Mezi židovskou a arabskou frakcí propukne násilí a policista se rozhodne dostat zločineckého bosse před soud. (Netflix)

charles3

Francouzská variace na Kmotra od režiséra Arcadyho, u nás známého především díky jeho pozdnější Belmondovce Bezva finta. Le grand pardon, se kterým se u nás můžeme setkat teprve po 40 letech, je jeho druhým titulem. Překvapuje silným hereckým obsazením, čítajícím hned 9 hvězdných jmen. Mezi nimi mě zaujalo cameo skladatele S.Gainsbourga a především účinkování od té doby prakticky nehrající a neprávem pozapomenuté C.Goldsmithové, kterou si mohli i naši diváci v první polovině 80. let oblíbit ve filmu Dáma s kaméliemi a především v hlavní roli komedie Dárek. Kromě obsazení mě Grand pardon (název dosud nemá český překlad) zaujal scénář, kamera a hudba. Jen v roli samotného "kmotra" bych si dokázal představit herce ještě o stupeň charismatičtějšího než je (z našich kin ne až tak známý) R.Hanin - napadli mě namátkou třeba Bruno Cremer, Victor Lanoux, J.P.Marielle anebo samotný Hossein, který si zde zahrál jednoho z Haninových konkurentů. Komisař Trintignant s jeho nezvyklým sestřihem na ježka je zde ovšem famózní. První komentář zde. ()

• Natáčanie prebiehalo vo francúzskej metropole Paríž. (Real Tom Hardy)