Temnota

Trailer 2

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

Trailer 2

EdaS

U hororů jsem ochoten tolerovat "hloupé" chování hrdinů, ale co je moc... Pěkný vizuál nezachrání tisíckrát viděný a předvídatelný příběh a nesympatické postavy. Navíc jak to, že ve Španělsku mluví všichni bezchybnou angličtinou, v rádiu mluví anglicky a články v novinách jsou taktéž v angličtině? Balagueró umí mnohem lépe. 50% P.S. Natalie Portman, kterou si rejža přál původně, by mi seděla mnohem líp. ()

flanker.27

Velmi podařený horor, jedna z mála duchařin, která se mi dost líbila. I když ve filmu najdeme většinu obvyklých klišé a postupů, film s nimi celkem rozumně pracuje a zápletka sama je poměrně neotřelá. Díky výborné kameře, střihu a práci se světlem je atmosféra fajn a ke konci skvěle graduje. Navíc i konec je dost originální, takže já jsem spokojen. ()

Anderton

Aj Balaguero nejako začínal, zviezol sa na módnej vlne šokujúcich trilerov a hororov po 6. zmysli a Tých druhých. Bohužial oproti špičke používa tie najotrepanejšie hororové klišé, ak prejde duch, tak ho sprevádza nepríjemný zvuk, rozklepaná kamera pri duchoch detí, atď. Scenár je príliš prekombinovaný vzhladom na vyznenie snímku, ktoré sa ale skutočne podarilo, vidno, že sa scenáristi skutočne nesrali. Temnota je ale napriek klišé natočená tak, aby sa dala nazvať obľúbeným sloganom amerických kritikov ako suspense. ()

heyda

Souhlasím se zdejší kritikou. Postavy jsou vykresleny fakt hrozně, scénář nic moc a hlavně hromada typických duchařských kýčů a mnohokrát viděných hororových postupů. Na druhé straně ale stojí zručný kameraman, který spolu s dobře zvolenou hudbou umí vytvořit skutečně hororovou atmosféru. Nicméně nebýt povedeného závěru, hodnotil bych pravděpodobně o hvězdičku hůř. Takhle může být Balagueró rád, že mu pošlu aspoň ty 3 hvězdičky. 50%. ()

Faustka

Takto rozklížitelné rodinné vazby, navíc ještě živené podhoubím s vypěstovanou apatií vůči svým nejbližším logicky nemohou čelit náporu roztahovačné temnoty, kterou ani „seriózní děda(Giancarlo Giannini)“ s její narůstající mocí, již není schopen ukočírovat. :) Jen bych se vcelku s povděkem dopátrala smyslu, toho tolik diskutabilního obrázku „Tři vyschlé harpyje v podvečerním rozjímání“, kterýžto se otec(Iain Glen) pokoušel s takovou vehemencí pověsit na dokonalé místo. Ale dosud se mi nerozsvítilo..-)) ()

• V upravenej verzii sa slovo „fuck“ nahrádza slovom „freek“. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Barcelone, Lleide a Sant Cugat del Vallès (Španielsko). Obdobie natáčania trvalo od 26. apríla do 22. júna 2001. (Arsenal83)

Související novinky

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)