Dva muži, jedna žena a zločin... Francouzský film Mužská záležitost je soubojem dvou silných mužů, dvou životních principů a především hereckým koncertem dvou velkých hvězd francouzského filmu, ke kterým se diváci neustále s obdivem vracejí. Obávaný komisař Servolle (Claude Brasseur) se přátelí se slavným architektem Faquetem (Jean-Louis Trintignant). Servolle si váží svého přítele, se kterým sdílí vášeň pro cyklistiku. Právě pracuje na případu sériového vraha, jehož obětí, podle všech indicií, se stala i Faquetova žena. O to větší důvod vraha dopadnout. (Česká televize)

rivah

Oba jsou vášniví cyklisté, jezdí za každého počasí. A tak se B. pomstí, že T. poškodí kolo a ten si namlátí. Poněkud nevýrazný film.(50%) ()

winstonik

Čo sa dialo vo francúzskej kinematografii na prelome 70.-tych a 80.-tych rokov? V podstate nič významné. Točili sa psychologické kriminálky. Podnes neprekonané. ()

maeb

Nadmíru kvalitní kriminálka klasického francouzského střihu. Výborně psychologicky prokreslený souboj dvou hlavní představitelů ještě podtrhují skvělé herecké výkony (zvláště Brasseura). ()

ostravak30

Není to zase tak neokoukaný nápad. Jistě už to použili mnozí. Kde řádí sériový vrah, tam chce někdo udeřit stejně a využít situace. Na definitivní rozuzlení si musíme počkat. Ale do té doby se podle mě vyšetřování trochu táhne a směřuje dlouho odnikud nikam. Jedni policisté se neustále soustředí jen na Faqueta, druhý zase na to, aby ho bránil. A mezitím se točí v kruhu. Na můj vkus to nemá patřičný spád... ()

garry

Claude Brasseur a Jean-Louis Trintignant ve francouzské detektivce dokonale vykreslili jemné předivo chlapského přátelství, ke kterému není třeba slov a podraz se trestá pádem z kola. ()

Víteček

Bicycle races are coming your way So forget all your duties oh yeah! Celkem průměrná záležitost, která mě nedokázala za celý svůj příběh vtáhnout do sebe. Jen ten naspeedovaný detektiv byl zajímavý. ()

Stuart6

Nevím, asi jsem to nepochopil. Přišlo mi to trochu zmatené. A hlavně nudné. Jinak francouzské kriminálky 70. - 80. let mám moc rád. ()

PTuranyi

Slušná francúzska kriminálka s dobrou dramatickou zápletkou. Je či nie je dobrý priateľ komisára Servollu vrahom alebo nie. Neustále pochybnosti, hľadanie dôkazov pre a proti, tvoria výbornú psychologickú hru. Produkcia je dobrá a herci ako Claude Brasseur a Jean-Louis Trintignant nie sú žiadni amatéri. Po úvodných vraždách však už opadne napätie a snaha komisára usvedčiť Krepsa skĺzava až ku komédii. 70% ()

Dvojirakri

Příběh dvou mužů, prvním je psychotický detektiv který zkrátka nemůže za žádných okolností zůstat v klidu, druhým naopak velmi klidný až slizský architekt (ve tváři nikoli nepodobný Jozefu Kronerovi), jenž se tomu prvnímu snaží dostat do přízně, což se mu přes spolek amatérských cyklistů(inu Le Tour de France...) povede. Spíš než thriller bych volil žánry krimi a drama. Napětí, které má divákovi uvedený žánr přivádět nebo snímkem provázet, je důsledně tříštěno chováním postavy detektiva, a jestli jsem se otřásal tak jedině představou že za mrazu jezdím v těžkým svetru a s mokrým obličejem na favoritu průměrnou rychlostí 36.125km/h.  Původní hodnocení ve mě uzrálo a musím jednu hvězdu odebrat. Dnes už jde spíš o snímek pro pamětníky, kteří mají rádi uvedené herce z tehdy ještě sladké Francie. ()

Cesty timem

No pánové, po letech shlédnutá Mužská záležitost... paráda za 4*, ale mezi námi chlapi ta záležitost by si zasloužila možná i pět. Prostě za mě jistě 4,5. Já bych potřeboval ty půlky hvězd, protože buď by to bylo nefér k těm kouskům, které přeci jen jsou v něčem lepší a nebo je to naopak vůči těm, co jsem jim dal 4* a tato záležitost je prostě víc hlavně díky excelentním výkonům Trintignanta a Brasseura. I hudba šlapala do pedálů pěkně ikdyž Cosmova parketa je hudba ke komediím, kde se může pořádnějc vyřádit a šlápnout do pedálů :-) ... Doplňuji ještě po dalším shlédnutí k tomu dabingu pánů Mrkvička, Cupák... tedy to je zase naše česká "luxusní záležitost" - naprosto. ()

Ajgor

Vždycky, když jsem se na ten film díval, jsem si říkal: dneska si těch stop všimnu. Nikdy jsem si jich nevšiml. ()

PORTER44

Průměrná krimi,detektiv který vyšetřuje vraždy žen a mimo to má zálibu v cyklistice, pak zabijí ženu jeho příteli z party cyklistů se kterými trénuje a jemu se nedaří odhalit vraha.Napětí skoro žádné,spíš se všechno točí kolem cyklistické party se kterou trénuje. ()