Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

Kaleidoskop

Film Love režiséra Gaspara Noého je jedno z těch děl, o kterých nejdřív hodně slyšíte, než se odhodláte se na něj podívat. Na čsfd se pak recenze takovýchto filmů, zpravidla dělí na dvě kategorie - jedni to odsoudí jako odpad, a druzí to ocení plným počtem hvězd. Já se pokusím zůstat někde na půl cesty, protože si myslím, že tento film není ani jedno ani druhé. Myslím, že většina těch, kteří film ohodnotí jako odpad, čekali něco jiného než dostali. Tito diváci podle mě očekávali spoustu explicitních záběrů spoustu dramatu, prostě takovou neobvyklou podívanou, s nádechem pikantnosti a bulvárnosti. Já ovšem myslím, že film má mnohem blíže k jakési filmové eseji. Ano, děj tu je, ale myslím, že Noé chtěl spíš zachytit to, čemu se říká láska. Zkoumá lásku ve všech podobách, v různých fázích vztahu od seznámení až daleko za rozchodem, zkoumá lásku mezi mužem a ženou, ale i větším počtem lidí. A ano, k tomuto zkoumání patří i scény plné sexu. Protože ačkoliv to pro některé konzervativní diváky může být překvapením, tak i sex patří k určitým formám lásky a tak podle mě není třeba to skandalizovat. Příběh hlavní dvojce zde slouží spíš jako jisté vodítko a propojení jednotlivých motivů. Noé tu dále pracuje s výraznou barevnou stylizací, scénář i mizanscéna jsou prošpikovany množstvím odkazů na jiné filmy a obrazotvorná kamera je ještě podpořena nádhernou hudbou. Všechny tyto aspekty z tohoto díla dělají nádherný divácký zážitek, který každému může ukázat, význam svého názvu. Tedy co to znamená láska. ()

JohnnyV odpad!

Na tyhle slátaniny může do kina chodit buď blbec, co neví co s prachama anebo totální filmový maniak (který si to o sobě tedy myslí). ()

nedory.k

U mě lehké zklamání, to není film o lásce,ale ani o sexu - je to o muži (se kterým jsem měl problém se ztotožnit) který se nevyrovnal s rozchodem a vzpomíná velmi živě na sex se svou bývalou životní láskou i jinými. Některé scény vynikající, jiné špatné, jestli to posunuje hranice filmu - možná se zobrazováním erekcí a ejakulací + transka, dál bylo jen pár bobrů a několik "milování". Celkově ještě dobrý, ale čekal jsem víc...asi vášně ()

Bonbon

Očekávání větší - laťka byla nastavená vysoko, což se dalo čekat, protože Zvráceným ji tak nastavil Gaspar sám...příběh sám osobě někdy až moc fádní a fšední. Zdlouhavé pasáže střída příjemný rytmus. Ve 3 D určitě zajímavý zážitek. Ale citace sama sebe, možná trochu zklamání. Určitě se však jedná o výjimečný snímek. ()

pappaja

Tohle není porno! Je to film o lásce (překvapivě, že?:)), vášni, chorobné žárlivosti, patologickém vztahu, a citového prožívání dvou lidí. Určitě ne skandální ani kontroverzní (to zas byla nějaká mediální bublina). ()

Paolo123

Takže abych měl jasno - holka se v Paříži seznámí s Američanem, jenž cestuje po Evropě, souloží s ním, pak je oba nenapadne nic ,,lepšího", než přibrat další holku do trojky a první v pořadí se diví jak divous, že že ji ta druhá prostě vyšachovala. Sama si přitom klidně ,,odskočí" jinam, ale to jí přijde v pohodě. Ona může, její přítel nikoli. A do toho všeho bere koks. Dějové softporno, nic jiného to není. I to bych pochopil. Proč ale to vydávat za umění a zařadit film do běžné distribuční sítě ? Kdysi prý takové filmy promítali v pornokinech.Ty ale v současný době, kdy je možný si prakticky cokoli stáhnout na netu , nejsou potřeba, takže hurá za běžným divákem. Film mohl být i o dobrou polovinu kratší, některé dialogy jsou, zvláště ke konci vysloveně nudné. Snad jen obě hlavní ženské postavy jsou u tohoto jinak banálního a omšelého příběhu koukatelné. Ještě střih bych označil za pozoruhodný, jinak nic víc. Nejsem puritán, film jako takový NEODSUZUJU, jen považuju za zbytečný dělat z něho kdovíco a rvát regulérní péčko do distribuční sítě. I když jeden důvod se přece najde. Vzhledem k věkové skladbě nás, návštěvníků kin, se někdo může poučit v technice milování. legitimněji než sjíždět porno na počítači.Kdo to však nepotřebuje, neodnese si z filmu nic moc dalšího krom občas zajímavé filamřské techniky a pocitu, že vztahy jsou holt složité a za blbost se platí (viz hlavní hrdinka). ()

devatnik23

Film veľmi dobrý, taký umelecký. Videné so ženou v Cinemaxe a myslím, že nás tam už nepustia. Ale ako som videl neboli sme sami. :D ()

hujerita

Asi pre mňa, teda isto pre mňa nie film. Už viem že od Gaspara Noeho by som nič nepozrel, ani akčný porno film. Nie moja šialka kávy. ()

copco

zaciatok som mal pocit ze pozeram tvrde porno no cim dalej plynul dej tym dalej som menej vnimal sex. Zaujimavy pocin ktory urcite stoji za pozretie. ()

