Tygr sedmi moří

• Francie

Surcouf, le tigre des sept mers

• Francie

Surcouf, l'eroe dei sette mari

(Francie)

Sea Pirate, The

Fighting Corsair, The

Dobrodružný

Francie / Itálie / Španělsko, 1966, 85 min

Ani po mnoha letech od svého vzniku neztratil film přitažlivost. Ke spokojenosti přispěl představitel hlavní role, můj oblíbený herec Gérard Barray, vystihující vlastnost romantického hrdiny.(16.4.2016)

Pěkné, pěkné, ovšem celé mi to připadá jako taková předehra k Pirátovi sedmi moří. 65%.(23.9.2009)

Tento dobrodružný historický film o slavném korzáru Surcoufovi, kterého ztělesnil fešný Gérard Barray, jemuž to mimochodem v kapitánské uniformě děsně seklo, je nostalgickou vzpomínkou na mládí. Snímek plný majestátních korábů, dělových přestřelek, rytířských soubojů i pěstních potyček, plnil před padesáti lety celou sezónu letní kina. Samozřejmě že nechyběly krásné dámy, i když byly v menšině, příjemná hudba a nákladná výprava. Ráda na šedesátá léta, kdy se takové filmy točily, vzpomínám. Snad se tento snímek v záplavě dnešních akčních trháků neztratí.(8.1.2016)

Historická postava korzára Roberta Surcoufa z konce 18. století v podání Gérarda Barraye. Typický dobrodružný (pirátský) film 60. let, stejně místy naivní jako většina jiných. Vhodné pro mládež a navíc tu funguje nostalgie. Jenom tu Margaretu mohla hrát hezčí herečka než Antonella Lualdi. Film má volné pokračování Surcoufův návrat (1967): http://www.csfd.cz/film/39546-grande-colpo-di-surcouf-il/(28.6.2009)

"Posádko, zdá se, že nám Angličané posílají vánočního krocana !!" - "Tak to mu musíme oškubat křídla !!" ;)(4.3.2017)