Mrtvola v knihovně (S01E01) (epizoda)

The Body in the Library

Mŕtva v knižnici

Krimi / Drama

Velká Británie, 2004, 1 h 34 min

Dobry pribeh utopeny v naprosto zbytecnych zaberech, zbytecnych postavach, ktere tvori neprehledny dav a otresny casting nekolika vedlejsich figur. Zacala jsem se nudit v polovine a dokoukala jsem jen proto, abych zjistila jak to vlastne vsechno bylo. Kdyz to srovnam s jakymkoli Poirotem, je to o dve tridy jinde.(29.4.2012)

První film, který jsem viděl se slečnou Marplovou a zároveň první kniha, kterou jsem četl o slečně Marplové. Musím podotknout, že na Poirota to nemá a to z toho důvodu, že knihy s ním jsou, dle mého názoru, kvalitnější předlohou pro zfilmování. Nicméně se jedná o celkem solidní zfilmování knihy a mně se na to dobře koukalo.(25.11.2011)

• Sekero

Druhá nejznámější postava Agathy Christie Slečna Marplová v akci. Šílená motanice(snaha o linii v knižní předloze), jejíž bryskní vyřešení přinese postarší, né příliš sexy panna nad hrobem alias Slečna Marplová! Právě Márplová, (tak o třicet let starší než Hercul Poirot) na rozdíl od jejich senilních vrstevníků a vyšetřovatelů od policie, chytře až neskutečně bravurně myslí a dává si všechno do důležitých souvislostí vždy na pravém místě. Za některé podařené dialogy hvězdička navrch.(6.7.2011)

Další laškovná adaptace, která je podle mého vedle ostatních dílů s Geraldinou trošku méně zábavná. Figurky nejsou tak zajímavé, stejně jako herci, kteří se skrz ně ksichtí. A to je vlastně docela divné, když vezmeme, že je tam Tara Fitzgerald, James Fox, Jack Davenport nebo Marc Warren, o kterých mám docela vysoké mínění a navíc jsou to většinou staří harcovníci Agátina detektivkového světa.(16.6.2010)

Do dokonalosti tomu chybí dost, ale rozhodně bych neřekl, že to bylo bez atmosféry a nezáživné. Knižní předlohy se to v rámci možností drží a dialogy jsou povedené. Geraldine McEwan mi do postavy slečny Marplové pasuje určitě víc než Angela Lansbury, ale ruku na srdce, na Margaret Rutherford nemá žádná. Zahrané to ale bylo určitě dobře, i ostatní herci byli snaživí, Tara Fitzgerald, Joanna Lumley ad. Závěrečné rozuzlení s vynikající hudbou bylo skutečnou třešinkou na dortu. Tento film sice nezaujímá v sérii s Geraldine McEwan přední místa, ale ani po opětovném shlédnutí mě snímek nenudil a to se cení, nákup DVD pak není zbytečný a jeho použití jednorázové.(11.1.2009)

• - Ve filmu na krátkou chvíli zazní tango Karla Vacka "Cikánka". (L_O_U_S)