jakub Gottwald (Felix, který se oženil), 35letý Pavel Gajdoš (žárlivý básník Miky), 31letý fešný Igor Ozorovič (fotograf Merlot) či 23letý Oldřich Hajlich (muzikant Tony)._____ 6) Výstižný koment: Matty**, NinadeL**.(18.8.2018)

• - Ve filmu vystupuje kapela Bouchací šrouby. (mojkl)

• - Filmová kavárna vznikla ve městě Lysá nad Labem, kde se natáčely i externí záběry. (AnčaRambo)