Reklama

Reklama

Dobrý den, paní Campbellová!

  • USA Buona Sera, Mrs. Campbell (více)
Trailer

Gina Lollobrigida jako ctihodná vdova po americkém vojákovi, který nikdy neexistoval... V malém italském městečku se chystá velká sláva. Po dvaceti letech sem znovu zavítají američtí vojáci, kteří kdysi město osvobodili. Městečko žije, jen jedna osoba je málem na mrtvici. Pro ctihodnou paní Campbellovou, vdovu po americkém pilotovi, respektovanou občanku města, jejíž dcera studuje prestižní školu ve Švýcarsku, je tohle to poslední, co by si mohla přát. Dvacet let se jí dařilo držet své tajemství úspěšně pod pokličkou a živit sebe i dceru z alimentů tří potenciálních otců své dcery. Byla mladá a potřebovala lásku a oni jí jeden po druhém odcházeli. Jak měla vědět, čí je to děcko, co se jí zrodilo pod srdcem? A teď to všechno praskne… Nesmrtelné bláznivé komedii Melvina Franka z roku 1968, v níž v roli Carly Campbellové září stále okouzlující Gina Lollobrigida, čas neubral na půvabu a hravosti ani dost málo. Působivé exteriéry, dynamický scénář a skvělé herecké výkony pobaví po čtyřiceti letech od svého vzniku více než mnohé současné komedie. Bez zajímavosti není, že zápletka filmu Dobrý den, paní Campbellová ožila zcela nedávno znovu v upravené podobě scénáře k muzikálovému megahitu Mamma Mia! (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (80)

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Na stará padesátiletá kolena nějak toužím po tom, abych se mohla ocitnout někdy někde. Třeba v Itálii 60. let v "San Forinu", na Ischii v době nebožtíků, kteří přejí lásce a na Sicílii u komisaře Montalbana. Můžu Itálii a italské filmy, miluju Ginu Lollobrigidu a filmy, kde se celou dobu směju, protože scénář obsahuje krásné vítípky, které herci nádherně zahrají a kde na konci brečím. Což je přesně případ tohoto filmu a důvod, proč se kdykoli, kdy bude zase v televizi, přilepím k obrazovce. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Talianska ukecaná komédia s americkým šarmom, alebo aj americká bláznivá komédia s talianskym šarmom. Gina tu má rozhodne prevahu nad všetkými ostatnými, a to vo svojej postave aj herecky. Klamanie je vraj zlé, ale tu je výdatným zdrojom zábavy, zdrojom príjmov, a dá sa to s klamstvom ťahať pekne dlho. –––– ...protože každý z vás tu po sobě taky něco zanechal. ()

Reklama

sportovec 

všechny recenze uživatele

Závažný válečný film může být i skvělou, gagy a ostrovtipem hýřící komedií, kterou symbolizuje moudrá, uhrančivě krásná žena - Gina Lollobrigida. Legendární krasavice zlatého věku evropského lidstva minulého století a ní i tvůrci filmu - scénáristé Denis Norden, Sheldon Keller a Melvin Frank, současně i režisér filmu - k výchozímu nápadu, následnému propracovanému záměru-libreta a konečně stále dotvářenému scénáři (tím vším skutečně DOBRÝ DEN dýchá) - přidali zdatné herce, úspěšně sekundující skvělé Lollobrigidě, a snahu vyrovnat se s těmi důsledky války, na něž ve velkých historických plátnech nezbývá čas ani prostor. Moudré prozření rozvážných otců, chápavá moudrost jejich manželek i empatická dceřinná láska učinily z lidsky pochopitelného poklesku někdejšího nezkušeného děvčátka bojujícího o přežití ve stále probíhající kruté válce čin, jenž to všechno dokázal pozitivně překonat. Nadčasový rozměr zdánlivě zaměnitelného "lehkého" nenáročného díla je skryt v radosti všedního i svátečního dne, v zázračné schopnosti vzájemně si naslouchat, být skutečně snášenlivý a tolerantní, vnímat nezkresleně opravdu podstatná fakta. Úsměv i nevázaný smích se v takovém případě stávají ne devastujícími, ale naopak stylotvornými, konstruktivními prostředky. A smích přes slzy je tím, co i po desetiletích utkví v divákově paměti po zhlédnutí tohoto obrozujícího díla, oslavujícího "pouzeobyčejného" člověka v podobě atraktivní, krásné a nádherně pošetile moudré milující ženy a matky.. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Že ti Američani v šedesátkách tak rádi točili ve Francii či v Itálii s místními herci. Asi jakoby tušili, že tamní komedie byly v té době mnohem lepší. U tohohle filmu ovšem všechna čest, tohle se opravdu povedlo. Ctnostná paní Campbelleová žije v Itálii s dcerou Ginou a všem vypráví historku o jejím otci, hrdinském letci, který zahynul. Pravdou je ale, že se u ní v 16ti vystřídali hned tři muži za 10 dní a ona sama neví, kdo je otec. Tatínkové 20 let vzorně platí šeky na dcerušku, ale teď se jednotka vrací na oslavy do městečka a paní Campbellová dělá všechno možné, aby pravdu utajila před "otci", jejich ženami a především před dcerou. Skvostně vystavěná komedie, kde pravda kousek po kousku vylézá na povrch a než vyleze, tak člověk chytá záchvaty smíchu, třeba když všichni tři přijdou na návštěvu najednou. Nebo když se na konci začnou všichni tři svorně chovat jako tátové. Vynikající herci (mimo Savalase a Wintersové povětšinou neznámí), kterým kraluje typická rázná italka Gina Lollobrigida, perfektní starý dabing. A také kus dramatu, kdy člověk má šanci pochopit motivaci většiny z postav. Hodně silné 4*. PS: Mamma Mia asi trošku čerpala, ale ten příběh je tam trošku jiný. Komedie roku 1968. ()

bloom 

všechny recenze uživatele

"Vzala jste si jméno polévky?" "No jasně. Další americké jméno, které jsem znala, byly Coca Cola. Nemohla jsem si říkat paní Coca Colová." Příjemné překvapení. Hvězda Giny Lollobrigidy v době natáčení už pomalu dohasínala, ale v tomto filmu se ještě dokázala parádně blýsknout. U klasického příběhu "několika otců" (použitém např. v Otci a otci nebo Poloviční šanci) záleží také na obsazení potencionálních tatínků a to se tady opravdu vydařilo, především žoviální Telly Savalas a televizní komik Phil Silvers mají své povedené momenty. Idylické prostředí slunné Itálie také dělá své. Nečekejte veledílo, ale komedii s vtipnými dialogy, zábavnými situacemi a chytlavou hudbou Rize Ortolaniho. Předloha muzikálu Mamma Mia! je stejně pohodová jako její nástupce. 80% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Děj se odehrává ve městečku San Forino, tento název je ale fiktivní. Ve skutečnosti se natáčelo ve starobylém městě Ariccia, které se nachází přibližně 15 km od Říma, kde se předtím natáčel mj. Viscontiho film Gepard (1963). (argenson)

Reklama

Reklama