Rakouský novinář Helmut Zilk počátkem roku 1968 začíná uskutečňovat živé vysílání rozhovorů z komunistického Československa pro rakouskou televizi. Při natáčení se Zilk seznámí s rebelujícím českým režisérem Janem Davidem a jeho krásnou přítelkyní, herečkou Evou. Mezi úspěšným novinářem a vzdorovitým umělcem se rozhoří vášnivý souboj o srdce Evy, které každý nabízí budoucnost po svém. Do milostného trojúhelníku zasáhne srpnová okupace Prahy, při níž se Honzovi podaří natočit brutalitu a násilí okupantů. Film je třeba urychleně dostat k mezinárodní veřejnosti. Paradoxně jedinou cestu na Západ představuje právě Zilk. Lze mu však věřit a nebude mít nakonec dramatický útěk do Rakouska pro Honzu a Evu fatální následky? (Falcon)

Antal89 odpad!

Jediné co je na tomto filmu precizní a stojí za kvalifikované hodnocení jsou úvodní a závěrečné titulky. To, co je mezi tím je snad stejně srovnatelná tragédie jako filmy "Zemský ráj to napohled". Zápletka, kdy z ředitele ORF a politického moderátora udělají z diverzanta krycího agenta, kterému vyhrožují na pozadí událostí roku 1968, že vyzradí jeho ženě nevěru s českou herečkou je nadmíru povrchní téma. Navíc rok 1968 zde je jen jako pouhá stafáž. Více než polovina věcí včetně omezování filmařské práce zde vůbec neodpovídá realitě (značná část filmů už se dostával mnohem snáz do distribuce již po roce 1965 a to byl prezidentem pořád ještě Novotný). Celý film je navíc celkově zbytečným promítáním spousty dojmů režisérových nebo scénáristových, které jsou převážně dekadentní než faktografické. Minimálně dvacet minut celého filmu jsou spíše pro milovníky filmů po dospěle než pro někoho, kdo chce shlédnout kvalitní český film o době nedávno minulé a lidských osudech v nich. Chápu, že fabulace by měla čas od času i v českých filmech být, ale někdy je něčeho moc a zde je toho až přespříliš. ()

Cesty timem

No sice si to nepamatuju, protože jsem se teprve pomalu připravoval a to ještě ani ne v pohlavních orgánech navštívit tento svět, který je stále šílenější, ale mě to chvílema přišlo trochu jako parodie, trochu jako komedie, ke které měl hrát v těchto okamžicích ten motiv ze závěrečných titulků. Někdy a možná i většinou mám poslední dobou raději lepší dokumentární filmy. Třeba mě doslova uzemnil a k obrazovce přikoval dokument - pohřeb stalina - najdete v mém hodnocení. ()

Hombre8

Kristepane! Jsem přečetl recenzi od Spáčilové, strhující, a říkám si: No možná to tím pádem nebude špatný. Pak vidím Hádka, Kerekešku, Cibulkovou a hlavně Novotnýho, všichni hráli dobře. Povídám si: Prvních 15-20 minut je vždycky nic moc, ono se to rozjede. Rozjelo. Ale z kopce. A šusem. K osobě hlavního "hrdiny" se ani netřeba vyjadřovat. Stačí vědět, od koho dostal medaili. Hvězdičky jsou samozřejmě pouze za výkony českých herců. Zejména Novotného. I když i Brzobohatý se ve své roli vyloženě našel. :-) ()

Jan00

Naprosto nevhodná hudba (konec filmu), vhodná tak pro grotesku, jinak se tvůrci mohli více snažit, dost to odflákli.Pouze dvě hvězdy. ()

Dobry_clovek

Nebavilo me to a neveril jsem tomu. Je to spatne natocene, vetsina hercu hraje jak ochotnici ( jednoznacne vede “vykon” Brzobohateho ), ale i jinak dobri herci sve postavy spis paroduji nez aby byli verohodni. Pritom jde o namet, ktery by v sikovnejsich rukou mohl byt opravdu zajimavy. ()