Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

jprmusic odpad!

Dvouhodinová příšernost o tom, jak jeden ukňouranej nounejm, vypadající jak Justin T., klátí chlupatý francouzsky (který pro změnu vypadají většinou jako jeho mámy), hraje si na umělce a pronáší se stejným výrazem jednu zoufalou moudrost za druhou. Hudba téměř nesnesitelná a režisérův záměr (s výjimkou: jak povýšit porno na umění) jsem nepochopil. No Jo no ..... ()

Pete

Nazval bych to spíš Č**ák. A rozhodně to muselo být zábavnější natáčet, než se na to koukat. ()

MartinTerran

Nevím, nevím jako porno fajn, ale jinak mě to vůbec nebavilo. Jestli to mělo nějakou skrytou intelektuální hloubku, tak jsem ji nezachytil a tudíž nejsem cílovka, takže lituji, ale pro mě to bylo jen nesourodé tlachání i ničem a trochu o lásce. Chaotické prostřihy bez časového udání mě trochu mátly což na hodnocení taky nepřidává. Hodnocení: 37/100. ()

Micoldee

Naprosto si uvědomuju, že tenhle film nemusí sednout každému. Za mě ale naprostá pecka. Atmosféra naprosto nepopsatelná. Každému, jehož sexuální představivost sahá trochu dál, tohle musí něco říct. Skvěle zpracované a charakter postav ztvárněný dokonale. Jeden z mála filmů, na který se můžu dívat porád dokola, a vždy mě jen utvrdí v tom, že má zasloužené místo v top desítce. ()

Mire

Odvážny počin. Tých hanbatých záberov tu bolo fakt že viac než dosť. Nečakal som, že to bude miestami taký "hardkór" :)) Dosť dobre si neviem predstaviť, ako sa musela cítiť hlavná herecká dvojica (trojica), keď sa natáčali všetky tie ich milostné hrátky, keďže nejde o profesionálnych pornohercov, ktorí sú bežne "zvyknutí" na natáčací štáb :) Ale myslím si, že to bolo natočené dobre a tu im do toho ešte k tomu hrá velice vkusná hudba. Film ako celok sa mi vcelku páčil a ani tá stopáž nakoniec tak nevadila, i keď možno osekať zhruba 15 minút a hlavne nechutnú scénu s transvestitom a dojem by sa vylepšil. Takže pán Noé, po dlhom rozhodovaní vám nakoniec dávam 4*, i keď skôr 3,5* by bolo adekvátnejšie hodnotenie. Rozhodne ešte niekedy nazriem do vašej filmografie. ()

kubilov

Otravní lidé řeší nedostatečně zajímavé problémy zbytečně dlouhou dobu. A do toho explicitní sex. Tenhle Gaspar Noé se opravdu nepovedl i proto, že kromě toho sexu vlastně nemá Love čím zaujmout. Dynamika hlavního ústřední dvojice je jalová, přes dlouhé zamyšlené pohledy a poměrně dost společných scén i nedostatečně hluboká a snaha o osudovost působí na sílu. Příjemným osvěžením ve vyprávění je postava Klary Kristin, která se zdá být vlastně jediná "normální" a uvěřitelná. Plus ten voiceover Aomi Muyock je opravdu nesnesitelný. ()

iz67

Banální message, spousta samoúčelné erotiky. Ale kdo se chce podívat na spoustu souložení hezkých mladých lidí, tak proč ne. ()

Vica

Keby hned po odchode z kina mam ohodnotit film tak to skonci bud Odpadom alebo jednou hviezdicou. Ale nechala som to rozlezat a mojej rychlo vybudovanej nenavisti ku hlavnym hrdinom som nepodlahla. Velke uznanie za kameru, stih, svietenie a hratky s casom. Velke body dole za par neskutocne nepochopitelnych momentov a rozhodnuti hlavnych hrdinov. Ale takto za svitu noveho dna uznavam, ze stotoznenie prist nemoze a moja nenavist je povolena - chcena a ze vlastne je to v mnohych ohladoch skvely film. Jedna * dole za sexualne sceny ktorych uz bolo tolko ze nastavala nuda. A uz to nikdy viac nechcem vidiet! ()

