Bessie (TV film)

Bessie

Životopisný / Drama / Hudební

USA, 2015, 112 min

Životopisný film o bluesové zpěvačce Bessie, která se jako všechny tyhle slavné primadony chovala jako by jí patřil celý svět... měla to ještě těžší s tím že byla černá a v tu dobu se to ještě tolik nemuselo..(né že by se teď ty černý museli). ale prostě se s tím dokázala vypořádat po svém..od rány.. Měla k tomu pořádné proporce, a sílu jí dodával i ten alkohol. Bravůrně to zahrála Q. Latifah :) Mě se to líbilo a dávám 4* a 60%(6.10.2015)

• Guran

Potenciál dobrý, ale špatně provedený. Herci dobří, ale nestačilo to. Scénář je nevyrovnaný. Chvílema se něco děje a snímek vás dokáže zaujmout, ale hned na další scéně je všechno zazděný a nastává nuda. O Bessie jsem před tímto filmem nikdy neslyšel. Zřejmě je to tím, že se o hudbu téměř nezajímám. Kdyby snímek měl lepšího režiséra a netelevizní produkci, tak by mohl být lepší, ale na tohle se časem nedalo dívat. Qeen Latifah se snažila film držet nad vodou a také díky ní tento film odměním hvězdičkou navíc.(13.9.2015)

• fredisek

Příšerně nevyvážené. To, co nás zajímá nejvíc, tedy smrt Smith, se tu neobjeví vůbec. Přitom ale snímek sleduje celý její život včetně flashbacků z dětství. To zkrátka čekáte jasné velké finále a ne jalový nezapamatovatelný konec s piknikovým košem. Navíc se tu až moc rychle střídají scény, nenavazují na sebe, život Smith prakticky nevysvětlují, vypadá to, jako by se stala slavnou prakticky ze dne na den. Vmísila se nám sem navíc politická korektnost ve scénách, které upozorňují na rasismus Ameriky dvacátých let. Ty jsou naprosto zbytečné, pokud nechceme ukázat její smrt, kde rasismus hrál roli. V tomhle případě tak tyhle scény působí jen jako úlitba aktivistům a příběh zdržují. Nevzniká nám tu freska života Smith, ale spíš puzzle, které se mi ale nechce skládat, protože proč bych měl? Svět změnil její hlas, ne to, že jí někdo odsuzoval za rasový původ....(16.9.2015)

Líbilo se mi sledovat životní cestu Bessie, jak se doslova z ničeho dostala až na vrchol a stala se jednou z nejlepších bluesových zpěvaček ve 20.letech. Queen Latifah si s rolí Bessie poradila vážně dokonale. Místy jsem jí skoro vůbec nepoznávala a navíc Queen umí i báječně zpívat, takže jsem nadšená, že jsem po dlouhé době opět slyšela její krásný hlas. Jenže pořád filmu něco chybí, chybí tomu ta jiskra a možná i více emocí, nevtáhlo mě to do děje na tolik, abych s hlavní postavou prožívala ty samé pocity,(13.4.2016)

Tohle je přesně ten typ filmů, na kterém si mohou někteří herci udělat jméno. Vybrat si zajímavou osobnost a ukázat, že ve mě to herecké - a případně i pěvecké - umění je. A Queen Latifah tohle prokázala, jen je ten film celkově takový předvídatelný a sentimentální tam, kde se to čeká. Drsný jen trochu.(21.8.2015)