Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Frank (Eric Bana) a Finch (Ricky Gervais) pracují v rádiu jako redaktor a technik. Jejich šéf jim zadá úkol, aby odcestovali do jedné země Jižní Ameriky, kde právě probíhá puč, a posluchačům zprostředkovali autentické zpravodajství. Shodou okolností však přijdou o letenky a musejí vymyslet záložní plán. Tím se stává nápad s ukrytím v New Yorku, přímo naproti budově rádia, a nafingováním vlastního únosu. (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Francouzský originál neznám, takže jsem se na tuhle verzi mohl dívat jako na něco neotřelého a to je po hříchu jedno z mála pozitiv, co se o filmu dá říct. Nápad, jakkoliv dobrý, se bohužel nedařilo vůbec vytěžit. První půlka byla vyloženě utrpením s nudnými dialogy a místy jsem si musel pomáhat rychloposuvem. Když se pak celá kamufláž vymkla z ruky, tak se bylo konečně na co dívat a trochu větší prostor dostali i jinak výborní herci, byť Gervais zůstával stále poněkud nevýrazný. Ale ani to a ani pár relativně povedených scének mi celkový dojem nijak zvlášť nevylepšilo. 35% ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

V poslední době jsem viděl opravdu hodně filmů a seriálů s Ricky Gervaisem. Rozhodně i víc, než jsem sám čekal že uvidím, ale ono je to taky tím, že Gervais je další britský svéráz, který se na rozdíl od jiných britských komiků dostal i úspěšně do zahraničí skrze Kancl, takže se mu povedlo do svých filmů sehnat i spoustu známých jmen či natáčet na různých místech světa. S každým dalším viděným filmem mi je ale tenhle herce stále více sympatičtější a potvrdil jsem si to i u jeho zatím posledního filmu, který mě chytl podobně, jako minulý týden Umění lhát. Vlastně se mi ty filmy i líbily stejně, akorát mínusy a plusy jsou u každého jiné, byť by se v součtu dost vyrovnávali. Tady jsem měl pocit, že Gervais vzal geniální námět a propracoval ho sice dost (SPOILER a potěšilo mě, že nakonec i do toho Ekvádoru letěli! KONEC SPOILERU), ale ne tak moc jak by si zasloužil. O vtipné scény tu naštěstí není nouze, jako trapnou jsem tu shledal jen jednu a tak jsem se po celou dobu příjemně bavil a se zájem sledoval, kam celý děj bude gradovat. Dokonce ani moc romantické to nebylo a celou dobu to byl hlavně příjemný film, který si v sobě ponechal trochu svéráznosti, ale zas ne tak moc, aby se na to nemohl podívat i jakýkoli jiný divák (byť bych asi byl radši, kdyby to Gervais pojal ještě víc po svém). Za mě ale určitě spíš spokojenost. Slabé 4* ()

Reklama

SimpanzJi 

všechny recenze uživatele

Nápaditý, svižný, vtipný. Takový je film Rickey Gervaise s Ricky Gervaisem a skvělým Ericem Banou v hlavní roli. Herecky moc dobře zvládnuté, vtipů bylo sice pomálu, ale zato nám NETFLIX jako vždy poskytl skvělou kameru a střih. Poté, co se musí dva rádioví žurnalisté vydat do Ekvádoru, jeden z nich omylem vyhodí pasy do pojezdného kontejneru. Vyřeší to tak, že se ukryjí v domě naproti jejich kanceláři, a budou vysílat zprávy z Ekvádoru odtamtud. To se skvěle daří, zvrtne se to ale ve chvíli, kdy po nich začne pátrat doslova celý Ekvádor. Vymysleli si totiž, že ví, kdo rozpoutal tamější válku. Do toho všeho se ještě zaplétá jedna žena - milenka jednoho a manželka druhého. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Ricky Gervais potvrzuje trend své sólové režisérské kariéry a zajímavý námět adaptuje polopatě a pokouší se kombinovat komedii s vážností, což mu nejde. Special Correspondents totiž nejsou dostatečně vtipní, ani vážní, takže pořádně nefungují ani v jedné rovině. Příběh vybízí buď k ujetému, komediálnímu pojetí, nebo serióznímu zpracování, ale Gervais si nevybral ani jednu cestu a dostává se nám tak nepříliš výrazného polotovaru, který občas pobaví, ale po většinu stopáže jde o nevýrazný kousek, který do vod průměru táhne schopná ústřední herecká dvojice. ()

6thSun 

všechny recenze uživatele

Ricky to nedal. Hlavním problém je samotný námět, který je sice slušně crazy, jako takový ale není vsazen do správného komediálního rámce. Film má až příliš vážných momentů a Ricky, místo aby se patřičně vyřádil, tváří se víc nešťastně a zhrzeně, čímž ještě zdůrazňuje nesmyslné chování své (potažmo Banovy) postavy. Výsledný mix nefunguje, a to dokonce ani pro Rickyho skalní fanoušky (soudím dle sebe). ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Keď je Frank (Eric Bana) v Ianovom (Ricky Gervais) byte, pozerá sa na vitrínu plnú zberateľských postavičiek z komiksov od Marvelu. Je medzi nimi i figúrka Hulka, ktorého si Bana zahral vo filme Hulk (2003). (tomashrabek)
  • Natáčalo sa v kanadskej provincii Ontário a v americkom meste New York. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama