Reklama

Reklama

Přátelé z dovolené

  • USA Vacation Friends (více)
Trailer 1

VOD (1)

V tejto zábavnej a vzrušujúcej komédii sa prudérni pár Marcus a Emily na dovolenke v Mexiku spriatelí s divokými párty levmi Ronom a Kylou. Marcus a Emily, ktorí sa inak riadia rozumom, sa nechajú uniesť a užívajú si týždeň neviazanej zábavy a hýrenia s novými „dovolenkovými priateľmi". Mesiace po tom, ako sa Marcus s Emily na dovolenke divoko zabávali, sa zhrozia, keď sa na ich svadbu bez pozvania dostavia Ron a Kyla, ktorí so sebou prinášajú chaos, ako aj dôkaz toho, že nie všetko, čo sa stane na dovolenke, tam zo zásady aj zostane. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (71)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Prvý film 56-ročného Claya Tarvera, ako režiséra, patrí do takej skupiny ultra ľahkých komédií, kde netreba premýšľať, len vizuálne a zvukovo „užiť si to“, čo vidíte, respektíve v rámci dialógov počujete. Je vidieť, že John Cena v roli Rona si totálne užíva to, čo robí a skvele ho doplňuje jeho filmová partnerka Meredith Hagner. Dvojica Lil Rel Howery / Yvonne Orji v ich prítomnosti jednoducho nemá šancu. Ani jeden moment tohto filmu netreba brať vážne – je to typický „vypni mozog a oddýchni si“! P.S.: „Nebojte sa, ja to napravím!“ „Emily? ...“ „Nie, nenapravím to.“ „F**k you Maurillio!“ Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Jak může dát někdo dítěti jméno "Jíl"? …pak není divu, že vymyslí tohle :). Je to tak trochu jiná komedie. Nekopíruje totiž jen nudně jedno klišé, ale v drobných dávkách hned asi tucet. Od začátku jsem čekal, že mě Cena bude srát. Nestalo se. Také jsem čekal, že celé se to odehraje v Mexiku na dovolené. Nestalo se. Pak jsem čekal, že přijde jobovka s otěhotněním. A stalo se! Ha! To je, ale asi tak celé, co jsem trefil (no pak ještě tu jamku na golfu jsem prokoukl už při "předávce piva"). Nicméně je to zahrané dobře a vůbec ta prvoplánová neoriginální lacinost nevadí (kdy jsem regulérně nevydržel se smíchem byly houbičky... chvíle jak je automaticky slupnul, byla legendární). Prostě i přes všechna negativa filmových kritiků s více než 11ti body, hodně povedená komedie za dlouhou dobu. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Již název snímku prozrazuje, co je v tomto příběhu motorem. A tento motor už byl zpracován v tolika variacích, že opět dochází k tomu, že se po námětové stránce nejedná o žádné překvapení. Ano, ti přátelé z dovolené jsou naprostí šílenci, kteří hlavní postavy příběhu v jejich životě zcela ovlivní. Jako příklad lze uvést třeba snímek ´A co Bob?´ (1991) nebo ´Ta druhá´ (2020), kde je v této pozici pro změnu žena. Takže tentokrát tu máme již partnerskou dvojici, a to obou pohlaví, na dovolené, kde dojde ke střetnutí s partnerskou dvojicí jinou, taktéž obou pohlaví, jen rasově odlišných, kteří si plně, až přepáleně, užívají života. No jasně, potkat takové šílence na dovolené je radost. A tak je čeká spousta letního dobrodružství, zmatků, nedorozumění a podivností, které jsou po divácké stránce snad ještě stále zárukou dobré zábavy. kazí to prostě naprosto předvídatelný děj, čímž vzniklé vtípky bohužel zanikají. John Cena se snaží charakter šílence pojmout podobně, jako Jim Carrey ve snímku ´The Cable Guy´ (1996), a dá se říct, že se mu to snad i daří. Kdo je pro porovnání křečovitější? Lil Rel Howery svou roli pojal v podstatě stejně, jak by to zahrál Martin Lawrence, či Eddie Murphy. Scénář bohužel jen shromažďuje nápady z různých předešlých filmů, což do vínku popularity moc nepřidává. Samozřejmě také nesměl být opomenut kodex BLM a LGBT… . Tentokrát lesbická scéna bělošky s černoškou. Něco takového zkrátka musí být vždy, všude a za každých okolností. Takže celý tento filmový počin působí jen jako doplnění filmové knihovny streamovacích služeb. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo boží!:D Nahláškovaná komedie, která absolutně nemá zábrany, jede si černý humor, perverzi, nechutnosti a extrémní satirický humor o stošest. Hlavní čtveřice je výborná, dokonale se navzájem doplňují a i příběh má nějakou tu originalitu do sebe. Film má nespočet vydařených situací, neustále střílí jednu hlášku za druhou a kupodivu jede až do konce v konstantním tempu bez hluchých míst s fajn závěrem. Abych nezapomněl, tak musím zmínit i výborného Johna Cenu, kterému tyhle hloupé béčka sedí úplně namíru a tam, kde by jiní dostávali hejty, tenhle týpek za jeho role právoplatně sklízí ovace. Vlastně asi nemám co vytknout, protože tohle je jedna z těch podařenějších, ale zároveň i (v rámci možností) inteligentnějších komedií, která zkrátka pobaví široké spektrum publika. Pecka! ()

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo vtipný feel good, či buddy movie, vyberte si. Dokonca aj gumená tvár John Cena ukazuje, že vie hrať. Vtipov tu je viac než dosť a väčšina z nich je dobre mierená a nepostrehol som nič vyslovene trápne, ako u Americkej produkcie často býva zvykom. Jediné čoho som sa počas celého sledovania nezbavil, bol pocit, že bieli sú tu zas za totálnych, buranských  výmetov a čierni sú tí civilizovaní, intelektuálne obdarení, aj keď všetci dobre vieme, že je to naopak :P ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Georgii v březnu 2020. Kvůli pandemii covid-19 však bylo natáčení přerušeno a natáčení pokračovalo v září a říjnu 2020. (Zix.)
  • Marcus (Lil Rel Howery) po výstřelu „škrábne“ Rona (John Cena), který má na hlavě hadr plný krve. Po pár minutách však nemá na obličeji jizvu nebo náznak po zranění. (Zix.)
  • Ve scéně, kdy Marcus (Lil Rel Howery) a Emily (Yvonne Orji) procházejí letištní halou při odletu z Mexika, debatují. V čase 32:35 se za jejich zády zvedá z letištní sedačky dáma v červeném klobouku s modrým mobilem a odchází. Změna kamery a o 3 vteřiny později se stejná dáma v červeném klobouku zvedá znovu a opět odchází. (morfeus..)

Reklama

Reklama