Mrtvola v knihovně (S01E01) (epizoda)

The Body in the Library

Mŕtva v knižnici

Krimi / Drama

Velká Británie, 2004, 1 h 34 min

• Macik

Naprosto imbecilní režisér který tento předlohu po*ral jak mohl!!!Pane bože ani nevím,byla to komedie nebo detektivka??Na mísení žánrů jsem si po chvíli zvykl ale ne na plytkou režii a spejblovsky vypadající hlavní představitelku která hrála v každým záběru úplně jinak! Je to smutné,ale horší adaptaci jsem zatím neviděl a doufám že ani neuvidím.. total bez atmosféry.. hau(25.11.2005)

• Sekero

Druhá nejznámější postava Agathy Christie Slečna Marplová v akci. Šílená motanice(snaha o linii v knižní předloze), jejíž bryskní vyřešení přinese postarší, né příliš sexy panna nad hrobem alias Slečna Marplová! Právě Márplová, (tak o třicet let starší než Hercul Poirot) na rozdíl od jejich senilních vrstevníků a vyšetřovatelů od policie, chytře až neskutečně bravurně myslí a dává si všechno do důležitých souvislostí vždy na pravém místě. Za některé podařené dialogy hvězdička navrch.(6.7.2011)

S01E01. Tenhle uvodni dil mam moc rad. Je v nem spousta vztahu minulych i soucasnych (napr. je tu rozpolcena rodina, kterou poznamenal vybuch bomby na konci valky) a take lasky, ktera je spolu s penezi nejtypictejsim motivem ke zlocinu. A tady je to hezky vypointovano, ty konce proste Anglicane tocit umeji. Clovek si jen musi zvyknout na odlisny styl teto "Agathy". Je to vpodstate logicke, ze nemuzou udelat "druheho Poirota", takze je to misty lehce "babsky" ulitle. Taky zde Marplova ani nebyva tolik videt, jako Poirot ve sve rade. Marplova je vetsinu casu lehce "na okraji", jen jakoby mimochodem vyzvida, spovida a ziskava stripky, aby je na konci, podobne jako Poirot, slozila. Velkou cast stopaze jsou ale v popredi napr. detektivove nebo jeji znami. Mne osobne se tenhle serial libi moc, zvlast s G. McEwan, ktera ma spravny sibalsky kukuc. Narozdil od J. McKenzie, ktera ji bohuzel nahradila od 4. rady (tedy v pulce) a ktera pusobi opravdu "babickovsky".(9.10.2016)

První film, který jsem viděl se slečnou Marplovou a zároveň první kniha, kterou jsem četl o slečně Marplové. Musím podotknout, že na Poirota to nemá a to z toho důvodu, že knihy s ním jsou, dle mého názoru, kvalitnější předlohou pro zfilmování. Nicméně se jedná o celkem solidní zfilmování knihy a mně se na to dobře koukalo.(25.11.2011)

Tohle byla první detektivka od Agathy Christie, kterou jsem četl. V té knize byla slečna Marplová taková milá, chytrá stařenka, zatímco zde v podání Geraldiny McEwan působí vlezle, otravně - něco jako Bohdalová v roli paní Piperové -, ale rovněž velmi nevtipně. Nejzábavnější jsou významně zvednutá obočí, když aktéři věrni starosvětské korektnosti nevyslovují zřejmé, což ale tvůrci zruinovali nejen rošádou s vrahy, ale především scénami po odhalení. A těch čtyřiadevadesát minut se dalo naplnit lépe... nebo osekat (ovšem televizní formát je neúprosný).(13.10.2010)

• - Ve filmu na krátkou chvíli zazní tango Karla Vacka "Cikánka". (L_O_U_S)