poster

Love

 • Česko

  Láska

  (festivalový název)
 • Francie

  Love

 • Slovensko

  Love

 • Velká Británie

  Love

Drama / Erotický

Francie / Belgie, 2015, 130 min

Režie:

Gaspar Noé

Scénář:

Gaspar Noé

Kamera:

Benoît Debie
(další profese)

Externí recenze k filmu (10)

 • Advojka.cz (Jiří Blažek)

  "Všemožnými odkazy je film prošpikován skrznaskrz. I když ale selhává v melodramatičnosti i explicitní fyzičnosti, nelze mu upřít velkou míru nadsázky. Po pravdě jej lze označit za Noého nejkomediálnější dílo, což se ovšem poněkud míjí s režisérovým původním záměrem. Pokud máme Love posuzovat jako…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Gaspar Noé nejde postavám tolik pod kůži a víc se soustředí na vyobrazení jejich vášně. Na intimitu v momentech milostného vzepjetí. Lidská těla používá jako součást svých obrazových kompozic, v nichž si hraje s barvou, světlem a stínem a díky použití 3D i hloubkou prostoru." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) **

  "Aj od umeleckého porna sa dá očakávať viac, ako sa dočkáte od Noého Lásky. Za príkladom netreba chodiť ďaleko, stačí ostať vo francúzskom filme posledných rokov a pri rovnakom producentovi. Život istej Adely vyvolal rozruch a ostré diskusie, ale okrem sedemminútových explicitných scén lesbického…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) ***

  "Formát 3D, neobvyklá hudba a vnitřní monology hlavního protagonisty zvyšují naléhavost už tak velmi melancholické nálady, která se nám bude připomínat ještě dlouho poté, co necháme sedadla kinosálu prázdná. Minusem snímku, který rozhodně není pro každého, je hlavně přílišná délka a také například…" (více)

 • Doutas.blogspot.cz ***

  "Love je asi tak stejně vzrušující jako sex s kondomem. Pro zdraví relativně bezpečný (na rozdíl od ostatních Noého filmů), pro někoho dostatečný odvaz na to, aby se o zkušenost podělil s kolegy nebo s kamarády u piva, ale co si budeme povídat, zas takový vzrůšo to není." (více)

 • Filmpress.sk (Marcel Šedo)

  "Pokiaľ by som to teda mal zhrnúť, tak Noé nešokuje ani tematicky, ani štylisticky. Stále sa však ide o vysoko nadpriemerné dielo, ktoré poukazuje na to, že otvorená, autentická a častá sexualita môže byť využitá aj ako podstatný významotvorný prvok a tiež ako bežná súčasť vzťahu dvoch postáv." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Pokud by otázka zněla, jestli se Gasparovi Noému podařilo natočit to, o čem amatérský videoartista Murphy pouze sní, a sice natočit film o podstatě sexuality, tak odpověď zní ne, nepovedlo. Nicméně se mu povedlo natočit nesmírně odvážný, precizně natočený a zatraceně zajímavý film, který se vyplatí…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Když ale pomineme otravnou titulní postavu, režisérovu neúnavnou masáž ega a fakt, že scénář tohoto více než dvouhodinového filmu má maximálně 10 stránek textu, daří se Noému celkem přesně vyjádřit podobu nevyzrálé a hormony překypující lásky dvou mladých lidí, se všemi jejími krásami i neduhy." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "V případě Love si Noé nemohl dovolit formálně kouzlit jako v minulých filmech. Jednak byl limitován rozpočtem ve výši pouhých tří milionů eur a intimní podstata tématu postavy odsouvá více do soukromí a temnoty. Kameraman Benoît Debie se ale i tak postaral o úchvatné obrazy a stvrdil, že je v…" (více)

 • 25fps.cz (Jiří Flígl) ****

  "Svou atmosférou a vyzdvižením vzrušení, slasti a jejich prožívání, má Love oproti okázalé výkonnosti a frenetickému pohybu mainstreamového porna blízko k alternativní porno produkci, především pak k pornu feministickému." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace