Reklama

Reklama

Tři generace

  • USA 3 Generations (více)
Trailer 3

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi Watts) je svobodná a sama se hledá. Teď ale potřebuje najít Rayova biologického otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly (Susan Sarandon), která neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery. Všichni tři se tak musí poprat se svými zažitými způsoby, přijmout změny a začít fungovat jako rodina. (Fénix Distribution)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (42)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem, že se setkám s dalším filmem ve stylu Děcka jsou v pohodě, ale Tři generace nefungují. Všechny tři vrstvy nesourodých problémů vtěsnané do pouhých 90 minut jsou námětem minimálně na seriál. Jistě, nevyrovnané ženy, lesbické ženy, trans muži a ostatní nežijí ve vzduchoprázdnu, ale zobrazované je jen ledabyle načrtnuté. Stereotypy jsou utužené, ale protože to má skvělé obsazení, tak se bude pohoršovat jen málokdo. Jedeme dál. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale snímek "Tři generace" je pro mě koncertem tří skvělý hereček tří generací, kdy jsou to ony, kdo zde funguje skutečně skvěle. Téma není vůbec špatné, ale nakonec nevede k ničemu překvapivému, co by mělo diváka skutečně zaujmout do konce. Za herecké mistrovství paráda, za děj samotný spíše zklamání. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Upřímně řečeno téma mě vůbec nelákalo a tak trochu jsem šel do toho s tím, že to bude do určité míry tendenční agitka poplatná dnešní šílené době. A to teda sakra byla. Nicméně herecké obsazení mě přesvědčilo a tak jsem tomu dal šanci. A to byla chyba. Elle Fanning na pěst, Susan Sarandon těžký průměr a Naomi Watts se sice snažila, ale ani ona mě moc nepřesvědčila. K tomu ještě film nefungoval ani po dramatické stránce a už vůbec ne po komediální. Možná je to dané i mojí zaujatostí pro podobné záležitosti, každopádně víc jak 10% vypotit nedokážu. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"About Ray" som chcel vidieť relatívne dlho. Mám rád obsadenie filmu, téma vyzerala byť zaujímavá a celkovo musím povedať, že v rámci filmových konceptov, toto bol jeden z tých relatívne originálnejších. A celkovo sa to vyplatilo. Aspoň v mojom prípade. Postavy mi boli sympatické, humor podľa mňa fungoval a celkovo som dokázal pochopiť asi všetky postavy. Občas síce skĺzneme do klasických klišé, ktoré nie sú moc zaujímavé, ale nijako moc ma to neiritovalo v tomto filme. Elle Fanning je veľmi schopná a svoju rolu predáva dobre. Naomi Watts je rovnako dobrá a celkovo, ako som povedal, herci aj motivácie postáv fungujú a beriem to. Plynie to dobre, film nie je ani príliš dlhý, ani príliš krátky. Na mňa to urobilo celkom pozitívny dojem. A som rád, že som film videl. A celkovo si myslím, že by som ho odporúčil pozrieť si aj vám. Je dobrý. Hodnotenie: A- ()

Vitex 

všechny recenze uživatele

Otravná hudba. Komické momenty nadbytečné. Kinematograficky nuda. Ale "psychologicky", nebo dokonce až sociologicky podle mě dost přesné. (spoiler) Ta / ten Ray je nakonec nejsympatičtější postava (pokud nepočítám otce), protože má jako puberťák aspoň trochu výmluvu pro svoje hystericky sebestředné chování. Film skoro působí tak (i když hudba jde úplně proti tomu), že Ramoniny / Rayovy problémy s identitou vznikly právě kvůli nepřítomnosti otce. Možná to tak tvůrci i mysleli, ale dnes samozřejmě není korektní to vyjevit příliš přímo. Film se tak každopádně číst dá a moment u zrcadla v poslední scéně vypadá skoro jako znovuobjevení ženskosti. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Elle Fanning kvůli roli Ray nemusela obětovat své dlouhé vlasy. Její sestřih je ve skutečnosti jen paruka. (ČSFD)

Reklama

Reklama