Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

URBAN

Od tohoto filmu jsem neměl valná očekávání. Jen jsem si řekl že mě bud zklame a nebo překvapí a překvapil. Toto je film na který bych rád pozval své imaginární děti a dospělí se taky nudit nebudou. Dostanou příjemný příběh s vizualizací a akčním zakončením. Pro tuto cílovou skupinu je to jako dělané. Mimo to jsem se dneska v kině cítil jako u sebe v obýváku. Prostě prázdno, kromě nás dvou ani živáčka. Proč kupovat televizi, když si můžu "pronajmout" kino? : ) ( 27.8.16/Cinema City/Sčítání lidu: 2 ) ()

Sabrewulf

Silně předvídatelný kýč, chlupatý drak, Bryce je s tím svým "opileckým" kukučem na facku už od Jurského světa, hudba je místy dost mimo (od začátku je rozjuchaná, jak při nějakém finále), písničky jsou strašné sračky. Úplně zbytečný film, ani nevím, za to ty hvězdy. Snad, že mě to nijak výrazně neštvalo a nějaké to poselství (i když už 100x obehrané) tam je. ()

chelseaman22

Otřesný film s fantastickými herci, jež ale nemají, co hrát. Chundelatý drak kazí dětskému publiku pohled na draka. Navíc jeho schopnost "využít neviditelný plášť" je tak debilní, že žádného milovníka Heroes III či Warcraft III vyloženě nepotěší. Nejsmutnější na filmu je to, že se Robert Redford na stará kolena upsal tak infantilnímu projektu, a že Bryce Dallas Howard výrazně nabrala na váze. 21% ()

Qitek

Hned ze startu dojemne. Chvilemi nudne, to jo, ale chvilemi naprosto bozske (utek z nemocnice) Klise a predvidatelnost az urazejici. Presto cista, krasna, lowbudget prace, ktera me osobne potesila mnohem vic, nez Kniha Dzungli. A dojala ne priznavam. Cely kino smrkalo, maminy si stiraly slzy a decka smrkali do kapesniku. Fakt prisaham, naprasim je vsechny, kdyz sem naprasil sebe. ()

arbitr

Jak vycvičit draka, Nekonečný příběh, Tarzan, Maugli, Medvědi, Big foot, Zachraňte Williho, Příšerky s.r.o a spousta dalších vzorů. Hlavně ale pohodička, krásná příroda a soundtrack. Buďme rádi, že ještě někde draci jsou. ()

Ryuuhei

Taková ta příjemná pohádka, kterou stačí vidět jednou, ale i tak dokáže vyvolat docela zajímavé emoce. Ze začátku bych si utvářel i křivdu, že jde jen o trochu jinou variaci Knihy džunglí, kterou jsme tu měli před rokem, ale musel jsem obrátit list. V mnoha pasážích utlumené z důvodu, že jde hlavně o rodinný film, ale jinak mnoho skvělých záběrů a hlavně atmosféra zafungovala tak, jak měla. Jsem sice zvyklý na trochu jiný design draků, celé mi to navíc přišlo v mnohých částech až příliš naivní, ale co. Nakonec jsem měl co rozdýchávat a to mě jinak máloco dožene až k dojetí. 70% ()

Lachtaan

Líbezné pohádkové dobrodružství, jehož rozšířené patetičnosti vypomáhají jen zvučná jména, jejichž nositelé se upsali tomuto prachobyčejnému fantasy snímku. Provedení, jak z pohledu scénáře, tak z vizuálního hlediska, je povedené, ovšem velkou část filmu jsem měl tendenci cítit vykrádání dávných originalit tohoto žánru jako je například nikdy ničím nepřekonaný Nekonečný příběh. První pomaloučku se rozbíhající polovina filmu se mě snažila přesvědčit, abych byl tentokrát hodně přísný, rozběh v druhé části mě zahnal k průměru. ()

elanius

(129/2016) / Určite jedna z top hraných disneyoviek poslednej doby. Film ničím neodpútava pozornosť od jednoduchého ale pekného príbehu a emocionálne ponúka to čo na rozprávkach majú všetci radi. Kavalitné rodinné fantasy. (8/10) ()

Pajkenzi

Krásná pohádka i slzy do očí mi vyběhli. Drak byl strašně krásný,roztomilý a hodný. Herci i příběh neměli chybu. Opravdu si to zaslouží 5hvezd. ()

venison

Tak tohle je asi ten největší Disney úlet posledních let.. Rodinný snímek "Můj kamarád drak" je naprosto roztržen do dvou dějových linií, které se snažil někdo hala bala zalátat.. Linka s Redfordem, mě bavila a pointa by mi bohatě postačilo, že znovu náhodou v lese narazí se skupinkou lidí na draka a oni mu uvěří.. Ztracené dračí dítě byl krok mimo cestu.. Celkově roztříštěné, pevně neuchopeno, příběh plytký a diváka nepohltí.. Velké zklamání.. ()

hroubek

Můj kamarád byl mým černým koněm tohoto léta a strašně moc jsem si přál, aby se povedl. A on se fakt povedl. Animovanou předlohu neznám, ale v tomhle případě to neberu jako nějaký mínus, jelikož jí skoro nikdo nezná. První věc, kterou bych rád zmínil je ta, že film vypadá nádherně. Opravdu moc hezky se na něj dívá. Krásné záběry na lesy, přírodu a neustále samá zelená barva, která k tomuto filmu jednoznačně patří. Další věc, krom vizuální stránky je parádní oldschoolový soundtrack, který je správně hravý a dojemný, když je potřeba. Hodně mě připomněl Williamse a Giacchinna. Hodně moc jsem ocenil parádní retro atmosféru, která dodává filmu ten správný směr a náboj. Něco podobného měl letos i televizní Stranger Things, který taky krásně pracoval s retro atmosférou, odkazy na spielbergovské filmy a měl fajn dětské postavy. Režisér David Lowery odvedl velmi dobrou práci. Je to klidná a velmi přesná režie, která se mě moc líbí. Film je díky tomu hravý, nebojí se ukazovat dospělejší věci, má fajn nápady a celý je to hodně feel-good podívaná, která je sice pomalejší, přesto svým způsobem je to přesně takové jaké to má být. Po herecké stránce se mi to hodně líbilo. Karl Urban je hodně fajn a jeho postavu lze chápat. Wes Bentley je dobrý a je jen škoda, že nemá více prostoru. Robert Redford si krade každou scénu pro sebe a kdykoliv je na scéně je radost na to koukat. Bryce Dallas Howard se mi zde strašně hodně líbila a její civilní výkon je parádní a je vidět, že jí tahle role sedla. Oakes Fegley hraje velmi dobře a co je hlavní nepůsobil ani chvilku otravně, což je u dětský herců to nejlepší co se může stát. I Oona Laurence ukazuje, že v budoucnu bude mít co nabídnout. Jak už jsem psal film má výbornou atmosféru a krásnou vizuální stránku doplněnou o fajn nápady(maskování, pohyb draka po stromech). Co je ale nejlepší je Elliot. Drak Elliot je krásně udělaný a nádherně prodává emoce beze slov, jen čistou gestikulací a svou fyzičností(několikrát jsem si vzpomněl na E.T.ho a King Konga). A nejvíce mě překvapilo, jak moc to funguje dobře. Krásné dojemné scény, výborně vykreslený vztah mezi Petem a Elliotem, vztah mezi Petem a Grace(Bryce Dallas Howard) a i mezi ostatními postavy. Po dramatické stránce to má co nabídnou, po akční to není nejhorší, ale ve výsledku žádnou akci ani nepotřebujeme. Mohlo to být malinko rychlejší, některé momenty se měly odehrát dříve, ale to jsou takové malé výtky. Můj kamarád drak je jeden z nejlepší filmů tohoto léta a fakt se těším až ho uvidím znovu, ale tentokrát s titulky. ()

Mishqo

80% ... Mám hroznú slabosť pre prírodné filmy so zvieratkami nepochopenými či lovenými ľudskou pospolitosťou. Na tento som sa tešil odkedy som videl ten pôvodný. Tento ho v mnohom predčil. Navyše, neskutočne dobrý soundtrack. Vypadli aj nejaké tie slzy. ()

VanTom

Jestli lyričtější, jakoby zasněný úvod sliboval něco netradičního, další průběh už se držel desetiletími prověřené osnovy příběhů o [osiřelém] dítěti [z (káceného) lesa, ale zkultivovaném velice bezproblémově a rychle], jehož tajemný "imaginární" kamarád z povídaček se ukáže veskrze reálným a způsobí poprask v malém městečku. Celkově sympatické, často téměř kouzelné, avšak pohříchu stereotypní pohádce vévodila sehraná dvojka titulního klučiny a jeho roztomilého, ochočeného pejska (pardon, draka). ()

jenik71

Nenáročná rodinná podívaná, kde je hlavním lákadlem jeden z nejsympatičtějších draků, který se kdy ve filmu objevil. Na jedno zhlédnutí je to pěkné dobrodružství s řadou pěkných a dojemných scén, ale podruhé bych už to asi vidět nemusel. ()

Kienast

Milý film se skvělým obsazením - krásná příroda, hudba (a Bryce Dallas Howard). V tomhle zimním počasí hezky zahřeje u srdíčka. ()