Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Překvapení mohou být různá. Příjemná - to když třeba zdědíte po tetičce, o jejíž existenci jste dosud neměli ani tušení, milion dolarů, a ta druhá. Překvapení, které čekalo jednoho rána na pána a paní Bantryovy, majitele honosného venkovského sídla Gossington Hall, bylo jednoznačně z rodu těch druhých. Za jiných okolností by ta půvabná mladá blondýna, kterou nečekaně objevili ve své knihovně, mohla jistě být vítanou ozdobou některého jejich večírku či společenské párty. Ve stavu, v jakém se s ní však teď mají možnost seznámit, se o jejím podobném využití do budoucna dá s úspěchem pochybovat. Zato ovšem její přítomnost navozuje spoustu otázek. Kdo to vůbec je? Jak a proč se ocitla právě zde? A - v neposlední řadě - kdo se postaral o to, že vypadá tak, jak vypadá? Dolly Bantryová zná jediného člověka, o němž věří, že bude schopen všechny tyto záhady objasnit... (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Natočeno je to sice výborně, ale Poirot to není. Možná je tu i trochu cítit až příliš jasný kalkul se snahou navázat na "herculovský" úspěch, ale spíše je opět "na vině" sama předloha. Ta zvědavá stařenka je totiž ještě neuvěřitelnější, než malý belgičan, pedanticky trvající na správné výslovnosti svého jména a nenávidějící anglickou kuchyni. Univerzální pravda, že přesně to, co velmi dobře funguje v knize, rozhodně nemusí už tak dobře fungovat zhmotněno na filmovém plátně, se zde potvrdila na celé čáře. Obsadit tuto roli je proto úkol téměř nadlidský... Odhlédnuto od této "drobnosti" ovšem detektivní zápletka funguje velmi dobře a rozřešení případu je vskutku překvapivé. Na vrub přelohy lze ovšem (opět) poznamenat, že je to sice vymyšleno velmi rafinovaně, ale je to celé také naprosto nepravděpodobné... S tím ovšem musí divák i čtenář přecejen počínat, zvlášť jde-li o tvorbu Agathy Chtistie. S čím ovšem divák asi nepočítá (namlsán příběhy malého belgičana, to je téměř naprostá absence humoru... Celkový dojem: 70% ()

Morien 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další laškovná adaptace, která je podle mého vedle ostatních dílů s Geraldinou trošku méně zábavná. Figurky nejsou tak zajímavé, stejně jako herci, kteří se skrz ně ksichtí. A to je vlastně docela divné, když vezmeme, že je tam Tara Fitzgerald, James Fox, Jack Davenport nebo Marc Warren, o kterých mám docela vysoké mínění a navíc jsou to většinou staří harcovníci Agátina detektivkového světa. ()

Reklama

Sekero 

všechny recenze uživatele

Druhá nejznámější postava Agathy Christie Slečna Marplová v akci. Šílená motanice(snaha o linii v knižní předloze), jejíž bryskní vyřešení přinese postarší, né příliš sexy panna nad hrobem alias Slečna Marplová! Právě Márplová, (tak o třicet let starší než Hercul Poirot) na rozdíl od jejich senilních vrstevníků a vyšetřovatelů od policie, chytře až neskutečně bravurně myslí a dává si všechno do důležitých souvislostí vždy na pravém místě. Za některé podařené dialogy hvězdička navrch. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do dokonalosti tomu chybí dost, ale rozhodně bych neřekl, že to bylo bez atmosféry a nezáživné. Knižní předlohy se to v rámci možností drží a dialogy jsou povedené. Geraldine McEwan mi do postavy slečny Marplové pasuje určitě víc než Angela Lansbury, ale ruku na srdce, na Margaret Rutherford nemá žádná. Zahrané to ale bylo určitě dobře, i ostatní herci byli snaživí, Tara Fitzgerald, Joanna Lumley ad. Závěrečné rozuzlení s vynikající hudbou bylo skutečnou třešinkou na dortu. Tento film sice nezaujímá v sérii s Geraldine McEwan přední místa, ale ani po opětovném shlédnutí mě snímek nenudil a to se cení, nákup DVD pak není zbytečný a jeho použití jednorázové. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anglická spisovateľka Agatha Christie napísala v roku 1964 detektívny román "Mŕtva v knižnici" (The Body in the Library). Nedávno som si ho prečítal. Je to jeden z príbehov, v ktorých sa do objasnenia zločinu aktívne zapojí slečna Marpleová. V dome plukovníka vo výslužbe Bantryho sa nájde telo zavraždenej mladej ženy. Ako sa dostala do plukovníkovej knižnice, ktorý ju vôbec nepozná? Detektívny príbeh z vidieckeho prostredia a zo života vyšších spoločenských vrstiev. Agatha Christie to napísla veľmi dobre a i rovnomenná televízna adaptácia z roku 2004 by sa bola celkom podarila. Celé to však zráža dole ten progresívne nechutný lesbický koniec. Škoda, že takúto anglickú krimi klasiku na záver takto poškvrnili. Jedná sa o úvodnú, v poradí prvú epizódu z prvej série britského seriálu "Agatha Christie: Slečna Marpleová". Titulnú úlohu Jane Marpleovej v ňom stvárnila herečka Geraldine McEwan. ** ()

Galerie (44)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu na krátkou chvíli zazní tango Karla Vacka "Cikánka". (L_O_U_S)

Reklama

Reklama