Vakosik

Film s otevřenými až pornografickými scénami má dva problémy. Ještě před jeho uvedením vyvstává otázka, zda nechce být režisér za každou cenu kontroverzní a scény nejsou samoúčelné, a taky se na něj nalepí úchyláčci, co jsou celí žhaví, že jdou do kina na porno. To je jediná paralela s Trierovou Nymfomankou, jakoukoli další nevidím. Jako přípravu na Love jsem si pustil Enter the void a přesvědčil se, že Noé je režisér schopný a velmi originální. A protože jsem se nešel do kina na Love dívat na kontroverzi, ale na film, mohl jsem vidět jeho další úžasný počin, který má hlavu a patu, má příběh i myšlenku. Líbila se mi perfektně zapadající hudba, skromné záběry i skvěle vymyšlené dialogy. Otevřených scén je tu sice požehnaně a skryté není vůbec nic, ale jsem přesvědčený, že všechny slouží filmu, nejsou tu proto, aby šokovaly (na světě už ale bylo publikováno tolik „zvrácených“ děl, že šokující už dnes nemůže být snad nic…). Love je pro mě o zamilovanosti, nikoli o lásce a sexu, o tom, jak vášeň a touha poznávat přespříliš s sebou nese riziko tvrdého pádu. Napadá mě několik paralel se spoustou filmů, které měly podobné téma, ale nedostaly nálepku kontroverzní, což bude asi největší prokletí tohoto filmu, protože svrhává diskuzi pouze na otázku, zda je to umění, nebo porno. Za mě je to umění, které pouze nic neskrývá a je doprovázeno pár nezvykle otevřenými scénami. ()

psynoxious

"Nech sa deje čo sa deje, ochránime sa pred každým kto sa medzi nás postaví !" Nakoniec sa neochránili pred samými sebou a pred svojimi pokrivenými predstavami lásky, ktoré ich postupne prežrali na trosky závislé na drogách, obalili ich do zúfalstva a zobrali im zmysel života.. Taká škoda, ked začne človek budovať vlastné šťastie zo zlého konca.. ()

maniacxl odpad!

Porno o ničem,a o umění tu nemůže být řeč už vůbec!Myslím si,že tohle do (normálního)kina nepatří.Čekal jsem trochu odvážnější záběry,ale tohle je prachobyčejný porno.Nejsem žádnej puritán,ale co je moc,to je moc.Vůbec to nepatří do kategorie "drama,erotický"Vy jste úplní blázni.ODPAD! ()

pavlynne

Tenhle film mě pokaždé přesvědčí o tom, jak je skvělý!! Poněkud ostřejší vztahové pornodrama připomínající fakt, že některé věci nelze vrátit, a že se za chyby platí. ()

sysyphus

Gašpar ma zase raz rozsekal. K jeho filmom mám veľmi špecifický vzťah a skôr ma svojou priamočiarou drastickosťou odpudzujú ako priťahujú, ale tu sa našťastie dosť krotil. A stálo to za to. Láska je totiž vyšperkovaná do posledného detailu. Je v nej kopec citácii od poézie (Robert Frost) cez filmy (2001, Frankenstein, Freaks), hudbu (John Frusciante, Pink Floyd, Miriways, Bach) až po reálny svet Gašpara Noeho (komentáre postáv, odkazy k sebe samému). Všetky zložky (od scenára, kamery, hercov, soundtrack, svetlo, scéna, ...) sú tu vypiplané až maximálnej možnej miery. Výsledný efekt je dychberúci. Tento film patrí spoločne s McQueenovým Shame a Bertolucciho Ultimo Tango a Parigi do kategórie výnimočných audiovizuálnych diel, ktorým sa úspešne podarilo načrtnúť tie krehké hranice medzi intimitou, sexualitou a zraniteľnosťou vo vzťahoch medzi ľudskými bytosťami. Tlieskam. PS: Noé je (spolu s Tarantinom) už druhý režisér, ktorý svojim filmom vdýchol nové a nečakané významy do básne Stopping by the woods on a snowy evening. ()

blondboss

Francúzsko-belgické light porno na artový spôsob. Noe natočil film o láske naozaj svojským spôsobom, pričom sa nebál vniesť do toho trošku viac intimity, kontroverznosti a zmysluplnosti. Celé to ale bolo veľmi nudné a až moc stopážovo pretiahnuté. U mňa len podpriemerný snímok. 45 % ()

deathoccurs

Bolo tam toho viac, vždy tam je toho viac. Nie iba láska samotná. A to doslova, minimálne v tomto prípade. Po štvornásobnom vzhliadnutí, čoraz viac obdivujem prácu Gaspara Noe-ho a tento jeho skvost. "Love is strange.", a tento film taktiež a preto verím, že "this strangeness will never end." ()

husak_k

Když někdo myslí jen pérem tak je to špatný, o tom je asi tak celý film. Hrdina jebal až všechno dojebal. Krásně artově natočený, city postav vystihnutý fakt dobře, hlavně to zoufalství. Sexuální scény měly blíž k umění než k pornu. Výborný film, u kterého se člověk ale sem tam cítí nepříjemně a znovu bych se na to tudíž nekoukl. ()

Kunderion

Pro mě je LOVE hodně ambivalentní film. Na jednu stranu hned od úvodní scény člověku dojde řeč, na stranu druhou nechápu některý pocity a zvraty příběhu. A taky je to hrozně natažený, stačilo by z toho sestříhat klasickou devadesátku. Díky především za oslavu bobrů... ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz