Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

Tereza666

Než jsem si film pustila okamžitě jsem ho zkritizovala a z nudy si ho pustila. No, ale ono se nám to vyvnilu v celkem dobrý psycho a já s radostí dávám za **** :-) ()

huli601

Slušný ducharský horor, ktorého hlavnou prednosťou je skvelá réžia- krátke strihané zábery, dobré ozvučenie, sekané zábery. Scéna pri okne s dvoma dievčatkami ako zo Shiningu. Prvé 3/4 filmu super aj úplný záver super ale medzi tým je tam hluché miesto!!! 75% ()

klima777

Jaume Balagueró je posedlý mytologii a religiositou podobně jako jeho kamarád Paco Plaza (viz Druhé jméno). Jenomže je interpretuje nekorektně. Ouroboros přece znamená věčný návrat, sjednocení protikladů atd. (nebo že by pan režisér mínil Apopa?... ajta, krajta); další problém představuje prezentace lidí postižených Huntingtonem (téměř na žalobu). Tudíž dávám jenom dvě hvězdy (takové hodně vachrlaté). I když je film velmi slušně natočen a nápad s dvojníky je fajn, není to (IMHO) zdařilý počin. ()

Fony

Na “běžné” horory se většinou nedívám a tenhle film mi připomněl proč. "Temnota" je další storry o strašidelném domě, kde zlobí elektřina, vržou parkety, všechny ty věci uvnitř hážou dlouhé stíny až hanba a pradávné zlo pod podlahou číhá na svou příležitost. První polovina filmu funguje tak, jak se na ucházející horor sluší a patří. Postupně budovaná atmosféra ve mě vzbuzovala místy napětí a obavy z toho, čeho se dočkám za chvíli... A mé obavy se bohužel brzy "naplnily". Za to, co nám scénáristé servírují v druhé půlce filmu, by je měl někdo zmrskat bičem, protože ty jejich výplody jsou opravdu trestuhodné. Nějakou tu nelogičnost rád odpustím, když to prospěje zážitku z filmu, ale tohle? Vážně tam několikrát říkali, že k zatmění Slunce dochází vždy jednou za 40 let nebo mi něco uniklo? Od kdy je uroboros symbolem chaosu a zla? Proč má každý vrah/sektář, který 40 let trpělivě a nenápadně čeká na svou šanci, u sebe v bytě vystaveny všechny důkazy, které ho jednoduše usvědčí? A ty zvracení vyvolávající dialogy!… Namísto gradace napětí a strachu jsem byl pekelně rozčarovaný. Už si opravdu nepamatuju, kdy jsem byl naposledy po skončení filmu takhle naštvaný. Celkový dojem tak zachraňuje akorát slušná první polovina filmu s mizejícími pastelkami a bubákem pod postelí. Slabší 2** ()

jenik71

Temnota je takový běžný standardní horůrek s několika světlejšími momenty, kterých tu však zase není tolik, abych se třepal strachy. U kvalitního hororu musím cítit na těle nějaké větší napětí, u Temnoty jsem nějak tento pocit neměl. Natočené je to celkem pěkně, ovšem k dokonalosti to má daleko. Proto dávám 50%. ()

Specs

Hlášky: Regina: - "A odkdy se bojíš tmy?" Paul: - "Nebojím." Regina: - "Tak?" Paul: - "Tady je jiná tma." Regina: - "Co tím myslíš?" Paul: - "Žere moje pastelky." & Carlos: - "Kde je Regina?" Albert Rua: - "V domě. V pekle." ()

Jello Biafra

Ešte predtým než Jaume Balagueró natočil kultový horor REC, priniesol hororovým divákom príbeh o rodine, ktorá sa nasťahuje do domu s temnou minulosťou. Námet nie je nič nové pod slnkom, ale kvalitné herecké obsadenie a početné vizuálne vychytávky robia z filmu dokonalo mrazivú záležitosť. Záver som tak trochu očakával, ale aj tak mi z niektorých scén behali zimomriavky po chrbte. ()

svačinka

Po celou dobu filmu jsem se nudil, nic mě ani trošku nevylekalo, trošku chabý děj na můj vkus...tohle nadprůměrné hodnocení mne překvapilo...asi je to poznamenané tím, že film jsme viděl ve dne, ale pochybuju že nějak silně... ()

sedm.1

A předem říkám,že jsem uvažoval po shlédnutí snímku i o odpadu,neboť jsem měl opravdu velkou potíž tento paskvil dokoukat dokonce.Naprosto neatmosferická a nudná podívaná,kde ani vlastně o nic nešlo a to vše podtrhující naprosto neskutečně amatérský výkon Anne Paquin,ta mě svým hereckým výkonem vyděsila na celém tomto braku nejvíc!Děs ()

LexBarker odpad!

Velké zklamání.Absolutně bez atmosféry,herci nehrají ani z poloviny dobře.Rozhodně nedoporučuji český dabing,ve kterém téměř zanikají veškeré ruchy a zvuky prostředí. ()

herr_carter

"V tom domě něco je, a není to člověk, blé blééé blééééééééé !!" Být příšera, nebo úchyl a mít v baráku skvadru takových dementních imbecilů, jednalo by se o rychlý a brutální masakr.................moje hodnocení = 2 z 10. ()

NICOX

Zase tajemný dům, který něco skrývá?! Ale ne, tentokrát nemusíte zoufat. Jde o docela povedený horor bez litrů krve a zbytečných nechutností s dobrou atmosférou. A konec je velice překvapivý a příznivci té krve se přece jen dočkají. 70 % ()

Han22

Rodinka se nastěhuje do strašidelného baráku, kde něco není normální a který má děsivou historii. Tentokrát to ale netočí amíci, nýbrž španělé a na výsledku je to sakra poznat. Všichni čtyři členové rodiny mají osobnost a jsou výborně zahraní (i když tatínek je mírně vykradený z Osvícení, ale to je na konci zdůvodněné). Má to pomalé tempo, ale rozhodně to nenudí, spíše zaměstnává mozkové závity. A to se mi sakra líbí! A když už přijde na lekačky, tak jsou opravdu děsivé, když dojde k odhalování, tak je to docela síla a navíc měl režisér odvahu a ve finále... no prozradit to nemůžu, ale konec mě rozhodně potěšil. A ta Anna Paquino v tomhle filmu... k sežrání :-) ()

KoRner

Človek si myslí, že aký má pred sebou predvídateľný a jednoduchý film a potom ho prekvapia s výborným záverom. Jaume Balagueró s priemerným scenárom vie teda robiť divy! ()

Billie777

Původně jsem nechtěla dát ani tu třetí hvězdičku, protože tenhle film není něco, co by mě upoutalo a k čemu bych se někdy ráda vrátila. První polovina filmu nudila, ve druhé se to už naštěstí začalo rozjíždět. Nějakou atmosféru to měla, to přiznávám, ale jinak to bylo strašně neoriginální a předvídatelné. Starý strašidelný dům, mrtvé děti, malý chlapec co vidí to, co ostatní ne a kreslí divný obrázky... Upřímně, mě tam skoro všechny postavy, až na tu statečnou teenagerku a jejího přítele, docela štvaly a ten konec, ten to tedy dorazil. Ale herci se snažily, tak alespoň něco. Španělé přitom horory točit umí, připomínalo mi to Sirotčinec, ten byl ale o poznání napínavější. ()

BlueZero

Už je to veľmi dávno, čo som sa pri nejakom horore bál. Neviem, vôbec neviem, že prečo som mal práve pri tomto horore zimomriavky. Pravdepodobne to boli preblesky obrazu detí v tme. Ak sa chcete báť, tak skúste tento film. ()

Burdock

Docela nuda, chtěl sem víc akce a odkrývání, a ne jen bezcílné pobíhání sem a tam po domě a sem tam i ve městě... Od stejného režiséra sem viděl [Rec] a to je teda opravdu jiný kafe!! ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)