Free_Boy

Originální zachycení čistého citu. Retrospektivní příběh o jednotlivých fázích milostného vztahu. Víc než o lásce je však film o lítosti, o neschopnosti změnit minulost. Netradiční přechody mezi jednotlivými záběry dodávají filmu lehký artový podtext, který si jistě zaslouží. Film se očividně snaží diváka šokovat nahotou. Kdybychom vystříhali všechny záběry 15+, zbylo by nám zhruba 7 minut depresivního monologu hlavní postavy, protože když už byly v záběru alespoň dvě osoby, mohli jste se vsadit, že do 5 sekund na to vlítnou. Proto se nabízí otázka, čím by bylo Love bez nahoty, respektive- kolik z celkového efektu skutečně dělají dialogy o citech a smyslu života. O tom bychom se mohli dlouho dohadovat, nicméně pokud vám nevadí trocha undergroundu, stojí za to se na Love podívat. (80%) ()

eexDon

Für mich - 60%, - /zbytečně natahované a to jakože hodně, děj absolutně o ničem a ten psychologicko - melancholickej styl mi teda vůbec nesedl/, + /zato odvaha Gasparovi nechybí - tolik otevřeného sexu aby člověk dneska ve filmu pohledal/, hodnocení - nijaké, divné, za každou cenu šokující a navíc mi to moc nesedlo ()

roflmao odpad!

Bože.. Ono to má přes 2 hodiny.. Ještě, že jsem měl možnost to přeskakovat, jinak bych se asi poblil. 0% píčovina. ()

iscariot_st

O čom je film Láska ? Prekvapivo o láske. Prečo prekvapivo ? Nuž od Gaspara Noe-ho by človek čakal všeličo. :) Osobne som bola veľmi príjemne prekvapená. Ďalší krásny film na štýl Život Adele (avšak ešte o čosi "odvážnejší"), plný emócii a SKUTOČNEJ lásky, ktorá sa na nič nehrá. Osobne musím povedať- krásny zážitok vidieť to na plátne v kine a ešte krajší zážitok sledovať, ako cca 10 ľudí počas filmu kino opustilo :) Nuž, Slovač je asi príliš úzkoprsá, alebo nie všetci sú na toľko otvorení, aby si priznali, aká láska vlastne je :) Za mňa krásnych 5 hviezdničiek. ()

Soldier_666

Slabší Gaspar. Enter the Void byl daleko více psychedelický trip kde jste navíc měli pocit že film je alespoň trochu ucelený a dává nějaký smysl. Zde jsem našel jen "výňatky" z každodenního života/mrdota který má holt někdo více na hovno někdo méně, (jaký si to uděláš.... :), toť vše. Paradoxně nejvíc mě překvapil pestrý soundtrack v čele s Floydama. Protože natočil "lepší" (experimentálnější) snímky a snad se ještě něčeho převratného dočkáme, dávám protekčně slabý 3... ()

PsychedelicQ

Rozhodně je to velmi neobyčejný, kontroverzní a hlavně nepochopený snímek... Taková dramatická, emočně a eroticky nabitá tragédie, která mě přiměla zajímat se víc o Gaspara Noé. Moc se mi líbily ty vizuální efekty a celkově prostředí, ve kterém je film natáčen, i sympatické herecké tváře. Gaspar Noé se nebojí zobrazovat lidskou erotiku a šílenost na maximum. Někteří zde tvrdí, že je to zaobalené porno. Nedivím se, že to tak může vypadat, jelikož erotické scénky jsou opravdu dlouhé, režisér se toho nebojí, ale silný příběh to rozhodně nepostrádá, stačí se umět vcítit. Příběh se mnou zamával, naprosto jsem se do něj vžila, byl krásný a odporný zároveň. Nejvíc mě baví právě filmy, které ve mně vzbuzují silné emoce (jsem ten typ, štvou mě naivní komedie na odlehčenou), které navíc dobře znám z vlastního života, proto byl pro mě film Love maximálně upřímný a atraktivní... ()

themiracle

Erotika zpracovaná celkem dobře - nepůsobí to úplně jako porno i když lehká erotika to určitě není. Příbehově ale nic moc. Nějak mě to neoslovilo. Je to tak na 1,5*, což zaokrouhluji na dvě za Pink Floyd :-). ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz